Zaloguj się do konta

Własne woblery a żywica epoksydowa

utworzono: 2012/03/01 13:18
piotrbiniu83

Witam

Chciałbym się od Was dowiedzieć co myślicie o produkcji własnych woblerów z zastosowaniem żywicy epoksydowej. Chodzi mi po głowie pomysł, że zamiast lakieru w końcowej fazie produkcji nałożyć min. 3 warstwy żywicy.

Druga sprawa to zamiast gruntu może choć raz ( nie zamoczyć ) tylko raz pędzelkiem przejechać tą żywicą w celu wsiąknięcia w drewno i jego utwardzenia?

Piszę ponieważ posiadam znaczną ilość owej żywicy i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś robił z nia "eksperymenty" i jak to wychodzi

[2012-03-01 13:18]

Daniec

Po pierwsze, żywica w drewno nie wsiąka, bo jest za gęsta. Możesz tylko powierzchniowo zabezpieczać woblery.

Może to i dobry sposób, ale nie uzyskasz równej powierzchni jak przy lakierze - konieczne szlifowanie papierem, a potem i tak trzeba byłoby dać choć 1 warstwę lakieru.

Co do twardości, to 3-5 warst domaluxu daje ten sam efekt twardości, a łatwiej go aplikować. Mam kilka woblerów sprzed 10 lat robionych na domaluxie i harzlaku i nawet szczupaki im rady nie dały, powierzchnia owszem zmatowiła się, ale to od obijania w pudełku. Brak jednak pęknięć, czy zadrapań

Jeśli jednak masz żywicę i nerwy jak postronki to czemu nie?!

[2012-03-01 15:21]

piotrbiniu83

Spróbuje kilka egzemplarzy i zobacze co wyjdzie. A żywicy mam faktycznie pod dostatkiem, lakieru obecnie nie mam, stąd moe pytanie. Zapomniałem się jeszcze zapytać o możliwość wklejanie stelarzy właśnie na nią, czy jednak lepszy będzie natomiast poxipol/distal [2012-03-01 18:47]

woblerl44

Próbowałem kiedyś z epidiamem ale długo wysychał,z żywicą nie próbowałem,podobnie jak wielu kolegów stosuję domalux,aby jednak nie nakładać tylu wastw odlewam trochę i odstawiam aż odparuje rozpuszczalnik,wtedy robi się gęsty ,dobre są też dwuskładnikowe lakiery samochodowe,kolego  Piotrze prosiłeś o pokazanie korpusów od woblerów ,ale nie bardzo wiem jak zamieścić zdjęcie najlepiej na tym blogu prosze o wskazówki.    Pozdro.
[2012-03-01 19:06]

piotrbiniu83

bardzo łatwo :) Zdjęcie może mieć rozszeszenie .gif lub .jpg i mieć max 100 kb. Kliknij na przycisk odpowiedz i na samej górze masz zdjęcie: i obok odrazu klikasz w przycisk Wybierz:

otworzy Ci się wówczas okno w którym wybieraz lokalizację swojego pliku. Zaznaczasz go i klikasz otwórz. Identycznie wygląda sytuacja gdy zakładasz nowy wątek.

Jakby coś to pisz, pomogę :)

[2012-03-01 19:25]

woblerl44

Kolego Piotrze klikam  odpowiedz pokazuje mi się rubryka odpowiedz na posta  zdjecie wl lewym górnym rogu ale nie ma wybierz tylko po  środku przeglądaj  ,jeśli kliknę przeglądaj nie mogę przenieść zdjecia pomimo       że ma 96kb gdzie kliknąć odpowiedz lub skąd przenieść zdjecie proszę o więcej informacji ,korzystam zinternetu od niedawna.
[2012-03-03 10:59]

piotrbiniu83

Tak dobrze robisz. Jeżeli otworzy Ci się okienko "przeglądaj" to zaznacz to zdjęcie jednym kliknięciem a na dole tego okna "przeglądaj" jest przycisk "otwórz" i w niego kliknij i zdjęcie się doda. Nic nie musisz przeciągać :) [2012-03-03 13:25]

woblerl44

Kiedy klikam otwórz zdjęcia znikają a zaznaczone zdjęcie się nie pojawia,może dlatego ze mam tylko podstawowy program word
[2012-03-03 13:50]

piotrbiniu83

Bo ono Ci się nie pojawi :) Musisz zrobić tak jak do tej pory i kliknąć publikuj, wtedy dopiero na stronie się ono pojawi. Oczywiście może pojawić się po jakiejś chwili, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i odświeżyć stronkę po minucie i zobaczysz co będzie [2012-03-03 14:00]

woblerl44

[2012-03-03 14:38]

woblerl44

Dzięki kolego teraz już wiem co ijak
[2012-03-03 14:44]

jamesbond

Witam

Chciałbym się od Was dowiedzieć co myślicie o produkcji własnych woblerów z zastosowaniem żywicy epoksydowej. Chodzi mi po głowie pomysł, że zamiast lakieru w końcowej fazie produkcji nałożyć min. 3 warstwy żywicy.

Druga sprawa to zamiast gruntu może choć raz ( nie zamoczyć ) tylko raz pędzelkiem przejechać tą żywicą w celu wsiąknięcia w drewno i jego utwardzenia?

Piszę ponieważ posiadam znaczną ilość owej żywicy i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś robił z nia "eksperymenty" i jak to wychodzi

IMHO lepiej użyć żywicy poliestrowej stosowanej do odlewów. Większa wytrzymałość :) [2012-03-03 14:45]