Zaloguj się do konta

Wklejanka na klenia o cw.13 g

utworzono: 2012/01/30 21:03
SdanielS

Przymierzam sie do kupna wklejki na okonie i klenie. Czy akcja fast to dobre rozwiązanie przy wklejance na klenia? Jakie ugięcie wedki jest dobre na tą rybę?

Będę łowił na przynęty max do 7g, małe woblerki do 3 cm, więc planuje kijek do 13g, czy taka wędka o cw13 bedzie dobrym rozwiązaniem? 

[2012-01-30 21:03]

bednar14

Wydaje mi się że wklejanka to nie jest dobry pomysł przy połowie w nurcie klenia. Szczytówka może się troszkę wyginać co będzie źle sygnalizować branie.
[2012-01-30 21:20]

Farel

Jeżeli chcesz łapać okonie na gumy to jak najbardziej wklejanka.
Jeżeli chcesz łowić okonie i klenie na woblerki, obrotówki to poleciłbym standardowy kij (bez wklejanej szczytówki). Jeżeli będziesz polował na klenie prowadząc wobler w szybkim nurcie, nawet jeżeli wobler będzie mały to wklejana szczytówka będzie po prostu za bardzo wygięta i będziesz miał wrażenie ciągnięcia starego buta. Jeżeli chodzi o akcje to moim zdaniem kwestia upodobań i w pewnym sensie umiejętności.
[2012-01-30 21:23]

cienki002

A znacie może jakieś wędki z tak małym ciężarem wyrzutu bez wklejki? [2012-01-30 21:30]

jakubwr

Stoję przed podobnym dylematem i jestem już blisko decyzji.
Wydaje mi się że do małych przynęt i bez wklejki najlepsze rozwiązanie to
Konger World Champion IRI Lucky 275 / 3-10g
lub trochę dłuższa
WORLD CHAMPION IRI LUCKY 305 _ 3-10g ___
Nie mam doświadczenia z tymi kijkami ale po tym co czytam nic innego nie pasuje na rzekę.
Ja myślę intensywnie nad opcją 3 metrów ale boję się czy będzie wygodnie operować między nadrzecznymi krzakami i drzewami.
Zaletą będzie na pewno daleki rzut ale czy precyzyjny ? nie chodzi przecież o rzucenie na drugi brzeg.
230gram wagi wędki też trzeba przemyśleć po w porównaniu z wklejkami np. dragona ok 170 gram robi się różnica.
Po całodziennym spinningowaniu może być różnie.

Pewnie niewiele Ci pomogłem ale może przy okazji ktoś podzieli się nową opinią ... choć tych znalazłem wiele na forum.

[2012-01-30 21:57]

Tomekoo

Ja planuję kupić 3m kijek ale kongera już nie chcę raz się naciąłem i mi starczy,miałem 3 kongery i w sumie jeden mi wiernie służył szczupakowy do 40g bodajże na którego wyciągłem mase różnych ryb...Rozważam więc kupno dragona lub shimano?się zobaczy jak na razie biorę krótki kijek na pstrążki z TD ;) [2012-01-30 22:52]

gaudi xxxx

jeśli chcesz łowić i okonie i klenie jednym wędziskiem to zdecydowanie lepiej zrobisz jak kupisz wędkę w granicach wyrzutu 3-18 lub 3-20gram i na pewno nie powinna być to wklejka,a długość?-ja używam wędki 2,85cm-dużo dobrych kijków w tym przedziale ma Mikado,są tanie i dobre-pozdrawiam
[2012-01-31 08:20]

kaban

Moim skromnym zdaniem klenie i wklejanka to małe nieporozumienie. Jak wspomniano wcześniej-nurt, woblerek, obrotówka, wahadełko wymaga odpowiedniego sprzętu- tego rodzaju kije są dobre na okonie i sandacze. Oferty wielu firm są dość bogate w lekkie (mały cw.) a zarazem dość szybkie co dla mnie ma kluczowe znaczenie w polowaniu na klenie.
[2012-01-31 10:04]

