Woblery i gumy na sandacze

/ 22 odpowiedzi
Cześć !


 
Mam parę pytań odnośnie  sandacza.


1. Na jakie przynęty często daje się skusić ?
2. Wybierać imitacje uklejki czy karasia ?
3. Czy sandacze długo się bawią przynęta tak jak szczupak ?
4. Jeśli łapie na gumy to stosować ciemniejsze kolory czy jaśniejsze np. do pochmurnej pogody ?
khakiprichi


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&autor=&szukaj=sandacz&data1=&data2=&sTresc=&sTytul=&sAutor=


zima jeszcze trochę potrwa to masz czas ;) (2014/01/30 12:11)

u?ytkownik168824


Cześć !


 
Mam parę pytań odnośnie  sandacza.


1. Na jakie przynęty często daje się skusić ?
2. Wybierać imitacje uklejki czy karasia ?
3. Czy sandacze długo się bawią przynęta tak jak szczupak ?
4. Jeśli łapie na gumy to stosować ciemniejsze kolory czy jaśniejsze np. do pochmurnej pogody ?

Generalnie jasne gumy-odcienie fluo,perła,seledyn w wielkościach około 3''-4''.Główki dobierasz do głębokości łowiska.Jeżeli chodzi o zacięcie,to nie czekasz wcale. Jeżeli zobaczysz dziwny ruch plecionki na stuku z wodą albo dziwne ''pstryknięcie'' lub ''puknięcie'' na kiju , bez zastanowienia zacinasz wszystko co wyda Ci się nienaturalne.To tak w mega ogromnym skrócie. (2014/01/30 12:21)

u?ytkownik168824


A zresztą jest ogromna ilość artykułów na ten temat,napewno coś znajdziesz. (2014/01/30 12:24)

Daishi


Cześć! Powiem tak - jak sandacz żeruje to kolor nie ma większego znaczenia według mnie,natomiast mi przez ostatnie dwa sezony na zaporówkach sprawdzał się ten ripper - Mikado Fishuner. (2014/01/30 12:59)

Sandacz20


Kolego mi najbardziej spisuje sie kolor seledynowy a jesli  chodzi i prznety to polecam ci ohio relax'a lub lunatiki z dragona. A wracajac jeszcze do koloru to przyjmuje sie zasade jesli woda jest czysta i przejrzysta to stosuje sie kolory jasne a jeżeli woda jest metna i mało przejzystaciemnych.Oczywiscie polcem Ci łapac sandacza z opadu moim zdaniem to najskuteczniejsza metoda.Pozdrawiam (2014/01/30 15:52)

u?ytkownik168824


Kolego mi najbardziej spisuje sie kolor seledynowy a jesli  chodzi i prznety to polecam ci ohio relax'a lub lunatiki z dragona. A wracajac jeszcze do koloru to przyjmuje sie zasade jesli woda jest czysta i przejrzysta to stosuje sie kolory jasne a jeżeli woda jest metna i mało przejzystaciemnych.Oczywiscie polcem Ci łapac sandacza z opadu moim zdaniem to najskuteczniejsza metoda.Pozdrawiam

Przeczytaj jeszcze raz tą zasadę,którą napisałeś-jakie kolory , na jaką wodę się stosuję i pomyśl co napisałeś. Większych bzdur to chyba nigdy nie czytałem.Jeżeli już to na wodę czystą stosuje się ciemniejsze kolory a na wodę mętną(brudną stosuje się jasne(fluo),a nie tak jak Ty twierdzisz odwrotnie.Jak nie masz zielonego pojęcia to nie wprowadzaj kogoś w błąd. (2014/01/30 16:41)

Okoniu


Dzięki za wasze rady na pewno przydadzą mi się nad wodą :) (2014/02/01 13:52)

Sandacz20


Kolego widać ze z Ciebie niedzielny wędkarz.Każdy dobry spiningista potwierdzi ta teorie.Poczytaj troche książek a potem wypowiadaj sie na forum. (2014/02/03 22:47)

u?ytkownik168824


Kolego widać ze z Ciebie niedzielny wędkarz.Każdy dobry spiningista potwierdzi ta teorie.Poczytaj troche książek a potem wypowiadaj sie na forum.


No faktycznie ''niedzielny'',który spinninguje 15 lat.No to teraz ja odsyłam Cię do zapoznania się z podstawami,skoro takie bzdury piszesz.Rozumiem,że każdy tak dobry spinningista jak Ty potwierdzi Twoją teorie?Aha nie jesteśmy kolegami.To tak na marginesie.

(2014/02/03 23:11)

u?ytkownik32263


Może nie mój wątek, nie moja grupa lecz coś wtrącę od siebie.

Sandacz to nieprzewidywalna ryba i nie ma co się opierać tylko na jakiś "standardach" bo często one zawodzą. I tu jestem skłonny podpisać się pod tym że często, a nawet w moim wypadku bardzo często, przy dobrej widoczności w wodzie lub jasnym dniu lepiej się sprawują widoczne gumy a nie ciemne. I na przykład na takiej Wiśle za dnia zawsze zaczynam od oczojebów, dopiero pod wieczór jakieś białaski, perełki, smolty itp. Zresztą każdy kolor gumy jest dobry pod warunkiem że jest to żółty fluo;-) A tak poważniej, ważniejsza jest technika i gramatura główki, kształt gumy a dopiero potem kolor.

