Wobler Gloog Hermes-problem z zarzucaniem

/ 4 odpowiedzi
Witam. Mam problem z woblerem Hermes. Praktycznie 90% rzutów kończy się tym, że kotwiczki łapią plecionkę i wobler wpada do wody splątany. Mój sprzęt to Abu Garcia Venturi 10-35g 210cm, kołowrotek Mikado Airspace 2008, plecionka 0,12 Dragon Fishmaker. Próbowałem robić przypony z cienkiego i grubszgo fluo (np. 0,30), ale nadal to samo. Próbowałem rzucać delikatnie, mocno, od boku etc... nic nie pomaga. Testowałem też na dłuższym kiju (Shimano Alivio 270cm) i też nic. Jakieś rady?
Przemas83


To się zdarza , nawet często przy innych modelach wobków special boleniowych. Zmień kont podania przynęty i tyle, wiatr na dużych rzekach nizinnych jest albo po twojej, albo po tej drugiej stronie....;] Jeżeli wpada w mocną rotacje w locie , możesz też dodać na kotwice dodatkowe obciążenie. (2018/06/09 17:57)

mnfish


Witam mam podobny problem z gloogiem. Rezygnacja z pierwszej kotwiczki wplynela na plus aczkolwiek nie rozwiazla do konca problemu. Byc moĹźe mimo ze lowne, wobki gloog hermes maja taki "feller" ... (2018/06/09 18:35)

Jakub Woś


Rzuty bez nerwowych ruchów w dodatku hamuj zestaw ręką przed wpadnięciem do wody. Tak aby plecionka się naprężyła w momencie jak wobler wpada do wody. Tylko też z umiarem i wyczuciem. Często właśnie wtedy dochdzi do splątań (2018/06/09 18:38)

barrakuda81


Dokładnie.Rzut musi być płynny, kij ma się załadować bez szarpania.To musi być bardzo płynny wymach.Miałem czasem podobne sytuacje z Salmo Thrillem i zachowanie płynnosci rzutu pomogło w 90%.Teraz o ile nie schrzanie rzutu to się nie plącze. (2018/06/09 21:29)