Własna zanęta na grunt (rzeka Warta)

/ 7 odpowiedzi
co sadzicie o zanecie wlasnej roboty zmielic ziarna przenicy kukurydzy grochu i lubinu dadac zmielonego cynamonu jakis aromat waniliowy i do zlepienia wszystkiego platek owsianych lub gliny
Jędrula


Do jakiej metody ? (2014/03/17 20:22)

obson


na drgajaca szczytówke i zanete ladowac w sprezyne (2014/03/17 20:24)

Jędrula


Chyba koszyka ? Może być , aczkolwiek czy nie będzie za syta na wiosnę ? (2014/03/17 20:27)

obson


a co moze proponujesz zebym czegos sie pozbyl a cos innego dodal? (2014/03/17 20:29)

Jędrula


Ja na wiosnę do koszyka stosuję zanętę sypką z coco belge bez większych dodatków , dodaje tylko pinki . W lato  dosypuję sporo kukurydzy , grochu i płatków owsianych ale to pod warunkiem , że ryba dobrze bierze . (2014/03/17 20:56)

pompips


Mieszanki własnej roboty sprawdzają się. Ja bym zrobił bazę z prażonego pieczywa z niewielkim dodatkiem ziaren przez ciebie wymienionych ale bardzo drobno zmielonych może jeszcze ziarno słonecznika wyprażone i odrobina konopi nie zaszkodzi. Płatki jako klej są też ok. Aromat waniliowy jest bezpieczny. Cynamon już mniej a w ogóle to cynamon zastąpił bym przyprawom do piernika. W chłodnej wodzie z zapachami delikatnie. (2014/03/17 21:54)

obson


a jakie proporcje pan by mi polecal co do bazy z pieczywa ile tych ziaren zeby nie przesadzic w zimnej godzie zeby ta zeneta nie byla zbytnio syta (2014/03/18 19:30)