Zatem każdy ma inne sposoby i proszę nie wszczynać kłótni bo nikomu to nie wyjdzie na zdrowie a i nie powiększy wiedzy.

Pozdrawiam
Tomek (2014/02/04 00:23)

u?ytkownik168824


Oczywiście,że nie ma co się trzymać sztywno jakichkolwiek wytycznych,ponieważ (bynajmniej u mnie) sandacze reagują różnie danego dnia.Dziś jest to zgniła zieleń a jutro trzeba założyć jakiegoś oszołoma jaskrawego,a pojutrze tylko koguty,ale generalnie jasne kolory stosuje się do mętnej wody,zaś ciemne i w naturalnym kolorze do wody przejrzystej.A nie jak jedna osoba napisała odwrotnie.Następną rzeczą jest to,że kolory tak na dobrą sprawę mają trzeciorzędne znaczenie.Najistotniejszą rzeczą jest dobranie odpowiedniej gramatury,technika prowadzania (ta technika to oczywiście opad-agresywny bądź łagodniejszy), i prezentacji tej oto,że przynęty. (2014/02/04 08:51)

Thoma23


ja w ubiegłym roku testowałem woblery i były efekty...kolory w zasadzie nie miały aż takiego znaczenia, bardziej technika prowadzenia.. (2014/02/04 10:43)

Sandacz20


Łowisz 15 lat i nie znasz podstaw? Czyli pewnie niezły jesteś haha :D Napisałem 'kolego' ze względu na to ze jesteś wędkarzem (a przynajmniej tak sądzisz) bo ja w porównaniu do Ciebie traktuje wszystkich wędkarzy jak kolegów, ale to tak na marginesie.
...ale generalnie jasne kolory stosuje się do mętnej wody,zaś ciemne i w naturalnym kolorze do wody przejrzystej...'Czyli według Ciebie ' natuRalny kolor to jaki ? Przecież każda ryba którą żywi sie sandacz jest jasna a dokładnie mówiać srebrna. Sam przeczysz temu to piszesz. 
http://www.salmo.com.pl/czy-kolor-ma-znaczenie/
Mimo wszytko Pozdrawiam! (2014/02/04 21:48)

perwer


Dzięki za wasze rady na pewno przydadzą mi się nad wodą :)




 Gówno -za przeproszeniem Ci sie przydadzą ...Sam rzucisz ,sam wybadasz i możesz wszystkie teorie i opninie kolegów do chasioka wciepnąć ...
 Trzeba samemu popróbować -- różne pory dnia ,pogode ,charakterystykę zbiornika i metodą prób i błędów sam będziesz mógł siąść i udzielać rad  koledze -kiery po drugiej stronie naszego będzie miał efekty  na całkiem inne rodzaje przynęt  jak Twoje ...
 Co innego jakbyś pogadał sobie z kolegami którzy chytają tam kaj Ty -czyli na Twoich zbiornikach - wtedy to ma sens. (2014/02/05 15:05)

Sebastian Kowalczyk


Ogólnie to bym stawiał na kształt raczej uklei niż karasia, kolor to faktycznie kwestia dnia, pory roku, klarowności wody i cholera wie czego jeszcze :D Chociaż faktycznie wszelkie fluo często potrafi sandacza zacietrzewić i skusić do brania. Nie ma jednak prostej i jasnej recepty trzeba kombinować z kolorem, kształtem, wielkością i gramaturą przynęty. Jak w zeszłym roku 50cio centymetrowy zander zeżarł mi uzbrojonego w gruby stalowy powróz sporego krąpia postawionego na suma całkowicie zgłupiałem. Ale takie są właśnie sandacze i w tym ich urok :)  (2014/02/05 22:16)

kuba81


Ogólnie to dużo zależy od wody, na której łowisz. U mnie na jednym jeziorku brązy brokat na innym zielenie brokat. Sam musisz połapać parę sandaczy i będziesz wiedział. Jeśli chodzi o teorie przy sandaczowaniu to jest dobra dla forumowych mędrców. Niech sobie piszą, to wszystko musisz wypracować sam, nie ma recepty na sandacza. Dzisiaj biorą na koguty, jutro na gumy, po jutrze wcale. musisz kombinować z pracą gum i ciężarem główek. podstawa to poszukać miejscówek gdzie one przebywają, reszta to już formalność :) hehe (2016/07/22 13:03)

Esox_lucius1988


Tak czytam wasze posty. Chciałbym spytac o wazna rzecz, co jesli woda jest czysta, w miare przejrzysta czy tam klarowna, mowicie o ciemnych kolorach gum. Tak mi sie obiło o uszy ze jak woda jest az zbyt czysta to sandacz spier.. z takiej miejscówki, inaczej rzecz ujmujac sandacz lubi metna wode. Czy to prawda? (2016/08/04 15:04)

kuba81


Może raczej siedzi głębiej w takiej wodzie, gdzie jest mniej światła. Nie wiem nie łapię na takich wodach, a na żer wychodzi nocą na płycizny. to tylko moje przypuszczenia.
Teorie o kolorach gum to można sobie wsadzić gdzieś. Kłucą się ile to lat nie łowią :/ raz w słońce na czystej wali na czarne a raz na seledyny. Nie wyczujesz. W sandaczach nie ma regół, o tym warto pamiętać. czasami na płytkiej wodzie trzeba łowić ciężko, a na głębokiej lekko. (2016/08/05 11:15)