Zaloguj się do konta

Wklejanka do bocznego troka i łowienia sandacza

utworzono: 2013/09/20 21:14
flamboyant

Witam,
Jak wspomniałem w temacie zastanawiam się nad kupnem wklejanki, która posłuży mi zarówno do zabawy z mniejszymi przynętami przy łowieniu okoni, jak i trochę większymi gumami i woblerami (tutaj głównie płytkoschodzące woblery Rapala Original) w poszukiwania sandaczy. Łowił będę głównie na odrze we Wrocławiu z brzegu, w miejscach raczej ze spokojnym, nie za szybkim nurtem. Głębokość odcinków rzeki na których łowię, to max 3-4 metry, z tymże najczęściej są to miejsca od 1 m do 2-2,5 m głębokości. Mam zamiar jeździć również na wody stojące, w tym  jeziora i stawy, gdzie również nastawiam się na łowienie z brzegu. Spiningiem zaraziłem się niedawno, a samą kartę wędkarską mam od połowy lipca, więc proszę o wyrozumiałość ;) Mój pierwszy spinning Mikado Sensei Medium Spin 270 5-25 cw. był trochę mało czuły na brania sandacza, którego raz udało mi się zaciąć, ale niestety zsunął gumę z główki jigowej i pięknym wyskokiem się na mnie wypiął :) Kijek po zaledwie kilku tygodniach się złamał, z mojej winy, ale teraz bez żalu, bogatszy o doświadczenie mogę sprawić sobie nowy kijek. Wiem także, że ciężko połączyć łowienie okoni i sandaczy, ale wybrałem dwie wędki, które mogłyby spełnić moje niewygórowane oczekiwania ;)1. Konger Tiger Cross Maxx 270 3-18 cw http://allegro.pl/konger-tiger-cross-maxx-2-40m-ul-3-18g-twistery-i3529657174.html Interesuje mnie wersja 270 cm.Do wyboru tego kija skłoniły mnie pozytywne opinie wielu użytkowników zarówno tego, jak i konkurencyjnych forów. Idealny do bocznego troka i łowienia mniejszymi błystkami i gumami, ale może moim zdaniem już mieć problem z wspomnianymi wyżej woblerami Rapali. To są tylko moje przypuszczenia, dlatego jeżeli macie inne opinie, doświadczenia, to proszę napiszcie, co o tym myślicie.
2. Dragon Mystery XT Contact Jig 270 3-20 cwhttp://allegro.pl/wedka-dragon-mystery-contact-jig-2-7m-20g-prezent-i3513495888.htmlO tym wędzisku też czytałem pozytywne opinie, zachęca również troche większa rozbieżność w cw, do 20g. Dodam, że szukam kija właśnie z maksymalną górną granicą 20g. 
Kołowrotek, który będzie w zestawie z wybranym przeze mnie kijem to Spro Passion 720fd.Drodzy koledzy, jeżeli moglibyście doradzić, który z tych dwóch kijów wybrać, a może macie jakieś swoje propozycje, to piszcie śmiało :) Dodam, że cena wędki powinna oscylować w okolicach 150 zł, oczywiście z niewielkim marginesem błędu ;) Pozdrawiam [2013-09-20 21:14]