Zakaz łowienia na żywca

/ 56 odpowiedzi
użytkownik228759

Nie zamierzam więcej dyskutować o wyższość świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy.
Jeśli ktoś poczuł się urażony w tej burzliwej dyskusji to przepraszam czasami emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Broniłem metody żywcowej jak tylko potrafiłem, każdy ma prawo do swojego zdania.
(2018/11/02 20:44)

barrakuda81

Obserwuję co sie dzieje nad wodami w których ostatnio wędkowałem. 70 % osób łowi na żywca ,reszta to spinningiści - mniej więcej. Abstrahując od tego akademickiego sporu jaki bezsensownie toczycie - co ci wszyscy wędkarze będą łowić późną jesienią skoro nie spinnigują? Mnie tak szczerze to jest wszystko jedno tylko tak sobie myślę że oni też mają swoje marzenia wędkarskie, płaca składki itd. Mógłbym powiedzieć że jak bedzie zakaz to dobrze bo mi konkurencja zniknie ale raz że konkurować nie ma o co a dwa że staram się rozumieć że to metoda jak każda inna. A na żywca też można łowić kreatywnie co obserwowałem choćby dziś na przykładzie jednego wędkarza. Moje prywatne zdanie jest takie że to niehumanitarne i ja już tak nie łowię ale to nie znaczy że inni nie mogą jeśli tak uważają. Trochę odwracając sytuację ,gdyby zakazano spinnigu przestałbym płacić składki więc rozumiem że nie jest to dla wielu perspektywa wesoła...Wszystkie minusy żywcówki wymieniono, o plusach też pisano. Możemy się tu pozabijać a jak wyjdzie stosowna dyrektywa w Brukseli to będziemy musieli ją zaakceptować i po temacie. Szkoda nerwów i klawiatury. (2018/11/03 15:36)

Julian

Zastanawiam się co będzie następne.No kill, haczyki bezzadziorowe, nęcić czy nie nęcić , opłata krajowa ,rejestracja połowów , gatunki obce np karp etc,etc,etc- czyli pełna szajba.. Cała ta dyskusja to ; Lot nad kukułczym gniazdem . (2018/11/03 17:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Eryk S

Poprostu czuć już zimę na forum 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂. Co roku o tej porze te same tematy (2018/11/03 17:12)

pnowicki69

Najlepiej jak kilka razy do roku odbywają się zawody spinningowe - stautowe, nie stautowe, grand prix i wpada czterdzieści łódek po dwuch wędkarzy każda i kłują rybę na całym zbiorniku i wszystko jest w porządku,tylko ja pojadę dziesięć razy do roku i złapię kilka ryb - jak się uda, to już wielkie HALO!? Co niszczenia pogłowia małego białorybu, to po podlodowych zawodach, po ważeniu wyrzuca się lub zawozi dla kota całe wory ryb, to tego też nikt nie widzi, pozdrawiam (2018/11/06 18:27)

Sith

(...) Co doniszczenia pogłowia małego białorybu, to po podlodowych zawodach, po ważeniu wyrzuca się lub zawozi dla kota całe wory ryb, to tego też nikt nie widzi, pozdrawiam
... i tu masz rację!!!
(2018/11/07 06:35)