Własnoręcznie zrobiony świder

/ 93 odpowiedzi / 43 zdjęć
bilox


otwór grubości 25 cm wierce 40 sekund

 


Sorry że się wtrącę kolega napisał otwór średnicy 25cm, z tego co mi wiadomo w polsce przeręble z których poławia się ryby mogą mieć średnicę nie większą niż 20cm więc coś tu jest nie tak :D




(2011/01/12 10:39)

piotrekelk


25 cm to grubość lodu, którą pokonuje w 40 sekund, źle chyba zrozumiałeś kolego:)

jak już wstawiacie zdjęcia samoróbek to i ja idę do piwnicy i zrobię parę zdjęć bo tak się składa że też mam swojej roboty sprzęt. (2011/01/12 11:19)

Sniper64


Cześć..:)
Wiertło i dziobak do lodu jest naprawdę super zrobione..Prawda że cieszy coś takiego zrobione własnymi rękoma:) Pozdrawiam..! (2011/01/12 13:25)

Biodar


Witam wszystkich. mam mały problem - mój świder ma kąty ok 20stopni firmowo i niestety nie gryzie lodu. Wiercenie to męka. Pytanie do budowniczych - u Was ten kat ma 27 stopni czy troche na oko ? (2011/01/26 20:34)

tochu9702


Witam wszystkich. mam mały problem - mój świder ma kąty ok 20stopni firmowo i niestety nie gryzie lodu. Wiercenie to męka. Pytanie do budowniczych - u Was ten kat ma 27 stopni czy troche na oko ?

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to masz kupny świder a w takim wystarczy tylko podostrzyć ostrza. (2011/01/27 17:19)

JB1979


Witam, czy ktoś dysponuje zdjęciami świdra, który wycina taki stożek ?? (2012/12/26 21:22)

kapitol


Temat już trochę zakurzony to odświeżam.
Mam już pieżchnię własnej produkcji, tnie dobrze ale ręce na drugi dzień bolą a jak się zrobi kilka otworów w lodzie grubości 20 cm to kiwoczek sam sie buja (tak ręce latają).
Pomyślałem, że w tym roku czas na świder.
W wątku któryś z kolegów pisał, że testował wiertło bez ślimaka i też wierciło.
Chciałbym zapytać, czy teń slimak jest w ogóle niezbędny?
Wiadomo, że ułatwienie bo odprowadza ułomki lodu z otworu ale czy można spokojnie wiercić bez niego a lód wybrać później (lub w trakcie wiercenia) łyżką?
Czy może te ułomki wpływają negatywnie na wiertło i lepiej skonstruować ten ślimak? (2019/01/08 14:04)

51Marek


Ten "ślimak" odprowadza pokruszony lód i z grubsza utrzymuje pion w czasie wiercenia. A tym samym ulatwia wiercenie. Bez "slimaka" ... siłownia latem wskazana ;-) (2019/01/13 16:35)