Własne kulki na przynętę

/ 26 odpowiedzi
piotrcarp

Pomijam fakt, że to kulki węglowodanowe a nie proteinowe.
" Ciasto po wyrobieniu na godzinę dałem do lodówki.Konsystencja była perfekcyjna pięknie się rolowały . Podczas gotowania po wypłynięciu gotowałem jeszcze około 4 minuty "
Dlaczego na godzinę jak przepisy mówią o ok 20 minutach.Dlaczego 4 minuty a nie dwie?Dlaczego same białka bez żółtek i ile tego było?
JK
Do JK
1 Ja nie napisałem ze to miały być kulki PROTEINOWE !2 Przepis nie mówi ile ciasto ma leżeć w lodowce !3 Bo chciałem aby kulki były dobrze wygotowane !4 Same białko bo uznałem ze żółtko tu żadnej wartości nie ma !Dlatego pytam doświadczonych co zrobić aby ciasto było twarde a nie pękało ?I jeszcze jedno pytanie jaka funkcje pełni w produkcji kulek mleko w proszku ?  

Ten przepis jest malo wartosciowy a co za tym idzie raczej malo skuteczny niestety. Jajka najlepiej dodawac cale razem ze skorupkami. D o przepisu warto dodac jakies ziarna lub maczki rybne. Platki owsiane wywal z przepisu. Gotowac wystarczy 2 min, czym dluzej gotujesz to kulki robia sie bardziej twarde i gorzej pracuja. Mleko powoduje podniesienie zawartosci bialka i lepsza prace kulek. Kulki musza byc suszone powoli w przewiewnym miejscu bo jak zbyt szybko wysychaja to beda pekaly. Poczytaj co powoduja rozne skladniki i ile dodawac procentowo do mixu:) http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpxcxyx6+l333xk+xpl5x+l3x3lxx5xylklllllxl5xcxhxclkxhlkxhxylxxyx3xhxxl+lkx3xxlkl5l+  Ja sie na tym nie znam i pytaj dalej fachowcow ale moze cos wywnioskujesz z odpowiedzi:) (2014/03/23 09:11)