Własny sklep wędkarski

/ 26 odpowiedzi
czy ktoś z obecnych forumowiczów jest właścicielem sklepu wędkarskiego ?
striggley


chciałem zapytać czy idzie w miarę z tego wyżyć, myślałem o otwarciu swojego (2011/01/16 16:53)

u?ytkownik32936


ciężko na to pytanie odpowiedzieć,to zależy od wielu czynników,trzeba ryzykować (2011/01/16 17:04)

JKarp


Cześć
I ja :-)
Dobry towar - różnorodność + bogaci Klienci ;-)
A tak na poważnie to jest różnie. To nie kiełbasa i bułki, że MUSISZ kupić. Ważne, żeby mieć dobrych sprawdzonych Klientów, którzy nawet jak nic nie kupią to przyjdą pogadać lub obejrzeć nowości.
Janusz JKarp (2011/01/17 08:09)

ivel 83


tez bym chcial miec taki sklep mialbym wszystko pod reka:)) (2011/01/17 10:49)

baloonstyle


U mnie jest trochę dziwnie z tymi sklepami. Praktycznie w jednym miejscu są trzy sklepy a jeden jest pod hurtownia wędkarską i muszę powiedzieć że wszystkie bardzo dobrze sobie radzą.Nie wiem jak to robią ale cały czas sporo w nich ludzi i każdy zawsze coś zakupuje :)) (2011/01/17 11:46)

krispi


Nie jestem właścicielem sklepu ale z tego co wiem to w sezonie od wiosny do jesieni taki sklep ma powodzenie mniejsze bądż większe to zalezy od umiejscowienia go itp ale zimą to jest kiszka straszna ale niektórzy przy wędkarskim mają inny asortyment żeby mogli okrągły rok chandlować.Ogólnie na dzień dzisiejszy otwierać interes jakikolwiek to marna sprawa sam jestem posiadaczedm sklepu z odzieżą i jest klapa z roku na rok coraz gorzej ale powodzenia życze (2011/01/17 16:45)

withanight88


Nie mam sklepu planowałem otworzyć, jednak sie wstrzymałem. 


Po pierwsze musisz miec dobrą lokalizaję,(najlepiej taką gdzie niema sklepu obok, a najlepiej jak jeszcze na głownych trasach dojazdu do zbiorników) z początku musisz mieć wszystko to na co jest akurat zapotrzebowanie , zeby klienci Ci zaufali. Na początek musisz pokazać ze masz konkurencyjne ceny - to spowoduje, że klienci przyjdą ponownie. 

Ważna jest reklama , duży dobrze widoczny szyld obowiązkowo , Na otwarcie upominki w postaci gratisów do zakupu

No i oczywiscie miła atmosfera.


Dobra sprawa jest sklep blisko miejsca zamieszkania czy nawet w podworku (na dzwonek)  Kliencji będą wiedzieli że w miare możliwości otrzymaja towar gdy nie zdążyli lub nie mieli możliwosci zakupu wczesniej.  Oczywiscie wszystko w granicach rozsądku.  



Ciekawe jest to co baloon napisał ... 3 sklepy i hurtownia a wszystko działą.  




Kto nie ryzykuje ten niema

(2011/01/17 17:30)

robcio2535


Cześć
I ja :-)
Dobry towar - różnorodność + bogaci Klienci ;-)
A tak na poważnie to jest różnie. To nie kiełbasa i bułki, że MUSISZ kupić. Ważne, żeby mieć dobrych sprawdzonych Klientów, którzy nawet jak nic nie kupią to przyjdą pogadać lub obejrzeć nowości.
Janusz JKarp

Janusz dodam do twojej wypowiedzi ze mimo ze przyjdą pogadać to i tak przeważnie cosik kupią nawet drobnego bo od słowa do słowa ,od wedki do wedki , itd. aż sie na coś decyduja :-) (2011/01/17 18:35)

kjb33


Witam kolegów.

Ostatnio nie zbyt często jestem na forum ale staram się być na bieżąco.

