Zaloguj się do konta

Wobler boleniowy

utworzono: 2010/05/07 15:05
wLk

Witam.
Chciał bym zrobić wobler boleniowy bez steru. I z tego co słyszałem, że wyważenie odgrywa tu znaczącą rolę w pracy przynęty. Słyszałem, że należy wyważyć wobler w sposób od dzioba w tym obciążeniem: większe - mniejsze - większe - mniejsze -..... . Moje pytanie brzmi czy to prawda i jak mogli/mogły byście odpowiedzeć najszybciej jak możecie. Zdjęcie woblera poniżej przedstawia taki kształt jak ja bym chciał zrobić. Połamania.
[2010-05-07 15:05]

domin77

a ten na zdjęciu to raczej popper,tak mi się zdaję

[2010-05-07 15:14]

wLk

WYglądem może przypominać poppera, ale jego praca jest zupełnie inna.
Jest to wobler tonący boleniowy, który pięknie lusterkuje na boki, ale też nie za szybko to robi. Moja pytanie brzmi jak wyważyć taki wobler.
[2010-05-07 16:45]

wLk

Tak tak. Dziękuje wszystkim za jakże wyczerpujące wypowiedzi. Nie no naprawdę dzięki tyle odp, że aż się na śmierć zaczytałem. Połamania.
[2010-05-10 20:45]

JOPEK1971

Kolego, musiał byś skierować te pytanie do twórcy tego woblera, ja robię podobne i wyważam je tak jak w tradycyjnych woblerach i efekty są, tego typu woblery prowadzę po powierzchni lub tuż pod lustrem wody krótkimi szarpnięciami.
[2010-05-10 21:30]

wLk

Kolego! Ten wobler to zwykły siudak lub psełdosiudak zależy jak kto robi. A mi chodziło aby ktoś odpowiedział czy moje pytanie było trafne. A kształt woblera jest chyba najbardziej rozpoznawalny w śród woblerów boleniowych. Połamania.
[2010-05-11 14:40]

merceli

nie żaden poper ! te woblery określane są jako ,,łomzyński bezsterowiec,, tak przynajmniej słyszałem o nich .
kiedys myślałem zrobić coś takiego ,ale na bolki  wolę blaszki typu ołowianki i inne metalowe bo daleko można nimi rzucić .
z obciążeniem musisz pokombinować zwykły wobek jest agresywniejszy jak obciążenie daję bliżej steru im dalej do tyłu tym spokojniejszy i nie dawałem dalej jak do połowy ,i jeszcze jedno musi być nisko w brzuszku bo inaczej wobek obraca się wokół swojej osi.

Jak kolega coś zrobił to mógłby się podzielić doświadczeniem
mam jeszcze parę listewek może tez coś postrugam.

a na bolki polecam pręt z kwasówki fi 2cm  pocięty po skosie tak jak się kroi kiełbasę -tylko obróbka trochę kłopotliwa .

[2010-05-12 17:54]

merceli

a podejrzyj tu kolego , http://muskie.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=309&Itemid=99999999
[2010-05-12 17:59]

wLk

Dzięki. POłamania.
[2010-05-14 20:02]

lorak

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z wobkami w tym stylu, ale wobler Siudakiewicza opisany w linku powyżej wydaje się prosty i za razem rewelacyjny. Połamania...
[2010-05-14 20:41]

WOBLER-W1

Kolego , takiego bez sterowca możesz obciążyć w ten sposób , że w dolnej części od przodu wiercisz wiertełkiem o średnicy 5 lub 6 mm otwór do połowy jego długości i zalewasz ołowiem . Otwór musi być jak najniżej . To wszystko . Też podobne robię . Chodzi o to aby przy szybszym ściąganiu szedł przy powierzchni i ciągnął spory bąbel powietrza . [2010-07-06 23:46]