Zaloguj się do konta

Wiza USA

utworzono: 2012/01/24 19:09
jacenty75

Koledzy / Koleżani mam na jutro wraz z małżonką umówione spotkanie z "oficerem konsularnym" Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki USA. Czy przyznanie wizy nadal wiąże się sie z mało przyjemnymi procedurami? Ostatnią wize dostałem w 2001r. i niestety jest już nie ważna. Czy może ktoś z Was jest na bieżąco wtym temacie bo nie ukruwam, że ma lekkiego nerwa. [2012-01-24 19:09]

mateusz1m

nie ma co się stresować byłem 2 lata temu dostałem na rok, byłem rok temu dostałem na dwa lata do ukończenia szkoły ...:( nie ma cie co denerwować albo dadzą albo nie , atmosfera całkiem spoko , żadnych nieprzyjemności , wszystko trwa szybko , tylko na stronie konsulatu wpisać wszystkie dane a następnie umówić się na rozmowę w konsulacie... i nie zapomnij potwierdzenia wpłaty i wydruku ze strony konsulatu
[2012-01-24 19:20]

withanight88

Koledzy / Koleżani mam na jutro wraz z małżonką umówione spotkanie z "oficerem konsularnym" Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki USA. Czy przyznanie wizy nadal wiąże się sie z mało przyjemnymi procedurami? Ostatnią wize dostałem w 2001r. i niestety jest już nie ważna. Czy może ktoś z Was jest na bieżąco wtym temacie bo nie ukruwam, że ma lekkiego nerwa.



Uciekasz kolego ? - popieram , sam bym uciekł gdybym miał gdzie :) [2012-01-24 19:33]

89krzysztof

Ja byłem 6 lat temu. Jechałem na chrzest siostrzeńca. W wizie wpisali mi, że jadę jako ojciec chrzestny [ The Godfather :D ] Dostałem wizę na 3 miesiące... Teraz jest łatwiej, znajomi dostali na 10 lat bez żadnych problemów, a nie są w wieku szkolnym. Jeśli byłeś w Stanach i wróciłeś zgodnie z tym, co było przewidziane to dadzą Ci nową. Bez obaw.  [2012-01-24 19:51]

covent

No tylko pytanie po co uciekać do USA? tam bida z nędzą nie lepsza jak u nas.. Chyba, że na ryby to ok bo łowić jest gdzie. Tak apropo wiecie ile kosztuje opłata za wędkowania w USA? Jest ujednolicona i kosztuje 20 dolców na cały kraj.. [2012-01-24 19:53]

jacenty75

Łukasz, nie uciekam, mamy zamiar pojechać na wakacje - siostra rodzona mojej żony mieszka w Kanadzie i wpadlismy na pomysł aby spotkać się na wsólnych wakacjach na Florydzie. W 2001r. dostałem wizę do USA bo też wyjechałem na wakcje ale tylo przyznali mi na 1 rok ale wtedy rozmowy w ambasadzie nie były za przyjemne [2012-01-24 20:00]

89krzysztof

Covent, wiemy ile kosztuje. Kupuje się ją w sklepie. Ha, można ? Można ... Tylko, że tam nie trzeba kłusować, idziesz do sklepu i kupujesz rybę. Kupujesz, bo masz za co, a w Polsce nie ma za co. ;) 
Tam pracownik fizyczny dostanie dajmy na to 15$/1h. U nas dostanie 10zł/h. Tam ryba kosztuje 5$/kg, a u nas 30zł/kg. Temu jest gdzie łowić, bo biedni nie muszą kraść. 

[2012-01-24 20:03]

jacenty75

Szkoda, ze wizyta prezydenta Obamy nie przyniosła oczekiwanych rezultatów zaoszczelibyśmy po 500 pln / os. za rozpatrzenie wniosku wizowego! No i traktowanie ze strony służb celnych USA moze trszoszeczkę inne by było? [2012-01-24 20:11]