Woblery na bolenia duza rzeka latem wisła odra

/ 14 odpowiedzi
jakie polecacie  woblerki na Bolenia ?
A może jakieś gumy ?
czekam na odpowiedź :)
lisek199


Jak dla mnie to najlepsze są woblery salmo thril, daleko lecą i są skuteczne zwłaszcza oliwkowy i holo select. na 2 miejscu to gloog hermes. a dalej to według warunków i łowiska pozdrawiam (2012/05/09 20:33)

JOPEK1971


Przynęt na bolenie jest tak dużo że ciężko coś konkretnego doradzic nie znając danej wody.Kolega napisał że świetny jest thrill.Na odcinku Wisły w której łowię prędzej kotwice zardzewieją niż boleń się skusi na tego typu przynętę. (2012/05/09 20:46)

u?ytkownik79630


na moim odcinku wisły sprawdzaja sie woblery bonito i hermesy (2012/05/09 22:12)

pinio19831


Witam. Proponuje zakupic ostatnie wydanie miesiecznika 'Wedkarstwo moje hobby", jest do niego dolaczony rewelacyjny film na temat polowow boleni. Pozdrawiam.  (2012/05/10 05:27)

greenn


Witam. Proponuje zakupic ostatnie wydanie miesiecznika 'Wedkarstwo moje hobby", jest do niego dolaczony rewelacyjny film na temat polowow boleni. Pozdrawiam.


Również polecam ten film. Gość, który opowiada jest na prawdę dobry w połowie boleni. Pokazuje gdzie boleń siedzi, jak go łowić, jakie przynęty stosuje.... (2012/05/10 07:47)

ryukon1975


W tym roku w moich połowach przoduje zdecydowanie Gloog Hermes. (2012/05/10 09:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rurekk44444


Jak dla mnie to najlepsze są woblery salmo thril, daleko lecą i są skuteczne zwłaszcza oliwkowy i holo select. na 2 miejscu to gloog hermes. a dalej to według warunków i łowiska pozdrawiam


Zgadzam się z kolegą na te woblery w tamtym sezonie pokusiły się nawet 2 sumy i sandacz nie mówiąc o bolkach
(2012/05/10 10:55)

JOPEK1971


Witam. Proponuje zakupic ostatnie wydanie miesiecznika 'Wedkarstwo moje hobby", jest do niego dolaczony rewelacyjny film na temat polowow boleni. Pozdrawiam. 


Przecież to komedia.Gościu łowi żyłeczką na "pająki" a potem pitoli się z byle jakimi rapkami,mówi coś o zakładaniu wolframu który zabezpiecza przy częstym przecięciu żyłki przez walczącego bolenia,nawołuje do tego by obchodzic się z boleniem jak z jajkiem nie wkładając mu paluchów pod skrzela a w końcowej scenie przy fotografowaniu paluchy wpycha pod skrzela rybie.Zauważ że film jest o łowieniu boleni w rzece Odrze gdzie panują inne warunki niż w innych rzekach. (2012/05/10 16:03)

gaudi xxxx


Rapala Original,gumy lunker city shaker,obrotówki  D.A.M (2012/05/14 11:55)

ryukon1975


Odświeżę pytaniem.:)

Czy ktoś używał woblerów boleniowych Strike Pro,i oczywiście jak się spisują w praktyce.
Czy warto zawracać sobie nimi głowę ?

Link


http://allegro.pl/woblery-wobler-bolen-strike-pro-seria-a-4szt-1-i2323580666.html (2012/05/18 07:15)

rurekk44444


Jak w tekście o boleniowych woblerach :czesto przyłowem są miedzy innymi szczupaki. Czy ktoś z was zabezpiecza się jakimiś wolframami ,fluorocarbonami itp? czy jednak zawsze żyłka? (2012/05/18 11:21)

ryukon1975


Jak w tekście o boleniowych woblerach :czesto przyłowem są miedzy innymi szczupaki. Czy ktoś z was zabezpiecza się jakimiś wolframami ,fluorocarbonami itp? czy jednak zawsze żyłka?






Po pierwsze fluorocarbon nie zabezpieczy Cie przed szczupakiem.

Druga sprawa to u mnie jest jakaś inna rzeka bo bolenie i szczupaki zajmują zupełnie inne stanowiska i odcinki rzeki.
Jakaś szansa na szczupaka w czasie łowienia jest dopiero jak boleń opuszcza bystrza i schodzi na spokojniejszą wodę przed zimą.I tam szuka go wędkarz.
Tylko raz w czasie połowu boleni trafił mi się szczupak,był to taki letni upałowy kamikadze który stał w potężnym nurcie i płytkiej wodzie.Złapał twister i tyle go widziałem.:)

Może na rzekach nizinnych o spokojniejszym nurcie i dużej populacji szczupaka jest inaczej?
Nie wiem. (2012/05/18 11:46)

pawelredski


Witam! Nie chcę zakładać kolejnego tematu wiec zapytam tutaj. Piszecie o Odrze i Wiśle. A co powiecie na temat Bugu. Jakie przynęty boleniowe są skuteczne na tej rzece? Pozdrawiam! (2012/05/18 13:13)

rurekk44444


Jak w tekście o boleniowych woblerach :czesto przyłowem są miedzy innymi szczupaki. Czy ktoś z was zabezpiecza się jakimiś wolframami ,fluorocarbonami itp? czy jednak zawsze żyłka?






Po pierwsze fluorocarbon nie zabezpieczy Cie przed szczupakiem.

Druga sprawa to u mnie jest jakaś inna rzeka bo bolenie i szczupaki zajmują zupełnie inne stanowiska i odcinki rzeki.
Jakaś szansa na szczupaka w czasie łowienia jest dopiero jak boleń opuszcza bystrza i schodzi na spokojniejszą wodę przed zimą.I tam szuka go wędkarz.
Tylko raz w czasie połowu boleni trafił mi się szczupak,był to taki letni upałowy kamikadze który stał w potężnym nurcie i płytkiej wodzie.Złapał twister i tyle go widziałem.:)

Może na rzekach nizinnych o spokojniejszym nurcie i dużej populacji szczupaka jest inaczej?
Nie wiem.


Pytam bo akurat u mnie w miejscach gdzie najczęściej występuje boleń( mocny nurt,) jest tam też dużo innej drapieżnej ryby i zdarzają się ataki szczupaka czy nawet suma a po takiej akcji nie tanie przynęty odpływają razem z rybką;)
(2012/05/18 14:11)