ryukon1975

Zgadzam się.Typowy kij na klenia nie może być wklejką.
Ja łowię czasem kijem Team Dragon 2,55 m i 2-10 g jest to wklejka.Mogę nim jednak łowić tylko określonymi przynętami (bardzo małe) i w określonych warunkach ( nie w szybkim nurcie).
Dlatego zabierając kij typowy na klenie biorę klasyczny kij o akcji szybkiej lub Jigger.
[2012-01-31 11:26]

obcy91

A ja powiem inaczej niż koledzy :) Nie wyobrażam sobie łowienia kleni bez wklejki.
Próbowałem na twardsze kije, nie wklejanki lecz nie spasował mi ten sprzęt.
To prawda że w nurcie jest problem, ale jak wiadomo kleń to nie tylko ostry nurt :)
[2012-01-31 12:18]

ryukon1975

A ja powiem inaczej niż koledzy :) Nie wyobrażam sobie łowienia kleni bez wklejki.
To prawda że w nurcie jest problem, ale jak wiadomo kleń to nie tylko ostry nurt :)

I tu można wyciągnąć wnioski z powyższych wypowiedzi.

Grześ tylko kij szybki.
Ja szybki lub wklejka.
Marek tylko wklejka.
Więc nie trzeba się sugerować do końca tym że producent napisze iż dany kij jest kleniowy.:)
Dla jednego kleniowy ,dla drugiego okoniowy,dla trzeciego do niczego.:)
[2012-01-31 12:57]

Fish-Killer

Tak jak @Jakubwr polecił bym ci WORLD CHAMPION IRI LUCKY 305 _ 3-10g   o srji tych wędzis k słyszałem sporo pozytywnych opinji mimo tego że, nie należą do najdroższych. A długość 3m przy połowie kleni bardzo się przydaje, zwłaszcza gdy łowisz delikatnym zestawem i to na sporej odległości.
[2012-01-31 14:42]

kaban

I tu można wyciągnąć wnioski z powyższych wypowiedzi.

Grześ tylko kij szybki.
Ja szybki lub wklejka.
Marek tylko wklejka.
Więc nie trzeba się sugerować do końca tym że producent napisze iż dany kij jest kleniowy.:)
Dla jednego kleniowy ,dla drugiego okoniowy,dla trzeciego do niczego.:)

I właśnie dlatego nigdy nikomu nie polecę konkretnego modelu na "jego" łowisko. A nurt ma wiele odmian i na kilometrze Wisłoka w moim regionie jestem w stanie znaleźć wszelakie jego rodzaje opisywane w książkach i wędkarskich periodykach.
[2012-01-31 15:00]

Mi na Wisęłkę i Drwęcę wklejanka jak najbardziej odpowiada tylko że nie używam przynęt większych jak 4 cm woblerki, najczęściej są to mikrusy 3 cm. No i sama wklejanka nie jest tak delikatna jak większość ludzi myśli bo używam Team Dragona 2,75m 3-12 g gdzie sama szczytówka jest dość sztywna, jak na wkleję oczywiście;) Wszystko zależy od jej sztywności choć muszę przyznać racje wędkarzom mówiącym iż najlepszy będzie pełen parabolik bez przeszczepa:) Tylko że ja cholernie nie lubię wolnych wędek!
[2012-01-31 15:36]

