Własnoręcznie robione woblery

/ 2223 odpowiedzi / 1018 zdjęć
Mavbad


Tak tkanina jest różna tzn w różnych kolorach i dodatkowo jeszcze malowanie  (2012/11/09 23:19)

Korzon95


Ja mam prośbę do kolegów Mavbad oraz Obcy91 aby opisali dokładnie sposoby i materiały (i nazwy tych materiałów jeżeli znacie) oklejania jakie stosujecie. Jeżeli jest taka możliwość to czekam na priv.
Pozdrawiam
(2012/11/10 10:21)

skryty


tu macie te tkaniny:

http://allegro.pl/tkanina-material-do-oklejania-woblerow-40-sztuk-i2759376303.html (2012/11/10 11:21)

Mavbad


Ja mam prośbę do kolegów Mavbad oraz Obcy91 aby opisali dokładnie sposoby i materiały (i nazwy tych materiałów jeżeli znacie) oklejania jakie stosujecie. Jeżeli jest taka możliwość to czekam na priv.
Pozdrawiam

Może byś kolego bardziej sprecyzował o co dokładnie Ci chodzi =)

(2012/11/10 19:49)

Korzon95


Chodzi mi o oklejanie woblerów tkaniną od podstawy czyli jaki klej jakie materiały(nazwy) i późniejsze czynności czyli najpierw lakier i kolory czy jak to "mistrzu" robicie:) (2012/11/10 20:14)

juras 28


Ja np nigdy nie oklejajem ale szperalem troche na alledrogo i tam na aukcjach na ktorych sa dostepne te tkaniny masz do nich doloczone instrukcje oklejania wiec moze to ci pomoze na pierwszy raz. sam niebawem sie podejme tego wyzwania. pozdrawiam (2012/11/10 21:50)

Mavbad


Po niżej instrukcja oklejania .... jedna z wielu wersji które można spotkać w necie a trochę ich jest , każdy musi wypracować swoją technikę jaka będzie mu odpowiadać =)))


 A więc tak. Oklejam woblerki na klej HERMOL ale można też

inny np.szewski przezroczysty w następujący sposób: Gdy mam już

wystruganego woblerka z wklejonym stelażem i obciążeniem to całego

przecieram papierem gr.180-220. Następnie gruntuję poprzez 3 krotne

malowanie pędzelkiem lakierem bezbarwnym nitro lub caponem(CAPON

SZPACHLA z firmy DOMALUX). Na tak zagruntowanego woblerka nanoszę

pędzelkiem wspomniany wyżej klej HERMOL.Brzegi kawałka tkaniny,którą

oklejam woblerka również smaruję tym klejem.Tkaninę przyklejam zawsze od

strony brzuszka woblera tak,że na grzbiecie woblerka znajduje się szew

czyli łączenie tkaniny,dlatego ważne jest posmarowanie klejem brzegów

tejże tkaniny. Całość (oklejanie)najlepiej wykonać palcami, przy okazji

naciągając tkaninę na woblerze. Gdy całość dobrze wyschnie (ok

12-24godz) na grzbiecie woblerka śćinam nożyczkami chirurgicznymi lub

skalpelem,nadmiar tkaniny,przy samej powierzchni grzbietu woblerka. Tak

oklejonego wobka maluję 3-4 krotnie pędzelkiem w odstępach 2-3 godz.

wspomnianym wyżej CAPONEM SZPACHLA DOMALUX lub mieszanką tego caponu z

bezb. nitro w proporcji 2cz caponu + 1cz. bezb. nitro. Po całkowitym

wyschnięciu ok.6godz. wobka maluję już przez zanurzenie 5-8 krotnie w

w/w Caponie lub w/w mieszance nitro+capon, co 2-3 godz po 1 warstwie.

