Zaloguj się do konta

Władze PZW już zapomniały o wędkarza - tylko forsa

utworzono: 2011/04/10 13:00
Leks

Wysokość opłat wędkarski to jest jedna wielką kpina. Przymusowe porozumienia czy opłaty za wody górskie to skandal.
Wróciłem do wędkowania po kilku latach i to co widzę to szok. Zadam pytanie retoryczne - kto wybrał takie władze i po co?
Możnowładcy zapomnieli o zwykłych wędkarzach.
W takim razie wam przypominam, że tacy jeszcze też są. Nie wyjeżdżają poza swój okręg i nigdy nie łowili na wodach górskich, I co? Mają płacić jak w komunie? Chcesz piwo to musisz kupić zakąskę?
Mam nadzieje że ktoś normalny za to się weźmie.
[2011-04-10 13:00]

rysiosz

tak masz rację kolego paranoja z tym płaceniem ,za to papierków co niemiara...biurokracja zagląda coraz odważniej do PZW.Za niedługo to z aktówką na rybki trzeba będzie chodzić!!!!!!!
[2011-04-10 13:11]

ryukon1975

Nie rozumie o co chodzi.Ja opłaciłem tylko wody nizinne swojego okręgu bo nie planuje żadnych wyjazdów i łowie tylko w rzece która płynie 1,5 km od mojego domu.Nikt przecież nie zmusza do opłacania wód górskich skoro tam się nie łowi tak jak i wód w innych okręgach.
Inna sprawa to biurokracja,faktycznie co rok więcej papierków i martwych przepisów których nikt nie zna.
[2011-04-10 13:16]

Leks

Piszę bardzo poważnie. To co zobaczyłem po kilku latach nieobecność w środowisku wędkarskim to jest prawdziwy SZOK. Proszę wszystkich wędkarzy - opamiętajcie się - nie pozwólmy na taką paranoje.
[2011-04-10 13:24]

dan984

Piszę bardzo poważnie. To co zobaczyłem po kilku latach nieobecność w środowisku wędkarskim to jest prawdziwy SZOK. Proszę wszystkich wędkarzy - opamiętajcie się - nie pozwólmy na taką paranoje.

No i tu masz całkowitą rację...ALE jest pewne ALE....wszyscy narzekają....że źle...że kasa..papiery etd... ale co my możemy...nikt z niczym nic nie zrobił do dziś i raczej to sie nie zmieni puki GNOJE u góry nie dopuszczą nikogo do koryta,,, :/// ile to juz było razy poruszane na tym forum i co...po tygodniu czy 2 temat wygasł...i wszystko wróciło do punktu wyjścia...
[2011-04-10 13:30]

Henryku nie denerwuj się .Zapomniałeś jak było za komuny? To nie możliwe!!!!!!!To za komuny była jedna opłata na cały kraj. A za obecny stan rzeczy odpowiada administracja i Gierkowski postęp w rozkradaniu pożyczek z zachodu . Podział administracyjny kraju na 49 województw.Powstało i 49 okręgów  wędkarskich .A po zmianie ustroju jeszcze nie urodził się taki który zdołał by odwołać te okręgi i powrócić do jednej opłaty za cały kraj. Za mocno pilnują swych stołków,,prezesi'' tych okręgów, i kasy jakiej z tego mają .Po prostu władze tego kraju bardziej dbają o własne dochody niż o dobro między innymi nas wędkarzy.  Olewają to co dzieje się w związku.Nasz głos to tylko wołanie na puszczy ...rozlegnie się ..,ucichnie  i nikt go nie usłyszy.A jeśli już ----to jest mu to obojętne.Pozdro.Ps ale próbuj....Może Ci się uda. [2011-04-10 13:46]

mar83

Nie możecie sobie koledzy poradzić "Gnojami z góry" podpowiem dwa sposoby wybrnięcia z tej sytuacji  1. Masowo wystąpcie z tej złodziejskiej jak mówicie organizacji zwanej PZW prywatnych łowisk jest co niemiara. Tam przywitają z otwartymi rękami. Sposób 2 istnieje coś takiego jak inicjatywa obywatelska wystarcz opracować zakres zmian i zebrać 100000 podpisów, następnie złożyć to na Wiejskiej
[2011-04-10 14:03]

dan984

Nie możecie sobie koledzy poradzić "Gnojami z góry" podpowiem dwa sposoby wybrnięcia z tej sytuacji  1. Masowo wystąpcie z tej złodziejskiej jak mówicie organizacji zwanej PZW prywatnych łowisk jest co niemiara. Tam przywitają z otwartymi rękami. Sposób 2 istnieje coś takiego jak inicjatywa obywatelska wystarcz opracować zakres zmian i zebrać 100000 podpisów, następnie złożyć to na Wiejskiej

2 OPCJA JEST ROZSĄDNIEJSZA...
[2011-04-10 14:05]

ryukon1975

Zgadza się jest sporo łowisk prywatnych ale ja nie chcę łowić utuczonych chińskich prosiaków w hodowli.Chcę iść nad rzekę i zmierzyć się z ogromną dziką brzaną czy kleniem a takich prywatnych łowisk u mnie nie ma.
[2011-04-10 14:14]

