Zaloguj się do konta

Własny staw- jak go odrestaurować?

utworzono: 2011/04/23 17:43
crack1

Witam. Sory ,że tak długo ale chcę abyście mi pomogli i doradzili. Mój tata kupił działkę z stawem. Jest ona wąska na 12 m ale za to bardzo długa. Do rzeczy: otóż jestem zapalonym wędkarzem i zawsze marzyłem o własnym stawie teraz go mam tylko jest on zaniedbany. Z kolegami sprzątamy go od kilku dni ale to nie wystarcza i planujemy wypompować wodę po to by później go dokładnie odszlamować. Dodam że ma on 20mx7m i jest wykopany na terenie piaszczystym. Operacja jest konieczna bo latem jest niski poziom wody ok max 0,7m. Wpuściliśmy tam ok 70 karasi 2 duże leszcze, płotki i wzdręgi. Nie wiemy jak zabrać się za wypompowanie  wody i czy ona później naleci z powrotem (jest to staw bez dopływowy) Liczę na waszą pomoc i wszelkie wskazówki! Wesołych Świąt Wielkanocnych ;)

(Nie długo dodam zdjęcie)
[2011-04-23 17:43]

crack1

Gdzie najlepiej włożyć ryby na czas suszy??
[2011-04-24 08:05]

latawiec

mogl bys zakupic taka pompe do oczek i zrobil natlenienie a jak tam ze szlamem szczerze mowiac jezeli chcesz go poglebic i wyczyscic potrzebujesz ciezkiego sprzetu nie musisz spuszczac wody jezeli masz mozliwosc to ja uzupelniaj w suche dni ja oczywiscie nie jestem fachowcem ale bym tak zrobil pozdrawiam. [2011-04-24 08:19]

crack1

tylko że wody nie można uzupełnić bo ona ma swój poziom to co wleje od razu nadmiar wsiąknie.
[2011-04-24 08:48]

No to jedyna opcja wypompować wodę do zera, rybę wybrać, jakoś przechować albo wpuscic do innego stawu, zamówić koparkę i zrobić porządek. Jak masz $$ to możesz go zawsze sobie kilka metrów powiększyć bo nie jest za duży przecież ;) [2011-04-24 09:03]

crack1

tylko jak przechować bo to tak od razu chyba nie napłynie jak nie mam źródła nie??
[2011-04-24 09:27]

Yubari

Z tego co piszesz wyobrażam sobie że staw jest centralnie na środku działki i po obu stronach masz coś koło 2,5 m "swojego" do granicy.
Woda którą masz jest gruntowa o nieznanym tempie napływu, nie wiadomo jaki masz grunt dna stawu i co się stanie jak go naruszysz woda może pójść głębiej pod jakąś warstwę nieprzepuszczalną.
Wydaje mi się że powinieneś walnąć wykop gdzieś na działce i zobaczyć jaki jest napływ wody i co jest głębiej,  jak go zrobisz powiedzmy 1x1m i głęboki na 2m napełni się wodą to będziesz miał gdzie przechować ryby na czas pogłębiania głównego stawu, a później możesz go do stawu podłączyć.

Połamania
[2011-04-24 09:33]

crack1

na szczęście mam taki duł bo był z tamtąd brany piasek na budowę zobacze
[2011-04-24 09:50]

siwykrzych12

ja nie osuszałem  też kupiłem niedawno staw  i najełem koparkę linową pogłębione wyczyszczone i rybki zaczeły chodzić ;) [2011-04-24 09:51]

crack1

a jaki czas na to najlepszy??
[2011-04-24 09:57]

crack1

ja nie osuszałem  też kupiłem niedawno staw  i najełem koparkę linową pogłębione wyczyszczone i rybki zaczeły chodzić ;)


ile za to dałeś??
[2011-04-24 10:00]

nmiasto

wynajmnij koparkę - koszt to z 130 zł za godzinę pracy (koparka linowa - wędka )

jak będziesz szukał koparkę to wartoto zamieść ogłoszenie / aukcję na  www.zlecprace.pl lub w katalogu wykonawców znaleźć odpowiednią firmę

najlepszy okres to jesień

[2011-08-18 17:13]