Wobler na sumy - jak zrobić?

/ 11 odpowiedzi
jak zrobić super mocnego woblera na sumy i z jakiego drewna cz może ktoś mi doradzić
u?ytkownik54189


Wystarczy poczytać artykuły na ten temat, jest ich mnóstwo. (2011/01/19 15:59)

bobus86


  szukaj w google tam wszystko znajdziesz (2011/01/19 16:43)

u?ytkownik62387


najlepsze to drewno lipowe a jak zrobić woblera to znajdziesz wszystko na ten tomat w Google a nawet na YouTube sa filmiki (2011/01/19 16:51)

kaban


Sum to dla mnie ryba trochę egzotyczna.Super mocny wobler?Wydaje mi się,że pytanie powinieneś wysłać do kolegi Karola-Karoltsu1.Tworzy małe arcydzieła i jestem przekonany,że będzie znał odpowiedź na twoje pytanie. (2011/01/19 17:03)

drapierzca


drewno lipowe jest najlepsze wiadomości na ten temat o woblerach znajdziesz wszędzie najlepiej szukaj na tym portalu,youtube i googleprzeczytaj blogi użytkownika hesza miłego strugania :-) (2011/01/20 11:28)

derfalon


Myślę że lipa jako materiał no i oczywiście jednolity szkielet z drutu a nie wklejane oczka. jak się zahaczy jakiś poważniejszy drapieżnik to chociaż mamy ten komfort psychiczny że rybka musi pokonać wytrzymałość drutu a nie tylko kleju:) Ja akurat na suma się nie nastawiam i robię wklejane oczka i dają radę bez problemu. (2011/01/25 22:39)

u?ytkownik10857


Choć sosna nie jest łatwym materiałem do ręcznej obróbki polecałbym Ci właśnie ten materiał.Dość duże zagęszczenie słoi ma istotny wpływ na moc woblera, ale tu właśnie o tą moc chodzi.Kilka lat temu, właśnie na sosnowym drewnie stawiałem pierwsze kroki samodzielnie wykonując swoje woblery. Aby w pełni wykorszystać moc tego drewna, musisz wykonać drutowanie woblera nacinając go na całej jego długości i dodatkowo końcówki użytego drutu trzeba trwale połączyć ze sobą.Kilka lat wstecz kolega poprosił mnie o wykonanie kilku woblerów na głowacicę. Namierzona głowatka miała ok.10 kg. Dziwne było tylko to, iż chciał woblery z balsy...Tylko dzięki ''zamknięciu'' drutu udało się tą rybkę wyholować,- miała nieco ponad 11 kg.Z balsowego wobka pozostał tylko stelaż...Kolejnym, bardzo istotnym elementem woblera będzie ster...Uważam, że jego grubość musi oscylować w granicach min. 1,2 mm. Ważne będzie też jak głęboko będzie wklejony w korpus woblera...Pozdrawiam i życzę sukcesów. (2011/01/26 07:41)

michal7u8i


Do zrobienia tego woblera ja użyłbym drewno z lipy. (2011/01/26 11:02)

kick


jest udało mi się zrobiłem takiego na szczupaka jest trochę smukły pomalowałem go na żółto z niebieskim grzbietem porzedłem nad reekę żeby zobaczyć czy ster dobrze chodzi i chodzi jak normalny wobler głęboko schodzący myślę że się sprawdzi na odrze na brzany a wiem że na suma musi być trochę pękaty żeby wytwarzał silną falę akustyczną . dziękuje za porady i pozdrawiam (2011/01/26 13:16)

passat


Witam.

Najlepiej wpisz w google tam będziesz miał filmy z dodatkowymi informacjami np na spryciarze.pl czy you tube.

Pozdrawiam passat

(2011/01/26 15:21)

kick


dzięki (2011/01/26 18:23)