Wobler czy wątróbka

/ 5 odpowiedzi
Witam koledzy Waszym zdaniem suma łatwiej złowić na spinning czy na wątróbke?;)
garsija


W moim łowisku (25 ha) dominującą rybą jest sum i na swoim przykładzie moge Ci powiedziać ,że w 80 % sprawdza się bardziej łowienie na wątróbke. Choć może być różnie na innych wodach. (2015/05/07 12:43)

Sensitiv


dzięki za odpowiedź , zapomniałem dodać ze chodzi mi o Wisłę , ja na Wiśle jak łowiłem to złowiłem trochę sumów na wątróbkę, na spinning nie próbowałem nigdy polować na suma chociaż spin to moja ulubiona metoda połowu;) (2015/05/07 14:08)

gruby12345


Jeśli spinning to ta ulubiona metota to czemu z niej rezygnować nocny spinning to niezla przygoda wogule na suma (2015/05/07 20:59)

Sensitiv


właśnie w nocy nigdy nie spinningowałem, dużo czytałem że w nocy nie ma sensu łowić na spina (2015/05/07 21:22)

u?ytkownik165777


Witam , łowię na Odrze i u mnie wygląda to tak - na wątróbkę praktycznie biorą wszystkie ryby podobnie jak na robaki . Kilka sumów na wątróbkę udało mi się złowić , ale były to małe ryby i tak samo brały na czerwone robaki [ może nawet lepiej] , wątróbkę z kurczaka , nawet duży kawałek kiełbie potrafią oczyścić w ciągu godziny do gołego haka , tylko czasem drgnie sygnalizator . Dobra przynęta na SUMA to duży żywiec odpowiedni do danego łowiska , ewentualnie martwa rybka .  Z moich doświadczeń mi wynika że mam lepsze efekty jeśli przynęta jest podniesiona nad dnem [spławik zwykły lub podwodny zależy jaka jest możliwość] . Co do spinningu ta rzadko łowię tą metodą i nie mam wiele do powiedzenia . Idealnie u mnie się sprawdza duży żywiec umocowany na ,,zrywce '' na noc tuż pod powierzchnią wody , żyłka główna w całości nad wodą .Nie jestem typowym ,,sumiarzem'' ale od kilku lat z pasją towarzyszę moim znajomym na łowach i się uczę . (2015/05/07 21:37)