Co do tematu to jeszcze dorzucę dwa ważne aspekty - jeden z nich i nie wiem czy najważniejszy - przede wszystkim wiedza na tematy zanęt,przynęt,sprzętu i wszelakich dodatków itp.
Klientowi trzeba służyć w miarę a raczej dużą wiedzą i fachową radą co do sprzętu,doboru zanęt,przynęt itp.
Co ja wiadomo ściągnie pierwszych klientów,znajomych i ich kolegów po kiju.
Będą polecać sklep i sprzedawcę na którego wiedzę można liczyć bo jak wiadomo rynek wędkarski rozwija się niesamowicie szybko.
Drugim ważnym czynnikiem to jak wiadomo - kasa.
Z tego co w zeszłym roku poruszyłem podobny temat to nie mała kasa.
Można się starać o dotację na rozruch na pierwszą działalność i to jest pierwsza opcja.
Jak mi wiadomo nie oddajesz dotacji jeżeli utrzymasz się przynajmniej rok.
W przeciwnym wypadku liczysz się ze zwrotem całości.
Nadmienię jeszcze że dotacja jest tylko na zatowarowanie sklepu.
Rachunki za najem lokalu,prąd itp., opłacasz sam.
Druga to wziąć kredyt co wiąże się z ryzykiem wiadomo (spłata).
Trzecia to mieć własny wkład,bezpieczniej ale równie ryzykowne z tym że tracisz Ty w razie nie wypału a nie musisz spłacać kredytu (cholercia wie ile).

Co do lokalizacji to też ważne ale jeżeli się dobrze rozejrzeć to się znajdzie.
Wystarczy tak jak w Wawie na odcinku Wału Miedzeszyńskiego od ul. Fieldorfa w kierunku Otwocka sklepu żadnego nie ma.
Dużo wędkarzy jeździ na Otwock Wielki lub na Wisłę w okolicy,muszą się odpowiednio wcześniej zaopatrzyć w zanęty i przynęty.
Jest to męczące.
Mieszkam przy wale i często muszę jeździć do centrum lub bliżej na Bora-Komorowskiego po zanętę,robaki dzień przed wyprawą i nocka nie przespana żeby się wyszykować,przygotować mieszankę i sprzęt.

Jeżeli ktoś jest cierpliwy i dąży do realizacji przyjemne z pożytecznym życzę jak najbardziej spełnienia.

Pozdrawiam. (2011/01/17 18:44)

JKarp


Nie mam sklepu planowałem otworzyć, jednak sie wstrzymałem. 


Po pierwsze musisz miec dobrą lokalizaję,(najlepiej taką gdzie niema sklepu obok, a najlepiej jak jeszcze na głownych trasach dojazdu do zbiorników) z początku musisz mieć wszystko to na co jest akurat zapotrzebowanie , zeby klienci Ci zaufali. Na początek musisz pokazać ze masz konkurencyjne ceny - to spowoduje, że klienci przyjdą ponownie. 

Ważna jest reklama , duży dobrze widoczny szyld obowiązkowo , Na otwarcie upominki w postaci gratisów do zakupu

No i oczywiscie miła atmosfera.


Dobra sprawa jest sklep blisko miejsca zamieszkania czy nawet w podworku (na dzwonek)  Kliencji będą wiedzieli że w miare możliwości otrzymaja towar gdy nie zdążyli lub nie mieli możliwosci zakupu wczesniej.  Oczywiscie wszystko w granicach rozsądku. 


 Cześć

Z tymi cenami to bym polemizował. Muszą być normalne i uczciwe - to podstawa. Zrobisz na początek taniej, żeby mieć Klientów. A co potem? Po jakim czasie wyrównasz ceny? A Klient pamięta ceny i nie łudź się, że nie ...

Sklep w podwórku: I o trzeciej rano obudzą Cię po białe robaki :-)))) A jak raz to zrobisz dla świętego spokoju to już po Tobie. Będziesz regularnie budzony przez innych. A co na to rodzina?

Podstawa to absolutna znajomość zanęt, przynęt, dodatków i innych takich akcesoriów! Miła atmosfera może nawet jest najważniejsza. Nawet ważniejsza niż lokalizacja.

I najważniejsze absolutnie: ŚWIEŻE ROBAKI ! Nie pomogą złote wędki i kołowrotki jak robale nie dojadą nad wodę. Zdarza się, że latem Klient wyraźnie daje do zrozumienia, że kupuje robaki na Mazury ( lub zawody ). Jak jest możliwość zawsze proponuję specjalną dostawę dla takiego Delikwenta no chyba, że jedzie już za godzinę. Ale Ci co wiedzą, że tak można zawsze wcześniej zamawiają towar.