Chcąc uzyskać idealnie gładką powierzchnię grzbietu jak i całego

woblerka,zalecam powtórzyć te czynności t.j. szlifowanie-malowanie,wtedy

efekt bedzie więcej jak zadowalający ! Po całkowitym wyschnięciu,

woblerka przecieram papierem 180-220 i wtedy nanoszę sprejami,ręcznie

lub aerografem kolory,oczka podpis etc. Na to wszystko po wyschnięciu

nakładam poprzez zanurzenie 3-5 krotnie lakier właściwy t.j. Domalux lub

Hartzlack. Szczególnie polecam HARTZLACK POLYURETHAN POłYSK. Warstwy

nakładam co 5-12 godz. Na samym końcu robię nacięcie na ster,który

wycinam z poliwęglanu, który to wklejam na klej UHU PLUS 5 MINUT lub UHU

300 KG EPOXY-MOCNIEJSZY. To by było na tyle. Początki z reguły zawsze

są trudne, ale po pewnym czasie dochodzi się do wprawy.

(2012/11/10 22:52)

juras 28


Witaj skryty widzialem ze masz na swoim koncie lamance jak bys mogl opisac jak zrobic takiego jak ze stelazem i czy z balsy warto wogole probowa c laczyc stelarze jest ona delikatna i czy to bedzie stabilne. pozdrawiam (2012/11/11 19:39)

skryty


witam, wszystkie swoje wobki robię w oparciu o stelaż przez cały korpus, różnica  w stosunku do woblerka jednoczęściowego polega tylko na tym, że zamiast jednego stelaża, robię można powiedzieć 2 dla każdej połówki woblera. Ja robię je z lipy, ale co do balsy, jeśli użyjesz dobrego kleju, odpowiednio utwardzisz korpus warstwami lakieru, nic nie powinno się dziać (w sumie to ta sama zasada co i w wobkach jednoczęściowych) (2012/11/11 21:02)

juras 28


Witam skryty. niema watpliwosci ze balsa jest szybka w obrobce hehe. co do lamancow to czy tak mniejwiecej to ma wygladac? chyba troche blizej ogona powinienem go ciachnac co? (2012/11/11 22:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

skryty


witam, no wygląda nieźle, teraz trzeba by sprawdzić jak zachowuje się w wodzie  (2012/11/12 10:15)

juras 28


Siemka najpierw musze za szpachlowac i jedna warstwe lakieru bo bez tego niema opcji na testy w wodzie balsa ciagnie wode jak gabka. (2012/11/12 12:00)

skryty


z myślą o wiośnie/lecie...:) (2012/11/13 10:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Mavbad


ładne cudeńko  (2012/11/13 14:25)

skryty


dziękuje za opinię:) pozdrawiam (2012/11/13 14:38)

juras 28


Ladna. do wiosny czy lata jeszcze daleko zimowe wieczorki dlugie wiec na robisz takich caly UL )) pozdrawiam (2012/11/15 00:05)

skryty


Ladna. do wiosny czy lata jeszcze daleko zimowe wieczorki dlugie wiec na robisz takich caly UL )) pozdrawiam


dziękuje za opinie, hehe co do tego ula to rzeczywiście jak by się uparł może dało by radę :) pozdrawiam
(2012/11/15 09:38)

skryty


choć maluszek i nie on był docelowym adresatem:), ale było to pierwsze "wodowanie" robaka, także z tym ulem może rzeczywiście coś pomyślę:) (2012/11/18 15:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Korzon95


U mnie zimowe struganie rozpoczęte a kilka fotek jest na moim blogu zapraszam
http://korzon95.wedkuje.pl/blog/index.php?p=galeria&ID=96085 (2012/11/18 17:26)

juras 28


choć maluszek i nie on był docelowym adresatem:), ale było to pierwsze "wodowanie" robaka, także z tym ulem może rzeczywiście coś pomyślę:)

 No prosze szczupaczek uderzyl. Gratuluje. dawaj dawaj z tym ulem KROLOWA juz masz. (2012/11/18 18:54)

jakubnob


U mnie zimowe struganie rozpoczęte a kilka fotek jest na moim blogu zapraszam
http://korzon95.wedkuje.pl/blog/index.php?p=galeria&ID=96085


obejrzałem fajne a jeden w szczególności  ten niebieski z wydłużoną  dupką taka tajna broń rozumiem
(2012/11/18 19:16)

szyspinn29


Fajny aczkolwiek powinna być z tyłu kotwica moim zdaniem bo będą puste brania. (2012/11/19 21:16)

skryty


bardzo interesujący (kojarzy mi się z savagear 4play), jeśli do tego jeszcze dobrze pracuje, to jesteś kolego Juras28 na dobrej drodze;) (2012/11/20 09:39)