Własnoręcznie zrobione kulki na hak i na włos

/ 6 odpowiedzi
Witem kolegów wiele czytałem na temat robienia kulek proteinowych szukam dobrego i sprawdzonego przepisu na kulki proteinowe proszę o przepis ile i czego dawać i co z czym łonczyc czy piec czy gotować??
JKarp


Cześć
Masz tu dobry i sprawdzony przepis. Wszystkie dostępne surowce można kupić np w Massive Baits lub jest tu taki Kolega ;-) co pomoże Ci w zakupach.
nectarblend - 20% mąka kukurydziana - 15% mąka sojowa odtł. - 15% birdfood mielony - 10% mąka sojowa ptł. - 10% serwatka w proszku - 8% grys arachidowy - 8% izolat sojowy - 5% gluten pszenny - 5% drożdże piwne - 5% Łączy się według podanych proporcji :-)Kulki powinno się gotować lub jeszcze lepiej parować. Upieczenie spowoduje, że kulaski będą pływać. Na 1kg miksu 9-10 jaj.JK (2012/03/20 05:56)

damian123102


ok wypróbuje ten przepis dzięki  (2012/03/20 07:37)

u?ytkownik26223


A nie prościej (i zapewne taniej) kupić gotowy mix??  u Marcina kupisz kilo mixu już za 16 pln i nie musisz dodawać do niego żadnych wymyślnych składników .Ja kupiłem na ten sezon mix halibutowy ,dodaje do niego tylko olej rybny 20 mll na kilo  oraz jaja 11 szt na kilo. (2012/03/23 11:37)

JKarp


Cześć
Jarek oczywiście, że prościej ;-) Sam tak robię ale naszło mnie i kupiłem sobie składniki :-)
Ale jak Kolega pyta :Witem kolegów wiele czytałem na temat robienia kulek proteinowych szukam dobrego i sprawdzonego przepisu na kulki proteinowe proszę o przepis ile i czego dawać i co z czym łonczyc czy piec czy gotować?? To ja podaję przepis.Tak na szybko zrobiłem sobie ok 200g i wykulałem kulki - no no :-))))Koledzy naczytają się jaka to satysfakcja zrobić samemu miks i z tego kulki. A i jeszcze Karpia na to złowić :-) A to wcale nie takie siup jak się wydaje. Nawet to kupić to jednak trzeba poświęcić czas a potem jeszcze wykulać. A sam wiesz, że wystarczy ciut przedobrzyć np z mlekiem w proszku i okaże się, że masz dwa kilo pop-upków ;-)JK (2012/03/23 11:51)

u?ytkownik26223


no właśnie dla tego na nauke kulania propponuje gotowca bo zawiera wszystko co w dobrej kulce być powinno (nie chodzi mi o baze 50/50 tylko o gotowca) a i zrobiony jest tak aby były optymalnie zachowane proporcje między składnikami "pracującymi" i klejącymi" i kulanie z tego było proste ,łatwe i  przyjemne . (2012/03/23 12:21)

JKarp


CześćNo własnie. Bo czasem i doświadczony karpiarz nie wie co zrobić z kilogramem pływaków. A dodał tylko ciut za dużo karmy dla piesków mielonej ;-)))))))))))JK (2012/03/23 13:01)