Zaloguj się do konta

Woblery na Sandacza

utworzono: 2012/06/06 12:19
niani1983

Witam. Mam problem z łowieniem sandaczy na spinning i mam w związku z tym pytanie czy kolor przynęty ma znaczenie?

Pozdrawiam kolegów wędkarzy :)

[2012-06-06 12:19]

Iras1975

Ma.:) [2012-06-06 12:28]

robban

Witaj. Oczywiscie ze ma. Przynajmniej ja tak uwazam. Wsztrzelenie sie w dany kolor na lowisku to polowa drogi do sukcesu. Druga polowa ,to umiejetnosci namierzenia metnego i samego wedkujacego. [2012-06-06 13:36]

kiwaczek1122

A ja odwrócę  pytanie od jakiej głębokości kolor nie ma znaczenia ,mam ty na myśli zanieczyszczone rzeki takie jak Wisła lub Zalew Zegrzyński . [2012-06-06 13:47]

jurcio6

Z kolorami jest tak, że jedne widać lepiej, drugie gorzej - związane jest to z długością fali danej barwy. Od przynęty światło docierające pod wodę odbija się i "świeci" na taki kolor, jak jest ta przynęta. Generalnie w związku z tym najlepiej widoczny jest kolor niebieski, a najmniej kolor czerwony. Do jakiej głębokości? Ano do takiej, do której dociera "cokolwiek światła" :)

Nie wiem jak widzi sandacz, na pewno lepiej niż człowiek :) Ale i tak zdania na ten temat są mocno podzielone - jedni twierdzą, że sandacz bardzo dobrze widzi w ciemności (w sumie to ma spore 'źrenice', inni że nie widzi prawie wcale (natomiast ma bardzo czułą linię boczną) - ja myślę, że prawda jest gdzieś po środku.

Osobiście jednak nie zastanawiam się specjalnie nad tym dokąd widzi - przeważnie próbuję kolory zbliżone do naturalnego pokarmu sandaczy w danym jeziorze + zestaw "standardowych kolorów skutecznych przynęt sandaczowych", takich jak marchewa, policjant itp. Jedno jest pewne - jak już będziesz łowił na takiej głębokości, że sandacz "nie będzie widział" koloru przynęty, to przecież wszystko jaki założysz :D

Ja myślę, że o sukcesie decyduje jednak kilka składników. Główne to prowadzenie przynęty, jej praca, ciężar główki i ten nasz kolor. Pomijam rzecz tak oczywistą jak humor i chęć zanderków do współpracy. Jak będzie głodny i aktywny, to i w różowego relaxa uderzy :P

PS. Swoją drogą to ostatnio czytałem na blogu jednego z kolegów, że kiedyś założył takie różowe kopyto, które bodajże dostał od córki na urodziny - kolega z łódki się z niego śmiał, natomiast on łowił w najlepsze z bardzo dobrymi efektami... dopóki nie zerwał "pink killera" ;) Także nigdy nic nie wiadomo.
[2012-06-06 14:20]

PESCADORES

Witam. Mam problem z łowieniem sandaczy na spinning i mam w związku z tym pytanie czy kolor przynęty ma znaczenie?

ma bardzo wielkie znaczenie kolor-odcień koloru i kształt przede wszystkim woblera z mego doświadczenia

najważniejsze jest poprowadzenie danej przynęty a następnie kolor ale tak jak w pytaniu czy kolor ma znaczenie ,to ma bardzo istotne znaczenie

[2012-07-10 21:32]

JOPEK1971

ma bardzo wielkie znaczenie kolor-odcień koloru i kształt przede wszystkim woblera z mego doświadczenia

najważniejsze jest poprowadzenie danej przynęty a następnie kolor ale tak jak w pytaniu czy kolor ma znaczenie ,to ma bardzo istotne znaczenie

Nie ma:-) 

[2012-07-10 21:39]

JOPEK1971

Nie ma:-) 

[2012-07-10 21:39]

wedkarz001

Ja zawsze jak jade na ryby to najpierw próbuje sprawdzone kolory. Jak nie skutkuje to próbuje na różne wynalazki i zawsze jakiś kolor podpasuję w dany dzień. Znalezienie koloru to podstawa.
[2012-07-10 22:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia