Włochy - Bibione

/ 8 odpowiedzi
Witam,
wybieram się do Bibione(Włochy) w majówkę 2013 i chciałbym trochę tam po spinningować. Czy już tam któś łowił ?? Proszę o informację gdzie co i jak ??
bastien

Widocznie nikt tam  nie lowil skoro nie masz odpowiedzi.Ja mieszkam we wloszech,lowie rybki rowniez na spinning lecz Ci nie pomoge bo mieszkam w innym regionie Piemonte.Sa tutaj przepiekne rybki ktore lowimy calym rokiem ze wzgledu na pogode.Pozdrawiam. (2012/12/11 16:17)

msikorski

Witam,

wybieram się teraz w sierpniu do bibione i również interesuje mnie tematyka wędkarska we Włoszech. Kolego czy podczas majówki miałeś może okazję powędkować? Interesuje mnie wędkowanie raczej morskie z plaży (spinning) - jadę na tydzień więc przypuszczam, że na ryby pójdę ze 2-3 razy więc nie chce kupować dodatkowych zezwoleń.

Orientujesz się może jak z przynętami i sprzętem. Szczerze to nie mam pojęcia co tam może w strefie przybrzeżnej pływać i nie wiem jak dopasować sprzęt - od wklejanki okoniowej do ciężkiego morskiego kija - żyłka czy pleciona, jakie grubości itp. ?

Czy jest sens w ogóle łowić z brzegu nad morzem albo w porcie? Czy może lepiej nastawić się na łowienie z łodzi i poszukać w porcie jakiejś turystyki wędkarskiej?

Będę wdzięczny za wszystkie porady.
Pozdrawiam. (2013/06/27 14:14)

smerfik09

Siema,
wyjazd nie wypalił został przełożony na 14 września, ale co się dowiedziałem to że w przybrzeżnej części jest w miarę z okoniem morskim którego łapie się na różnego rodzaje gumki :D A co do sprzętu to wystarczy wędka szczupakowa z plecionka 0,18 mm :P (2013/06/27 14:41)

msikorski

Dla potwierdzenia jeszcze się zapytam:
aby móc łowić w morzu z brzegu nie trzeba kupować żadnych pozwoleń tak? Wystarczy posiadać swoją legitymację wędkarską tak?

Rozumiem, że port wchodzący w ląd nawet do pół kilometra to nadal woda morska tak?

Plecionkę mam 0,15 fluo żółtą do takiej lekkiej szczupakówki. Czy to nie będzie wadziło tym okoniom? O ile mnie pamięć nie myli (byłem we Włoszech z 10 lat temu) woda tam była bardzo czysta. Czy nie lepsza byłaby żyłka wówczas? Zwłaszcza, że mówimy o okoniach gdzie ja np. osobiście jestem zwolennikiem teorii, że okonie jeżeli nie łowimy ich na 20m to lepiej jednak łowić na żyłki. (chyba że te morskie różnią się znacząco w upodobaniach od jeziorowych). (2013/06/27 16:23)

smerfik09

różnią się :))) a co z pozwoleniem to nie wiem :( (2013/06/27 21:20)