Wobler na bocznym troku

/ 2 odpowiedzi

Trochę o tym czytałem, jednak chciałbym poznać też Wasze zdanie co do komfortu i skuteczności w porównaniu z trokowym standardem czyli twisterem.

Domyślam się, że wobler skutecznie wyeliminuje ataki małych okoni, choć te bywają nieobliczalne, i ja właśnie chciałbym zapolować wybiórczo na duże "mamusie".

Planuję zastosować Salmo Boxera pływającego, podobno takie lepiej sprawdzą się na troku, 4.5 cm, zejście przy normalnym spinningu do 1m. Zamierzam, o czym też wyczytałem, usunąć przednią kotwicę by zapobiec splątaniom z ciężarkiem, mam też możliwość uzbrojenia wobka w pojedynczy hak, czy warto?

Jaki zakres ciężarków jest optymalny, by dobrze sprowadzał woblera o masie 7g? C.W. wędki to 25g, więc też nie może być za ciężko. 10-15g?

Prowadzenie wolne z podszarpywaniem, innej możliwości nie widzę, ale może się mylę.

Jak to widzicie?

u?ytkownik91748

Łowię podobnie, do woblerka 3-4cm na troku montuję pałeczkę 4-5g i sprawdza się przy okoniach, łowiłem tym sposobem na rzekach, ale w bajorze o czystym dnie lepiej się sprawdza, haka pojedynczego nie musisz zakładać, wystarczy zdjąć przednią kotwiczkę . (2011/12/12 21:16)

u?ytkownik97004

Dzięki. Nic tylko spróbować. Ja łowił będę w rzece, ale myślę, że może coś z tego być. (2011/12/12 21:41)