Zaloguj się do konta

Własnoręczne spławiki

utworzono: 2010/08/13 13:41
Adis

Jestem nowy na forum, wędkarstwo to moja pasja, nad wodą z wędką w ręku mógłbym siedzieć całymi dniami Jest już wiele wątków o tym jak zrobić własnoręcznie spławiki... Są w nich informacje na temat materiału z jakiego ma być wykonany spławik itd. I zazwyczaj pisze w nich żeby do produkcji użyć małej tokareczki lub wiertarki... Problem w tym, że wiertarką nie możemy pracować cały czas, a spławiki nie będą zgrabnie wyglądały. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie małej tokarki, tylko gdzie taką znaleźć? Ja postanowiłem, że wykonam ją samemu. Jest to bardzo proste. Potrzebny będzie nam elektryczny silniczek (im większą ma moc tym lepiej), statyw, na którym go umieścimy, oraz podstawkę, na której umieścimy silnik na statywie. Do zasilenia tej tokarki potrzebujemy baterie oraz kable do przedłużenia instalacji (silnik – bateria). Do roboty... Tak wygląda wykonana przeze mnie tokareczka: Następnie wybieramy materiał z którego wykonamy spławik Przymocowujemy go do silniczka i robimy obróbke papierem ściernym [2010-08-13 13:41]

Adis bardzo pomysłowe rozwiązanie będe musiał sobie coś takiego zmajstrować wiadomo zima nie długo a wieczory długie pozdrawiam
[2010-08-13 15:47]

saw

Bardzo fajna tokareczka Adrian, gratuluję pomysłu tyle tylko, że prawdopodobnie przy kontakcie z papierem ściernym silniczek się zatrzyma z powodu braku mocy a bateria nie wytrzyma wykonania spławika, opór który zadasz papierem ściernym wykończy baterię w kilka minut. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wiertarka nawet domowa, zakleszczona w imadełku. [2010-08-13 15:51]

Naprawdę fajna sprawa, ale fotka jest malutka, a moja wyobraźnia niestety jeszcze nie ogarnia tego cudaka :( Jakbyś mógł cosik większego wrzucić..... [2010-08-13 15:53]

Bromar

Jestem nowy na forum, wędkarstwo to moja pasja, nad wodą z wędką w ręku mógłbym siedzieć całymi dniami Jest już wiele wątków o tym jak zrobić własnoręcznie spławiki... Są w nich informacje na temat materiału z jakiego ma być wykonany spławik itd. I zazwyczaj pisze w nich żeby do produkcji użyć małej tokareczki lub wiertarki... Problem w tym, że wiertarką nie możemy pracować cały czas, a spławiki nie będą zgrabnie wyglądały. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie małej tokarki, tylko gdzie taką znaleźć? Ja postanowiłem, że wykonam ją samemu. Jest to bardzo proste. Potrzebny będzie nam elektryczny silniczek (im większą ma moc tym lepiej), statyw, na którym go umieścimy, oraz podstawkę, na której umieścimy silnik na statywie. Do zasilenia tej tokarki potrzebujemy baterie oraz kable do przedłużenia instalacji (silnik – bateria). Do roboty... Tak wygląda wykonana przeze mnie tokareczka: Następnie wybieramy materiał z którego wykonamy spławik Przymocowujemy go do silniczka i robimy obróbke papierem ściernym

Powiem Kolego że kombinujesz prawidłowo, tylko jak zaznaczył tu kolega Mastiff jeśli możesz to postaraj się pokazać nam to na większym zdjęciu. Rację ma Kolega saw że zasilanie bateryjne nie sprawdzi się, no i nie napisałeś nic o sposobie w jaki będziesz montował w tym urządzeniu obrabiany element. Tu byłbym za pomysłem kolegi saw żeby wykorzystać małą wiertarkę ale musi mieć ona regulowaną prędkość obrotów ( przy wysokich obrotach element obrabiany z racji że nie ma podparcia z drugiej strony będzie wypadał lub obłamywał) i wiertarka posiada uchwyt do wierteł a więc masz w co zamontować element toczony.
 Przemyśl to i do dzieła. jak coś wytoczysz to się pochwal.
[2010-08-13 16:30]

Adis

Moge jeszcze pokazać troche wiekszy schemat i dzieki za pomysł z tą wiertarką dziex pozdro
[2010-08-13 16:35]

ryukon1975

Na spławik nie łowię ale np. do feedera robię ciężarki i do spiningu przynęty(robię i próbuję).Z tego powodu mam  szacunek do  ludzi którzy chcą coś zrobić sami a jak im to wychodzi to pełny szacunek.
[2010-08-14 06:25]

domin77

adis pomysł dobry lecz czegoś brakuje,ostatnio widziałem taką maszynkę całość była na stelażu,silniczek elektryczny i mocowania do obrabianego materiału.Kombinuj i pozdrawiam [2010-08-14 06:56]