Własne ciężarki

/ 4 odpowiedzi
Witam chciałbym zrobić włąsne cieżarki karpiowe...Tylko nie wiem zabardzo z jakich materiałów? Myślałem o odlaniu betonowych ciężarków. Lecz dużo ludzi wykonuje je z kamieni. Mam pytanie z czego oprócz betony można wykonać cięzarki.I czy betonowe były by dobre? 
 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kubakns


Ja zrobiłem kilka sztuk z kamieni polnych, problem był z wywierceniem dziurki pod krętlik gdyż są twarde (potrzebne jest bardzo dobre i proste wiertło). Mam zamiar sprubować jeszcze z piaskowcem. Z betonem nie kombinowałem. (2016/08/22 10:53)

ryukon1975


Ja zrobiłem kilka sztuk z kamieni polnych, problem był z wywierceniem dziurki pod krętlik gdyż są twarde (potrzebne jest bardzo dobre i proste wiertło). Mam zamiar sprubować jeszcze z piaskowcem. Z betonem nie kombinowałem.

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) (2016/08/22 11:06)

u?ytkownik26223


Te co na zdjęciu to z ołowiu ,tylko pokryte żwirem/piachem .Takie chyba najłatwiej wykonać .

Ciężarki z kamieni mają dość dużą powierzchnię w stosunku do masy ( może na odwrót?) a więc do rzutu średnio się nadają.


Szczerze to zbytnie komplikowanie sobie życia .Nie widziałem jeszcze aby ktoś robił ciężarki wędkarskie z betonu :) najdziwniejsze co widziałem to ciężarek ze szkła. (2016/08/22 11:42)

Adam01


Betonowe mogłyby okazać się dość kruche przy zderzeniu z innym twardym przedmiotem (np. podłoga :) )
Ciężarki możesz wykonać z ołowio, tj. robić proste odlewy. Sam takie robiłem i nie jest to tudna sprawa.
Sądzę, że w google zjandziesz dokłade zalecenia co i jak. (2016/08/22 13:57)