Własna naturalna zanęta

/ 58 odpowiedzi
JKarp

CześćDopóki nie wyzywałeś nikogo mogłeś sobie klepać te głupoty. W tym momencie jak nazwałeś kogoś frajerem pozwoliłeś sobie za dużo. Jesteś następnym  cwaniaczkiem zza szybki monitora nie mającym szacunku do Koleżanek i Kolegów. Nadmienię gdybyś tego nie wiedział, że wypunktował Twoją głupotę nikt inny jak Mistrz Polski Juniorów 2013 Marcin Kurzepa ;-) Tak, że więcej pokory.

Kilka razy miałem to napisać ale jakoś...Można samemu zrobić zanętę tak samo jak i kulki proteinowe.Jednak w oby wypadkach jak chce się uzyskać na prawdę dobry produkt koszt produkcji będzie niewspółmiernie wysoki co zauważył Adam.JK (2013/08/09 06:43)

bolekr

Sebek302 bez urazy ale tak chamskiego zachowania na forum nie powinno się tolerować. Emigruj stąd bracie póki czas.... (2013/08/09 07:18)

zbynio 33

witam! nikt nikomu na siłę nie każe nic kupować. każdy ma swój rozum i powinien myśleć co robi. ja osobiście wszystko kupuję z prostego powodu. po pierwsze nie mam czasu, a po drugie sprawdzają mi się gotowe zanęty i przynęty. mam w okolicy łowisko, w którym łowie karasie na skórkę od chleba i nic tam lepiej się nie sprawdza. natomiast gdy łowie karpie używam gotowych kulek i zanęt karpiowych, ponieważ porównując to do np wypieku chleba to jeden bochenek kosztuję np 3 zł, a gdyby go upiec samemu to wyjdzie 2,5 zł? nie wyjdzie znacznie drożej! i stracimy czas. a i jeszcze nam może wyjść niesmaczny. natomiast okrasić ten chleb możemy sami. ja podobnie robię z zanętami. sam dodatkowo je okraszam np gotowanym ziarnem, robalami itd., zależnie co i gdzie łowie. młody 111 jeśli masz dostęp do ziaren to na pewno się opłaca przygotować je samemu, a czy lepiej to zależy od łowiska. ja bym radził korzystać i z tego i z tego. połamania (2013/08/09 10:51)

notaki

forum nie jest chore :-). Czasem tylko zdarzają się uzytkownicy, którzy w kwestii przewagi skuteczności zanęty domowej nad kupowaną (lub odwrotnie )  ex cathedra i stwierdzają iż jedna jest  o niebo lepsza od drugiej, a potem  pluja po tych, którzy mają inne zdanie :-)
Cóż.. życie... :-)
A propos kopra melasa wychwalanej przez kolegę ( zresztą nie bez racji ) ciekawy artykuł dotyczacy komponowania zanęt leszcowych:
http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1749

Pozwolę sobie tylko zauwazyć, iż autor ( do słów którego mam - nawiasem mówiąc - większe zaufanie niż do słów kolegi seba ), uzywa jako bazy zanęty "sklepowej".
Naprawdę polecam lekturę.. nie tylko jako prosty przepis na skuteczną zanętę, ale jako głos fachowca w kwestii pewnej filozofii komponowania zanęt :-)
(2013/08/09 20:37)

osa2012

koledzy ja w to nie wierze kolega zadał pytanie o własna zanęte a tu wojna wybuchła takiego czegoś być być nie może jakaś kulturę wypowiedzi trzeba zachować jesli chcecie sobie podogryzać to róbcie to na priv a nie w poście
do kolegi mlody111 Zanęta jest to kwestia wyboru jeśli ci sie niechce bawić w wymyślanie zanęt dobieranie ich składników kombinowanie to możesz ja kupic a jesli jestes zapalony do takiego typu "zabawy" to prosze bardzo chodzi przecież oto żeby zanęta była skuteczna i prowadziła do jak najlepszych wyników wędkarskich . Ja urzywam i zanęt kupnych i jak mam chwile wolnego czasu to lubię pokombinować i powiem że czasami się opłaca . z poważaniem Osa 2012 (2013/08/19 21:33)

kacper-rozwadow

Witam Ja Powiem jak ja robię. i jest dosyć skuteczna 50dag kuku twardej pażonej 1 paczke cherbatników konopi garść dosyc duża. 1opakowanie bułki tartej  5kg ziemi z mrowiska gdyż ona jest lepsza od ziemi z kretowiska wzbogacona w mrówki ;) 1 paczke otrębów i jak sie da to troszke przyprawy z piernika i cynamonu i nieraz sobie kombinuje nowe dodatki do tych wymienionych (2013/08/19 21:48)

notaki

Witam Ja Powiem jak ja robię. i jest dosyć skuteczna 50dag kuku twardej pażonej 1 paczke cherbatników konopi garść dosyc duża. 1opakowanie bułki tartej  5kg ziemi z mrowiska gdyż ona jest lepsza od ziemi z kretowiska wzbogacona w mrówki ;) 1 paczke otrębów i jak sie da to troszke przyprawy z piernika i cynamonu i nieraz sobie kombinuje nowe dodatki do tych wymienionych

Kolego... nie rób, a do tego jeszce nie pisz takich rzeczy. !!!
Mrowiska i mrówki  sa pod ścisłą ochroną !!!!!!!!!!!

http://czlowiekiprzyroda.eu/Ksiazki/38.pdf
(2013/08/19 21:53)

Lujski

hej, a ma ktos przepis na zanęte do "methody" ..??
albo moze inaczej - kupuje jakas najzwyklejsza zanete bez grubych frakcji i co zrobic aby sie tak dobrze kleila jak zanete do "methody" bo ponad 20 zl za 3 kg to dla mnie troche drogo :) jak kupuje taka zanete

Pozdrawiam (2013/08/19 22:11)

JKarp

CześćJak kupisz tanią zanętę i zechcesz ją podrasować do metody wyjdzie Ci drożej niż 20 zł za trzy kilo zanęty.Musiałbyś dokupić konopie, mączki rybne, drobne pellety, jakiś olej rybny i "amino coś tam" też by nie zaszkodziło.
JK (2013/08/20 06:12)

Lujski

Witam - chodzi mi głównie oto zeby sie ladnie "trzymala" tzn. zeby sie nierozbijala przy kontakcie z woda i zeby nie zrobila mi sie z zanety klucha, ktora nierozpadnie sie na dnie .. tylko zeby po opadnieciu na dno zaczela pracowac- grube frakcje nie musza byc bo nastawiam sie na leszczyka, lina - przynety stosuje raczej lekkie - biale robaki, male kulki 10mm, jedna kukurydza - łowie na włosie - na karpie sie nienastawiam

Pozdrawiam (2013/08/20 20:18)