Zaloguj się do konta

Woblery dla początkującego

utworzono: 2012/04/08 14:06
luki95wrc

Witam w tym roku zacznę poławiać na woblery, na jeziorze,  ryby okoń szczupak. Chciałbym na razie kupić sobie 2 sztuki - jeden typowo na okonia i 1 typowo na szczupaka. Pytanie brzmi jaki rozmiar i kolor woblera jest uważany za uniwersalny na okonia. I czy na szczupaka najlepszy jest wobler imitujący małego szczupaka ? Czy też  macie inne propozycje ? [2012-04-08 14:06]

kaban

Wybór jednego "najlepsiejszego" woblera na dany gatunek uważam za bezsens. Dane łowisko, warunki atmosferyczne, pora roku i dnia itd.,itp. to zbyt duża ilość zmiennych aby podać na tacy cud przynętę. W szukaniu (jak dla mnie) tkwi cały urok wędkarstwa.
[2012-04-08 14:07]

luki95wrc

A u was jakie sie lepiej spisują w słoneczne dni , takie jaskrawe czy bardzej np srebrne? [2012-04-08 14:40]

kaban

Wrócę do "zmiennych" w słoneczny dzień- w cieniu jedne a w słońcu drugie... .
[2012-04-08 16:23]

darek972

Rzadko na jeziorach łowię woblerami, ale ten kilka rybek skusił.
Tak okonie, jak i szczupaki.
Pozdrawiam.
Butcher BR5SDR PH.
[2012-04-08 18:07]

andrzej49

Witaj!
Szanowny kolego łowię ryby od wielu lat (50 a może więcej)i bardzo bawią mnie takie pytania.Z moich wieloletnich doświadczeń wiem,że nie ma przynęty uniwersalnej.Sukces zależy od znajomości wody ,pogody i wielu innych czynników.Łowię głównie na Bugu i nie wstydzę się powiedzieć,że swoje efekty zawdzięczam praktyce (3lata płacenia frycowego zanim poznałem wodę a nie porady internetowe). Do dziś każdy wyjazd na nieznaną wodę jest wyzwaniem i wożę całe pudełka woblerów,gumek i obrotówek, które dobieram zależnie od warunków.
Radzę uzbroić się w cierpliwość i próbować samemu a nie liczyć na uniwersalne środki bo takie nie istnieją.
Pozdrawiam i życzę sukcesów  Andrzej.
[2012-04-08 18:07]

JOPEK1971

Witam w tym roku zacznę poławiać na woblery, na jeziorze,  ryby okoń szczupak. Chciałbym na razie kupić sobie 2 sztuki - jeden typowo na okonia i 1 typowo na szczupaka. Pytanie brzmi jaki rozmiar i kolor woblera jest uważany za uniwersalny na okonia. I czy na szczupaka najlepszy jest wobler imitujący małego szczupaka ? Czy też  macie inne propozycje ?


A dlaczego wobler?Guma jest bardziej  uniwersalna,tylko zmieniasz ciężar główki względem łowiska. Wobler to znakomita przynęta ale trzeba poznac tą przynętę,na pierwszy ogień wal naturalnym wzorem jak to nie zadziała to jakimś "oczojebem"szczupak jak nie żeruje nie omierszka dziwoląga odgonic ze swej czatowni,szczupaki mają silny terytorializm.

[2012-04-08 19:06]

wojtek161919

dwie przynęty?  tyle to często tracę podczas jednej wyprawy  [2012-04-08 19:31]

luki95wrc

czyli jaskrawe w cieniu a srebrne lub biale czy ciemne na slonce? a jakie rozmiary ? do 3 cmm na okonia ? [2012-04-08 20:25]