Kołowrotek do ciężkiego feedera na rzekę

/ 4 odpowiedzi
Witam-
potrzebuje panowie i panie waszej pomocy. Kupiłem kij feederek na Wisłę- 390/230 gram .
Napiszcie mi jaki do tego dobrać kołowrotek na silny nurt żebym się nie mordował.
Może ktoś ma taki kij i napisze jakiego kołowrotka używa .
 Pozdrawiam. 
rafal0414


witaj. kolego co prawda laik ze mnie ale jak zaczynałem to miałem podstawowe kołowrotki shimano czyli catana i aliwio w rozmiarach 2500 dopuki nie zacziłem jeżdzić na rzeki gdzie uzywałem koszyków 120 gr ... wytrzymały tylko sezon przy co tygodniowych wyjazdach... potem wziołem okume axeona ale po pierwsze nie pasowała mi jego wielkość jak i ciężar pozatym skrecał mi ztrasznie żyłkę... teraz mam okume traweltain i ryobi zaubera 4000... postawiłem na opinnie iak i to że niewiele tych kreciołów jest na rynku wtórnym.... ale użytkuje je dopiero 1 sezon więc czas pokarze... jednakrze na ten moment zauber bardziej do mnie przemawia... (2018/01/01 11:28)

ryukon1975


http://allegro.pl/kolowrotek-carp-dragon-maxima-baitfeeder-fr-1050-i7106088598.html (2018/01/01 14:32)

barrakuda81


To musi być kołowrotek duży z małym przełożeniem żebyś nie odczuwał aż tak mocno ściągania ciężkich zestawów pod prąd no i do holu rzecz jasna.Sugerowałbym jakiś model karpiowy, może być z wolnym biegiem.Z doświadczenia wiem że to rozwiązanie się przydaje choć nie w nurcie ale czasem na stojącej wodzie przy sandaczach z gruntu itp.Kołowrotek jest bardziej uniwersalny.Osobiście używam średniej wielkości młynka gruntowo-karpiowego Okumy.Nie są drogie a dobre i solidne.Wielkość od 5000 w górę ale patrz na wagę żeby to nie był przesadnie wielki kloc.Niby wędka na podpórce i to nie przeszkadza ale nie ma co przesadzać.Masz mocny kij więc kołowrotek musi być słuszny. (2018/01/01 17:24)