Ten punkt 2 do kitu ....Zbierzesz 100000 podpisów i co zmienisz ????? P Z W . Czy tylko jakąś ustawę na Wiejskiej. Mylicie koledzy Pojęcia - Sejm a organizacje typu  PZW . Zmian w PZW może dokonać tylko Walne Zgromadzenie . Ale muszą je stanowić mądrzy ludzie.Pozdro. [2011-04-10 14:36]

romek35

tak masz rację kolego mnie jeszcze wkurzają ich kretyńskie porozumienia i zezwolenie na inne okręgi niedługo będziemy zabierać więcej papierów niż sprzętu na ryby
[2011-04-10 16:19]

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że na następnym walnym zgromadzeniu delegatów , coś ma się w tej sprawie ruszyć. Są plany na jedną opłatę na całym kraj. Tylko ile to będzie kosztowało ? No i najważniejsze ,,Trzeba wybrać odpowiednich ludzi na to zebranie i uświadomić Im , że wolą większości jest takie właśnie działanie.Pozdro. [2011-04-10 16:46]

Leks

Moim zdaniem trzeba zacząć od dołu i do zarządu wybierać mądry i ODWAŻNYCH ludzi, bo tylko tacy mogą coś zmienić. Nie możemy popierać "układowszczyków", bo niedługo w PZW będą rządzili tacy ludzie jak PZPN. Jestem trochę mało zorientowany, dlatego nie wykluczam, że już tak jest?
Ale wracając do konkretów, to nie można dopuścić do tego, żeby była jedna opłata za łowienie na terenie całego kraju. Ludzie którzy dużo podróżują mają najczęściej bardziej zasobne portfele i mogą ponosić dodatkowe opłaty w innych rejonach kraju, a ci co łowią tylko w jednym rejonie powinni płacić składki minimalne.
Jak będziemy dalej zmierzali w tym kierunku to niedługo będziemy mieli jedną opłatę np. 100 euro za łowienie na terenie całej unii europejskiej.
[2011-04-10 19:47]

Nie Kolego nie dogadamy się. Na początku nie podobają Ci się dopłaty za okręgi . a na końcu jak mowa o jednolitej opłacie dla wszystkich. Ty proponujesz dopłaty. I co gorsze chcesz podziału na bogatych i biednych . Nie zdziw się jak kogoś ( ! ) wkurzysz i Ci nawtyka.Zdecyduj się konkretnie na czym Ci zależy , wtedy może znajdziemy wspólny konsensus.Pozdro. [2011-04-10 20:04]

ryukon1975

Kol.Lex a na jakiej podstawie ustalimy kogo na ile stać? 20% od zarobków?
Piszesz że jest zamęt że chcesz prosto i jednolicie a po chwili komplikujesz.Nasz kraj jest mały i powinna być jedna składka na cały kraj bo to nie USA gdzie każdy stan ma swoje prawo.
Co do tych co naprawdę mają pieniądze nie spotkasz ich na naszych łowiskach oni łowią na komercji i prywacie gdzie każdy bez względu na wiedzę, umiejętności czy doświadczenie na dziesięć rzutów woblerem wyjmie 8 szczupaków.
[2011-04-10 20:11]

tstaros

Koledzy,

w naszym kraju jest coś takiego jak NIK, jak Ministerstwo Środowiska. Czy nie ma jakiegoś sposobu, aby nasłać do PZW jakąs kontrolę? Żeby sprawdzili czy status związku, podział na okręgi itp. są zgodne z prawem? Zeby sprawdzili, na co idą grube miliony ze składek wędkarzy. Przecież PZW to nie państwo w państwie, mają nad sobą nadrzędne urzędy.

[2011-04-10 22:02]

pstrag222

a co powiecie na to że jestem z okręgu Zamość
nasz okręg razem z salmo klubem roztocze robi co chce są fanatykami pstrągów i robią wszystko dla siebie w dupie mając potrzeby innych wędkarzy ,

obiecują i gówno robią
[2011-04-11 09:45]

kitokno

mar 83 "Złożyć na Wiejskiej"-a potem czekać ,czekać i czekać aż wymrą ci których chcemy zmienić.

[2011-04-11 10:33]

JaroDaw

10 postulatów z tego forum, wyrażane w różnych tematach, które zapadły mi w pamięć
1) Opłata człon. + okr. =1zł2) Możliwość wędkowania w całym kraju, bez dodatkowych opłat i formalności3) Zniesienie biurokracji, niech robią to za nas4) Zarybianie tonami ryb, ale nie tylko karpiami5) Aby łowiska były czyste, ale niech sprzątają (koła nie my;/ )6) Częste kontrole minimum 3 razy dziennie każdy akwen7) Aby kontrolujący ( SSR ) był miły i się nie czepiał i kontrolował innych a nie nas8) Niech (SSR) walczy z kłusownikami, i jest zawsze tam gdzie oni, wykrywając ich przy pomocy satelity ( moja interpretacja)9) Wprowadzić No Kill na wszystkich łowiskach10)Niech się nikt nie czepia jak podmieniam ryby w siatce

Panie i Panowie, aby coś zmienić trzeba a wiedzieć co zmienićb wiedzieć na co zmienićc znać tego celd ruszyć dupy od komputera ( tu nikt niczego w PZW nie zmieni)

Ale możecie sobie pisać nowe postulaty, potem się o nie kłócić aż mod. zamknie temat. Ale nie czarujcie się że to coś zmieni.

