Wobler - jak samemu zrobić?

/ 6 odpowiedzi
Witam,mam pytanko,czy koguty są dobrymi przynętami na okonia,bo z tego co mi wiadomo używa się ich na sandacze.Jeśli tak,to jaka gramatura.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
irek z

Ja osobiście nie mam wielkich osiągnięć na koguta,ale obejrzyj filmiki na you tube.Łowią na nich okonie i to nie maluchy.Co do wielkości moim zdaniem koguty okoniowe są mniejsze.Lecz na tych filmach używają sporych kogutów i łowią na nie zarówno okonie,jak i sandacze. (2010/03/26 19:23)

użytkownik31340

Ja dopiero w zeszłym sezonie przekonałem się do kogutów . Na Turawie bywały dni , że sandacze brały tylko na czarne koguty . Co do okoni to na te same koguty jako przyłów trafiały się ładne garby . Ale o specjalnych kogutach na okonie nie słyszałem , zgodzę się z kolegą Irkiem Z , że chodzi tu o gramaturę lżejsze łowienie mniejszy kogut i chyba to podziała na pasiaki . No i oczywiście wyczucie jak go poprowadzić ,żeby skusić okonia w danym dniu . Pozdrawiam (2010/03/26 19:31)

szymbor

na pewno kogut na okonie powinien być mniejszy od tych sandaczowych :) popatrz również na youtube jak łapią pstrągi na koguty :) a w sumie na koguciki bo są małe ;) (2010/03/26 19:43)

użytkownik1117

koledzy, dopiero parę dni temu kumak1970 pisał o kogutach na sandacza i okoniowo-pstrągowych, łowie także na te koguty, okonie , szczupaki i sandacze ................. (2010/03/26 19:57)