Mój sklepik funkcjonuje od 2001r. Mam asortyment dla wszystkich ale od tamtego roku szczególną uwagę skierowałem na Karpiarzy: ESP, KKarp, CDB, DB, SBS, Anaconda, Traker, Karp Fan, Adder, FishFood, AllerAqua,CarpZoom, FireFish. Jak czegoś ( chodzi o Firmy ) nie ma a Klient chce koniecznie zamawiam.

Janusz JKarp





Ciekawe jest to co baloon napisał ... 3 sklepy i hurtownia a wszystko działą.  




Kto nie ryzykuje ten niema


(2011/01/18 08:45)

baloonstyle


A jak wygląda sprawa z internetowym sklepem wędkarskim?
Są może u nas na forum jacyś właściciele takich sklepów?
Myślałem nad czymś takim tylko po za strona nie wiedziałem jak to ugryźć... (2011/01/18 09:26)

kjb33


Witam kolego baloonstyle

Próbowałem któregoś dnia się dowiedzieć czegoś w tym temacie ale chyba istnieje w mojej okolicy (Wawa) zmowa milczenia.
Podejrzewam że nikt nie chce konkurencji. Normalne :)))

Sytuacja może być moim zdaniem podobna.
Czyli trzeba mieć jakiś sklepik lub pomieszczenie na towar  i założyć taki sklep internetowy jak na Allegro.

Co do dostaw,opłat itd., to brak u mnie orientacji.
Poczekam aż wypowie się któryś z kolegów i naświetli troszkę tą sprawę,szczerze mówiąc sam jestem ciekaw jak to wygląda.

Pozdrawiam. (2011/01/18 09:54)

baloonstyle


No ja bardzo jestem ciekawy, bo taka dziuple na sprzęt bym miał tylko reszta kwestii.... (2011/01/18 10:02)

darmaty


jeśli chodzi o sklep internetowy to tu macie link do porad jak załorzyć sklep    http://www.abc24.pl/ (2011/01/18 10:26)

ombre1973


Ciekawy jestem ile trzeba mieć kasy na ruszenie z takim sklepem. (2011/01/18 16:04)

kjb33


z tego co w zeszłym roku któryś z kolegów pisał to na normalny sklepik to ponad 100 tyś. zeta na w miarę żeby bylo w czym przebierać i wybierać
a jak jest naprawdę? nie wiem. (2011/01/18 18:32)

kjb33


co do sklepu netowego no to widzę że nie wygląda to tak źle,
może to tylko złudzenie ale nie zawadzi się zagłębić w temat i zasięgnąć porad fachowców (2011/01/18 18:37)

nowik147


Witam. Co myślicie o otwarciu sklepu internetowego? Wiem że jest tego trochę, ale można by spróbować. (2017/11/06 10:44)

u?ytkownik219214


Wkleiłeś Sith link i co z niego ma niby wynikać bo raczej nie ogarniam? 
Przyznam szczerze, że moim zdaniem raczej słabo będzie Ci się przędło - towaru jest zatrzęsienie na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych itd. Te sklepy mają takie zniżki i upusty od producentów, że Ty będziesz długo pracował aby je osiągnać, a wiadomo nikt nie chce drożej kupować. W dziesiejszych czasach dla początkujących to mało dochodowy interes.  (2017/11/06 19:46)

nowik147


No może i racja :) (2017/11/07 09:11)

Sith


Wkleiłeś Sith link i co z niego ma niby wynikać bo raczej nie ogarniam? 
Przyznam szczerze, że moim zdaniem raczej słabo będzie Ci się przędło - towaru jest zatrzęsienie na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych itd. Te sklepy mają takie zniżki i upusty od producentów, że Ty będziesz długo pracował aby je osiągnać, a wiadomo nikt nie chce drożej kupować. W dziesiejszych czasach dla początkujących to mało dochodowy interes. 
Właśnie ogarnąłeś. Napisaleś to co wynika z tego linku, sklepów jest niemal tyle co gwiazd na niebie. Bardzo to dobrze wyraziłeś, dosłownie. Ja liczyłem na przemyślenia @nowika147.
  (2017/11/07 11:24)

nowik147


Nie ma co za bardzo przemyślać, bo tak jak mówił poprzednik  te sklepy maja duże rabaty u dostawców. I przy okazji duże zniżki dla klientów. A ja otwierając taki sklep nie mógłbym dużo zaoferować. Chyba źe byłby to bardzo budżetowy sklep, ale to raczej się nie uda. (2017/11/07 12:38)