Własny staw karmienie ryb i roslinność

/ 6 odpowiedzi
Witam jestem nowy na forum zarejestrowałem się ponieważ lubię wędkować itd. itp., etc. wiadomo ale chciałbym was spytać o rzecz następującą od kilku lat posiadam własny staw o rozmiarach ok 30x10 i gł. ok 3m zarybiony gatunkami takimi jak bąk, karas, płoć, karp, lin amur tołpyga, szczupak. Niestety roslinnosć jaką miałem na początku a której było niewiele po pewnym czasie zniknęła zapewne od ilosci ryb w stawie i tu moje pytanie czy istnieje mieszanka nasion roslin w internecie lub w sklepach ogrodniczych spełniających kulinarne potrzeby zamieszkujacych w tym stawie ryb. Proszę o instrukcję opinię jakiekolwiek które pomoga mi w podjeciu decyzji jesli niema takich mieszanek  nasion to proosze o nazwę tych które są najbardziej odpowiednie piszcie na for lub na priv ypaul@onet.pl z góry dzięki i pozdr dla wszystkich moczykiji!!
ypaul


dzieki za odpowiedz ale chodzilo mi o cos innego mianowicie dokarmiam ryby roznym zbożem kukurydza itd ale chodzi mi o to czy istnieja mieszanki nasion ktore mogłym zasiac na brzegu zeby wyrosło i aby ryby takze na tym zerowały czy poprostu kupic nasiona jakiejs paleczki bagnistej czy innej wodorosli zaznaczam pytanie chodzi o nasiona a najlepiej miesznki nasion dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi pozdrawiam (2011/11/24 19:43)

jakubnob


o ile sie nie myle to tołpyga to salatkowy killer zjada ogromne ilosci roslin w mojej okolic jeziora zostały nia zarybione by pozbyla sie zielska i podjadala trzciny gdzies czytalem artykuł ze dostała sie do jakiej rzeki czy innego zbiornik i zaczęła wyniszczać ekosystem....

nie jestem w 100% pewiena ale to chyba chodzilo o ta rybe :P     (2011/11/24 19:51)

przemo87


Jeżeli są takie nasiona to możesz je posiać, do tego posadzić troche korzeni grążeli. Kolega do swojego stawku napuścił amura i tołpygi właśnie, to teraz ma taki problem że praktycznie nie ma żadnej roślinności, pamiętam jak rzucaliśmy posiekaną sałatę i po chwili znikała pod wodą. Widok niezapomniany.... (2011/11/29 20:04)

dario35


o ile sie nie myle to tołpyga to salatkowy killer zjada ogromne ilosci roslin w mojej okolic jeziora zostały nia zarybione by pozbyla sie zielska i podjadala trzciny gdzies czytalem artykuł ze dostała sie do jakiej rzeki czy innego zbiornik i zaczęła wyniszczać ekosystem....

nie jestem w 100% pewiena ale to chyba chodzilo o ta rybe :P    


pomylila ci sie tolpyga z amurem (2011/11/29 20:19)

CZzesio


Cześć :)  Osobiście nie spotkałem nigdzie nasion roślin wodnych w sprzedaży , wszędzie oferowane są sadzonki , Może to ze względu ,że z nasionka roślinka bardzo długo rośnie i w pierwszym roku jest bardzo delikatna .Troszkę bawię się w swoim oczku w sianie roślin ale rezultaty tego są bardzo marne ,a przy amurach i karpiach to raczej niemożliwe . 
Znalazłem coś takiego:link  zawsze można zadzwonić i zapytać o nasiona .Osobiście polecał bym "sadzenie" .Kłącza roślin oblepione gliną obciążone kamieniem i owinięte jakąś agrowłókniną zatapiać w stawie ...

Pozdrawiam. Czesio:)

Roslinywodne.pl
Szkółka roślin ozdobnych

Adres:
ul. Polowa 6, Białystok, Poland

Telefon:
085 661 48 51
606 917 989

E-mail:
roslinywodne@op.pl

  (2011/11/29 20:40)