Wobler i cykada

/ 7 odpowiedzi
Draq


Cześć,

żeby łowić dobrze cykadą dobrze jest mieć delikatny kij na którym czuć amplitudę drgań przynęty. Każde zaburzenie pracy jest wtedy bardzo dostrzegalne i można zaciąć rybę. Co do łowienia to dobre wyniki można mieć zwijając ją po prostu jednostajnie w odpowiednim tempie.
Zawsze zapinam cykadę za to najwyższe oczko(najdalsze licząc od pyska) wtedy drgania są najmocniejsze co moim zdaniem najlepiej wabi ryby. Łowiąc na głębokiej wodzie robię przerwy w zwijaniu żeby cykada pracowała głębiej, czasami pozwalam jej opaść na dno. Z kolei łowiąc w rzece i szybszym nurcie to przy zatrzymaniu cykada może pracować dosłownie w miejscu, też zwijam jednostajnie i przytrzymuję w miejscach które potencjalnie uznaję za kryjówkę ryby. Co do tego woblerka który wkleiłeś moim zdaniem jest to strata pieniędzy kupować coś takiego. Nie oszukujmy się- firma Jaxon nie jest firmą która ma dobrą opinię wśród wędkarzy. Owszem, ma kilka dobrych produktów, ale moim zdaniem przynęty tej firmy(zwłaszcza woblery) są po prostu badziewne. Już lepiej trochę dołożyć i kupić takiego łamańca firmy Savage Gear 4play. Każda przynęta zależnie od firmy ma inną pracę i to już trzeba sprawdzić nad wodą która technika najlepiej się sprawdza. Ja swimbaitami łowię myszkując tzn. łowię wersjami tonącymi, pozwalam jej opaść na dno(w płytkich miejscach do 3m) i szybkimi ruchami( np 3 obroty korbką) zwijam i powtarzam opad. Podczas opadania przynęty dobrych firm też pracują, kolebią się na boki lub zawijają ogonkiem. (2013/08/18 12:01)

mario84


zgodzę się z kolegą te woblery to lipa słabo pracują a co niektóre wcale wiem bo kolega je sprzedaje i wzioł  kilka do testów wypadły słabo. (2013/08/18 13:48)

woj100123


Dzięki za odpowiedz:)Teraz tylko iść przetestować to co napisałeś. (2013/08/18 13:48)

mlody1126


Drag ma racje  jaxon nie jest liderem pod względem wobków u mnie zwłaszcza nad DUNAJCEM swietnie sie spisują SALMO w połowie kleni,pstrągów,boleni wiem ,że nie są tanie ale bardzo skuteczne a na stawy STING SALMO W KOLOŻE UKLEI (2013/08/18 15:51)

woj100123


Czyli lepsze firmy woblerków to:-Salmo-Rapalai chyba dorado bo mam parę szt. i nawet się spisują:D
Dzięki wielkie za odpowiedzi Panowie/Panie teraz już się będę orientować z jakich firm brać takie rzeczy:D (2013/08/18 16:52)

maxiwiola


Woblery tu jest psikus :) Kiedyś myślałam wobler to wobler oszczędnie najtańsze i guzik te wszystkie tanie oddam za jednego woblera Rapali . Super łowne . Polecam (2013/09/04 23:44)

patryk1411




 Co do tego woblerka który wkleiłeś moim zdaniem jest to strata pieniędzy kupować coś takiego. Nie oszukujmy się- firma Jaxon nie jest firmą która ma dobrą opinię wśród wędkarzy.



nie słóchj kolegi ja mam dwa takie woblery i jak na razie mam wspaniałe efekty szczupak 2 kg i jakaś nie wymiarowa drobnica (2013/09/09 06:31)