[2011-04-11 12:07]

Thoma23

ja napiszę tak. możemy zażądać sprawozdań finansowych z poszczególnych kół/okręgów. władze mają obowiązek udostępnić te dane wszystkim zainteresowanym w trybie przewidzianym w kpa. jeśli tego nie zrobią możemy złożyć skargę do sądu administracyjnego ale to już będzie mniej przyjemne dla władz związku. ze sprawozdań dowiemy się na co ida nasze składki - a po analizie możemy złożyc zawiadomienie do prokuratury np. dotyczące możliwej niegospodarności. związek jest stowarzyszeniem o charakterze publicznym, pobiera publiczne składki i musi się z nich rozliczać. nie bójmy się żądać takich rzeczy, na pewno świadomość odpowiedzialności karnej przełoży się na lepszą organizację związku etc.

pzdr. thoma23
[2011-04-11 12:40]

rasiniak1

Z tym żądaniem sprawozdań finansowych z poszczególnych kół/okręgów to nie głupia sprawa. Jeśli ci z zarządu, kół/okręgów, zauważą że interesują się tym i wiedzą o ich wydatkach tysiące ludzi to może przestaną zgarniać pieniądze do kieszeni i wydadzą je np.:na zarybianie.
[2011-04-12 01:24]

Leks

Do pawelka:
Część mojej wypowiedzi to była ironia (trochę smutną)
Moje podejście do tematu jest następujące:
Mają być różne opłaty - do wyboru przez wędkarza. Powinna być najniższa za łowienie tylko w jednym kole lub okręgu, jakieś pośrednie np. za łowienie na wodach górskich czy w kilku okręgach jak chcecie może być opłata na łowienie w UE lub nawet na całym świecie. Tylko, że te opłaty muszą być DO WYBORU przez każdego wędkarza, w zależności od jego potrzeb i możliwości.
do JaroDaw:
Przepraszam, ale twoja wypowiedz to delikatnie mówiąc jest spam, a mniej delikatnie to próbujesz zdyskredytować ludzi piszących na ten temat i to w sposób bardzo nieładny.
do Thoma23:
Dziękuję za podpowiedź. Ale myślę że na to jest za wcześnie.

Kilka uwag ogólnych:
Statystyki prowadzone nad wodą są niedorzecznością tak ogromną, że ośmieszają wszystkich polskich wędkarzy. Oznaczają wprost, że jak już przyjdziemy do domu, to na pewno napisalibyśmy kłamstwa i PZW takich napisanych w domu i oddawanych raz w roku nie przyjmie. Bo uważają nas za kłusowników i kłamców.
[2011-04-12 16:39]

rybak1001

Witam...Podzielam uwagi ze te opłaty i okręgi w Polsce to jeden z większych debilizmów jaki ktoś chyba nad wyraz wykształcony mógł wymyśleć...TRAGEDIA...Wedkowalem 2 lata w UK i w tam opłata za sezon to 27 funtów za dwie wedki oczywiście jest dodatkowa nie wielka opłata za dodatkową wędke lub też 2 oczywiście jest ważne na cały kraj a co najlepsze takie pozwolenie (rod license) wykupujemy poprostu przez internet i w ciągu tygodni mamy doreczone do domu jak ktoś ma ochote poczytać to podaje link http://www.environment-agency.gov.uk/homeandleisure/recreation/fishing/31497.aspx  MOŻNA!!!
[2011-04-12 20:13]

arekde

No tak super...ale co wtedy z naszymi starymi skarbnikami, zarzadami, delegatami?

Staliby się niepotrzebebni a wtedy cały misterny plan w piz..

[2011-04-12 20:23]

retek

WITAM

A cokoledzy powiedzą na takie opłaty w ololicach bydgoszczy

skł okręgowa nizinna plus członkowska 280zł z rybą kiepsko

pgr łysinin 210 z rybą jak wyżej tylko jezior wiecej

wisła 190 ryb można nałowić jak się trafi

Jedno co można to wędkarstwo to sport  dla bogatych i coraz bogatszych a ryb jak na lekarstwo

pozdrowienia dla wytrwałych

[2011-04-12 21:00]

retek

WITAM

A cokoledzy powiedzą na takie opłaty w ololicach bydgoszczy

skł okręgowa nizinna plus członkowska 280zł z rybą kiepsko

pgr łysinin 210 z rybą jak wyżej tylko jezior wiecej

wisła 190 ryb można nałowić jak się trafi

Jedno co można to wędkarstwo to sport  dla bogatych i coraz bogatszych a ryb jak na lekarstwo

pozdrowienia dla wytrwałych

[2011-04-12 21:00]