Własne kulki przynętowe

/ 10 odpowiedzi
Witam. 

W innym watku pisalem o pomocy przy dobraniu skladnikow do kulek.

Tak wiec 2 dni temu zrobilem kulasy.

Oto sklad:

150g maka kukurydziana,

150g maki tortowej,

100g kasza manna,

5g gorek wanillia.

1 lyzka soli.

2 jaja.


Kulka nr 1. 24h suszenia. 12h w wodzie -  Nie rozpuscila sie, nie oddala zapachu.

Kulka nr 2. 48h suszenia. 12h w wodzie - Nie rozpuscila sie, lekko pachnie.

Kulka nr 3. W trakcie testu :)


Jak na razie sadze ze kulki powinny dluzej lezej i schnac. 

Jakies propozycje? Porady?

kamil11269


Przed użyciem proponuję je wrzucić na chwilę do wrzącej wody. (2013/02/17 12:38)

Uki80


a ja mam takie pytanie czy booster i melasa w płynie nadaje się do ciasta do kulek? nie rozpłynie się przy gotowaniu? (2013/02/17 19:15)

u?ytkownik26223


a ja mam takie pytanie czy booster i melasa w płynie nadaje się do ciasta do kulek? nie rozpłynie się przy gotowaniu?


















Z melasą to może być dobry pomysł. Co do dodawania boostera nie ma raczej sensu bo booster jest to zwykły flavour (zapach w płynie) rozcieńczony w "bazie" .Więc lepiej kupić flavour karpiowy, teki fiavour  buteleczka 50 mll kosztuje ok 20 zł (ja kupuje anaconde)wydaje sie drogo ale te zapachy są skoncentrowane 1;2000 doza 5-7 mll na kilogram mixu.
 ja dodaje też pyłnny pokarm do kulek. i nie zapomnij do ciasta dodać jajek.

(2013/02/18 10:22)

u?ytkownik26223


Witam. 

W innym watku pisalem o pomocy przy dobraniu skladnikow do kulek.

Tak wiec 2 dni temu zrobilem kulasy.

Oto sklad:

150g maka kukurydziana,

150g maki tortowej,

100g kasza manna,

5g gorek wanillia.

1 lyzka soli.

2 jaja.


Kulka nr 1. 24h suszenia. 12h w wodzie -  Nie rozpuscila sie, nie oddala zapachu.

Kulka nr 2. 48h suszenia. 12h w wodzie - Nie rozpuscila sie, lekko pachnie.

Kulka nr 3. W trakcie testu :)


Jak na razie sadze ze kulki powinny dluzej lezej i schnac. 

Jakies propozycje? Porady?
































sorry kolego ale z takich produktów  wyszły ci kluski a nie kulki PROTEINOWE .W przynęcie proteinowej jak sama nazwa wskazuje są proteiny czyli białko.Natomiast w samych mąkach jakie użyłeś nie ma za dużo białka. (2013/02/18 10:42)

Uki80


to ma ktoś sprawdzony przepis na kule? na początek może te śmierdzące?

mix
jajka
mąka kukurydziana
jakiś zapach
jakiś kolor
olej rybny

i co jeszcze? (2013/02/18 18:58)

JKarp


CześćW tej chwili na forum są co najmniej dwa wątki o kulkach...JK (2013/02/18 19:27)

Uki80


no widziałem. powielane z innych stron jakie udało mi się znaleźć na google. czy w ogóle ktoś to sprawdzał? ja wymyśliłem właśnie swój przepis ze składników które akurat mam:

część sucha:
30% mąka kukurydziana
30% mąka sojowa
15% drobno mielony pellet pstrągowy
10% mielone konopie
10% mleko w proszku
5% barwnik

część mokra (jeszcze bez proporcji):
jaja
olej rybny
liquid, booster
melasa
może miód ale do śmierdzieli to nie wiem czy się nada (2013/02/18 20:57)

JKarp


Cześćhttp://forum.wedkuje.pl/f,przepis-na-kulki-proteinowe-opinie,608048,0.html#608106
Ten przepis o który pytasz jest ok - jednak ja wybrałbym jaki normalny pellet halibutowy.Barwnik - zupełnie zbędny.Miód zawsze się nada - nawet skrzydełka pikantne robi się z miodem :-)Lepszy jest aminoliquid niż booster.Melasa dobry składnik jako słodzik.JK (2013/02/18 21:14)

Uki80


dziek kolego za podpowiedz. napisałem o karmie dla pstrągów bo akurat mam kilka sztuk w stawie i one za tym przepadają, więc pomyślałem że się nada. no ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. barwnik odpuszczę. booster już mam tylko nie wiem czy nie wypłynie przy gotowaniu kulek, a melasa i miód do śmierdzieli chyba nie pasi (2013/02/18 22:53)

JKarp


CześćBooster jest nieekonomiczny do kulek - trzeba dać go więcej niż flavoura. Pisał o tym Jarek.Melasa i miód pasują do każdej kulki.Jak masz pellet dla pstrągów to też może być.JK (2013/02/19 06:41)