jakubwr

Byłem dziś w sklepie - najlepszym wrocławskim - i wziąłem do ręki KONGER WORLD CHAMPION TANGO 300. Bajeczny ! No ale to już wklejka. I pytanie ... da radę w odrzańskich nurtach ? 
Z tym że sprzedawca poinformował mnie że world-champion-iri-lucky-305-3-10g  tez jest wklejką. Zdębiałem bo opisy w internecie jakie widziałem temu przeczą.
Przyglądałem się długo szczytówce.... i wyszedłem ze sklepu skołowany.
Za 3 dni prezentacja nowych wędek Dragona na 2012 rok. Idę jeszcze raz skonfrontować kongera z nowymi modelami Dragon - choć z katalogu na 2012 nie widzę żeby była jakaś nowość w przedziale cenowym do 300-350zł
.... ehh  no i po co oglądałem tego Tango ... teraz znów namieszane w głowie. wklejkę czy nie wklejkę ... oto jest pytanie. Żeby tak wypożyczali gdzieś sprzęt do testów.

[2012-01-31 18:55]

ja ze swojej strony moge polecić Konger World Champion IRI Lucky 275 / 3-10g, posiadam ten kijek już trzeci sezon i do kleni jest idealny, do łowienia okoni na małe wobki też się nada, czułość wedziska jest niesamowita pare razy łowiłem nią także z trokiem okonie :D

na prawde szczerze polecam ten kilek :)

[2012-02-01 12:26]

a co do Konger World Champion IRI Lucky 305 to jest on już zbyt kluchowaty :/ [2012-02-01 12:28]

Narwianczyk

Ja mam kij wydaje mi się że jest trochę uniwersalny jest to Shimano Technium 240 wyrzut od 5-21g i jestem bardzo zadowolony z tego jak jest wykonany przy połowie okoni nawet jak brały małe bardzo dobrzebyło czuć bra nie i pukanie w przynętę a w przypadku szczupaków kij dobrze pracował i dobrze amortyzował odjazdy szczupaków a łowię tak naprawdę głównie szczupaki.
Polecam ten kij kosztuje on 400zł lub 350zl.
Powodzenia
[2012-02-01 12:58]

krzysztof-m78

niestety nie,chłopie pomyśl troche,a jak ci się nie chce to zapytaj starszych kolegów wędkarzy lub w sklepie wędkarskim a nie piszesz tu jakieś farmazony,pozdro i rusz głową
[2012-02-01 18:58]

adrionn911

A może Team Dragon 2,75m, 3-14g, akcja med-fast ? Co o nim myślicie ?  [2012-02-01 19:32]

jakubwr

Team Dragon 2,75m, 3-14g prawie dwa razy droższy od omawianych wcześniej. Pewnie że fajny :)
[2012-02-02 11:35]

adrionn911

Team Dragon 2,75m, 3-14g prawie dwa razy droższy od omawianych wcześniej. Pewnie że fajny :)

No droższy jest, ale muszę go mieć :D [2012-02-02 12:59]

Fish-Killer

Ja posiadam Dragon Team 2,75 Cw 3-14. Kijek naprawdę świetny, do woblerków 3-4 cm nawet i do małych gumek się nada. Ale do mniejszych przynęt jest troszkę za sztywny, przynajmniej jak dla mnie. Ale za to posiada spora moc, i bardzo dobrze przekazuje prace przynety.  Wyciągnołem na niego kilka ładnych szczupaków i sprawował się bardzo dobrze.
[2012-02-02 17:14]

jakubwr

Panowie a co myslicie o tym kiju ... Nowość shimano :)
Produkt: Wędka Shimano Alivio Super Sensitive 270 ML
http://jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=13236&pro=680616

bardzo leciutki ...

[2012-02-06 15:35]

gaudi xxxx

zobacz shimano catanę cx  spinning-ale taniej i lepiej poszukaj coś z modeli mikado-mają najlepszą akcję w stosunku do ceny(no ale to tylko moja opinia)najlepiej weż kilka kijków w sklepie stacjonarnym i zrób kilka suchych wymachów,podcięć-to Ci wszystko wyjaśni i rozwiąże problem z doborem kijka-pozdrawiam-grzesiek
[2012-04-20 12:22]

Baki

gaudi -moze podasz kunkretne modele mikado [2012-04-20 22:55]