Zaloguj się do konta

Wobler samoróbka

utworzono: 2012/04/09 19:47
marcin27

WitamDużo się naczytałem na temat jak samemu zrobić woblerka itd. I jak to bywa problem na samym starcie!!Jaki materiał to wiem za free lipa a za parę groszy balsa z aukcji :)) Jednak w tym wszystkim jedno mnie zastanawia jaki szeroki powinien być woblerek tzn długość np7cm i wysokość w najszerszym punkcie to jest od brzuszka do grzbietu jakieś 12-15 mm (chyba że się mylę) a bladego pojęcia nie mam jaka powinna być jego szerokość korpusu patrząc od np widok z góry.Nie mam żadnego do porównania więc dla tego pytam.Liczę się również z tym że to banalne pytanie lecz nigdzie nie mogę znaleść informacji na ten temat.
Dziękuje i pozdrawiam
p.s Woblerek ma być na szczupaka  [2012-04-09 19:47]

89krzysztof

Chyba się nie naczytałeś za dużo, skoro całego dużego wątku na forum nie przejrzałeś i tam nie zadałeś pytania.  [2012-04-09 20:05]

boro28

Ja skrobałem z klocków 1x1 cm i wychodzą mi takie do 7 cm. Na większe będę potrzebował tak 1x1,5 cm to wtedy wysokość około 1,5 a szerokość 1 cm. Ale wymiary woblera zależą od jego kształtu. Jak w zbiorniku którym będziesz łapał jest dużo uklei to rób kształt taki smukły.
[2012-04-09 20:09]

Ja skrobałem z klocków 1x1 cm i wychodzą mi takie do 7 cm. Na większe będę potrzebował tak 1x1,5 cm to wtedy wysokość około 1,5 a szerokość 1 cm. Ale wymiary woblera zależą od jego kształtu. Jak w zbiorniku którym będziesz łapał jest dużo uklei to rób kształt taki smukły.

Jak z klocka 1x1cm wyjdzie wobler 7cm?. [2012-04-09 20:14]

fishtrace

Jak z klocka 1x1cm wyjdzie wobler 7cm?.

1cm szerokosc1cm wysokosc7cm dlugoscchyba prosciej nie da sie wytlumaczyc, kolega chyba niezbyt domyslny jest :) [2012-04-09 20:17]

Randal

Rozumiem że klocek ma 1x1x7cm. Popraw i będzie OK. [2012-04-09 20:20]

Jak z klocka 1x1cm wyjdzie wobler 7cm?.

1cm szerokosc1cm wysokosc7cm dlugoscchyba prosciej nie da sie wytlumaczyc, kolega chyba niezbyt domyslny jest :)

Trzeba brać odpowiedzialność za to co się pisze. [2012-04-09 20:24]

kaban

Najprościej podjąć próbę odwzorowania kształtu jakiejś "firmówki". Ja tak zaczynałem wiele lat temu. Po kilkudziesięciu próbach zrozumiesz o co w tym biega a po kilkuset stwierdzisz ,że nie ma lepszego od "tego" zrobionego przez siebie.
[2012-04-09 20:26]

boro28

Fakt nie podałem długości. Sory!
[2012-04-09 20:27]

Najprościej podjąć próbę odwzorowania kształtu jakiejś "firmówki". Ja tak zaczynałem wiele lat temu. Po kilkudziesięciu próbach zrozumiesz o co w tym biega a po kilkuset stwierdzisz ,że nie ma lepszego od "tego" zrobionego przez siebie.

Tak to jest najlepsza metoda, nie ma sensu wymyślać przynęt które być może nie będą działać. [2012-04-09 20:28]

marcin27

Ale odzew-szok :))))))))Panowie i właśnie chodziło mnie o to jaki wymiar ma mieć "klapeczka" z której będę wykonywał-strugał woblerka :)) A tym bardziej jego szerokość.Co do tego czy się dużo naczytałem o własnej produkcji chyba tak? ale nigdzie nie było podanej tej jednej również ważnej informacji o wielkości "klapeczki" na woblera którą przybliżył kolega < fishtrace > bez której w zasadzie nie mogłem zacząć.Dziękuje bardzo za odpowiedź wszelkie porady itd Pozdrawiam
p.s Tak na marginesie. Jutro odbieram wycięte blaszki na cykady i jak mogę to zapytam czy te wymiry 45x14x1 i 75x14x1 mm będą ok?? Dodam że robię je bod swoją wędkę o cw 10-30 gram a ich waga jaką planuję to od 10 do max 25 gram. [2012-04-09 20:54]