Zaloguj się do konta

Własna zanęta na leszcza

utworzono: 2013/01/17 09:52
michal223311

witam panowie:)

co myślicie o tym przepisie na zanęte leszczową:
-zanęta lorpio leszcz
-ochotka
-melasa
-soja
-mączka piernikowa
-konopie prażone
dodam że będę łowił z gruntu na zbiorniku po wyrobie piasku,głębokość ok 5m z roślinnością


[2013-01-17 09:52]

LYSY

witam panowie:)

co myślicie o tym przepisie na zanęte leszczową:
-zanęta lorpio leszcz
-ochotka
-melasa
-soja
-mączka piernikowa
-konopie prażone
dodam że będę łowił z gruntu na zbiorniku po wyrobie piasku,głębokość ok 5m z roślinnością

Mieszanka, prawie ok, tylko zrezygnuj z konopi prażonych, lub zamień je ewentualnie na gotowane - dodatek prażonych spowoduje zbytnią pracę mieszanki i ściągnie drobną rybę.
Również mam wątpliwości co do soi. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie się nie sprawdza.
Reszta jak najbardziej ok. Tylko wytłumacz jedną rzecz: jak podasz ochotkę i w czym ( a może to jokers?)


[2013-01-17 12:17]

marek-debicki

Mało informacji!!!
W przygotowaniu mieszanek za zanętowych ważna jest ie tylko nazwa produkty. Skład mieszanki i sosób jej przygotowania odgrywają przecież znaczą rolę w caly procesie.
Dawniej bywało tak:
1/2 bochenka suchego chleba;
1xszklanka parzonej pszenicy z kurkumą;
1 szklanka pęczaku z parzonego z nostrzykiem;
1.2 kg pokrojonych w kostkę gotowanych na 3/4 ziemniaków.
Wymieszać dwukrotnie w lewo, następnie dwukrotnie w prawo, lekko oprószyć płatkami owsianymi górskimi i podawać z mieszanką ziemi z kretowiska , oczywiście wszystko z umiarem!!!
Na dodatek   ugotowany, tylko lekko przestudzony makaron typu kolanka lekko obtoczyć w firmowej zanęcie i wędkować. Rybki same przyjdą.
[2013-01-17 20:29]