Zakaz łowienia na żywca

/ 56 odpowiedzi
Eryk S

Może poprostu łówmy i dajmy łowić innym . W ogóle nie rozumiem tego ataku na metodę żywcową . (2018/10/31 22:42)

Tomas81

Młodziutki i nie dopiszę jeszcze jaki @koordian92 tak się doskonale składa że dawno temu też łowiłem na żywca. I miałem wielu mentorów, kolegów, czy innych znajomków którzy w ten sposób łowili. Nigdy nie było zmiłuj się. Jest branie, trzeba odczekać i hak w bebechach. W szczególności gdy ma się na myśli młode żarłoczne zębacze. Zresztą niestety do tej pory widzę takich "speców". I w względzie zacinania NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO! Bo niby co ma się zmienić? Pytanie retoryczne...

W sprawie trucheł. Jeśli jesteś bystrym obserwatorem, masz możliwości pływania, oglądania chaszczy i dokładnej analizy danego zbiornika to szybko zauważy się te truposze. Choć o to akurat ciebie nie podejrzewam. Przynajmniej sądząc po tych postach.

Osobiście praktycznie całkowice zrezygnowałem z żywcowania gdy Ty jeszcze myślałeś że penis służy tylko do sikania. Taka prawda! Zresztą wyjaśnij dlaczego w znakomitej większości krajów cywilizowanych taki zakaz występuje od wielu lat? Nie dasz rady! Więc mam pełne prawo do krytyki tej metody.

Inna sprawa że kiedyś w PL też był przez pewien czas zakaz żwywcowania. I w tym czasie na moich łowiskach populacje szczupaków bardzo mocno się odrodziły. Dziwne co? Potem durny powrót do starych przepisów i zębacze jak by się zapadły. A dokładniej zostały zeżarte i pozabijane w okrutny sposób. Dziad haka przecież nie odetnie tylko wydrze z żołądka. Więc nie pierdocz mi bzdur bo gie wiesz. Zresztą po takich wpisach aż odechciewa się nawet zaglądać na to forum. A tym bardziej cokolwiek pisać... (2018/10/31 23:53)

wobler7777

pierd... o szopenie.. Łowie na żywca każdej wiosny i jesieni i owszem, TA METODA JEST SKUTECZNA, ALE NIE USMIERCA NIEWYMIAROWYCH SZCZUPAKOW . Po pierwsze jezeli zywiec jest duzy a wezmie pistolet, to zazwyczaj branie konczy sie na zacieciu i wyciagnieciu pogryzionego zywca bez szczupaczka(mowa o pistoletach do 30-35 cm) . Po drugie przy braniu szczupaka wcale dlugo nie trzeba czekac , tym bardziej na tzw. papiersosa, gdy lowie przy trzcinach zacinam po czasie max do 10 sekund i nie ma jakichkolwiek problemow z zacieciem ryby . A po trzecie, jezeli ktos posiada ze soba szczypce , to bez problemu wyciagnie kotwice nawet gleboko lyknieta, i szczupak jest w dobrej kondycji. Mozna rowniez zastosowac pojedyczny hak i okaleczenie szczupaka zmniejsza sie jeszcze bardziej. A ponadto, szczupak zlapany na spinning rowniez lapczywie lyka przynete, wielokrotnie mialem lygnieta gume do samego kretlika od przyponu i co teraz??? Przeciez lyknal tak gleboko, to nie humanitarne.. Zastanowcie sie co piszecie ludzie. Jezeli bylby wprowadzony zakaz lowienia na zywca, to jednoczesnie wielu starszych wedkarzy przestalo by lowic szczupaki, bo na spinningowanie nie pozwala im zdrowie, a to bola rece, a to maja trudnosci z poruszaniem.  Dlatego przed linczem, najpierw nalezy pomyslec o calej braci wedkarskiej. Pozdro (2018/11/01 00:50)

krzysiek-rutka

Wszyscy macie po troszę racji i nie ma co się spierać. Jesli UE to wprowadzi to trzeba będzie sie z tym pogodzić.
Nie ma co się spierać co jest bardziej humanitarne (spining, czy żywiec), bo ogólnie wędkarstwo to nic innego jak "myślistwo". Prawdopodobnie ten ,który łowi na żywca już na "wejściu" ma zamiar zabrać złowioną rybę, spiningista prawdopodobnie podchodzi do tego bardziej sportowo. I po co tego 'biednego" wędkarza nazywać mięsiarzem, jeśli większość z tu piszących jada mięso (schabowy, cięlęcinka ,kurczaczek itp.). Można pójść do sklepu ale można też i złapać sobie. Wszystko to jest mięsem i pokarmen zarazem. Zresztą znane jest takie powiedzonko "nie dawać ryby ale wędkę". Jedni z nas lubią schabowego i kurczaczka i nie "patrzą" jak to jest hodowane - ma być w sklepie i już; inni wolą ryby, które można kupić ale i samemu sobie złapać. Zabranie połowu nie jest zabronione (w ramach limitu i wymiaru), więc jeśli ktoś chce zabrać ma do tego prawo a jeśli ktoś chce wypuścić też ma prawo - to indywidualna sprawa każdego z nas.
A wspomniana tu methoda jest jedną z łowniejszych technik i prawdopodobnie mogła też wpłynąć na zmniejszenie populacji ryb, bo nie wszyscy podchodzą do wędkowania sportowo. Ale czy to oznacza, że trzeba ją zabronić- NIE! Są firmy, przedsiębiorstwa, organizacje, które winny zabezpieczyć podaż i schabowego i ryb tych z półki i z wody. I może tu jest "pies pogrzebany".
(2018/11/01 04:27)

użytkownik228759

Jest branie, trzeba odczekać i hak w bebechach.

Tomas81 tak jak powiedziałem nie masz pojęcia o łowieniu na żywca i tylko to potwierdzasz albo dalej wymyślasz bajki.

W sprawie trucheł. Jeśli jesteś bystrym obserwatorem, masz możliwości pływania, oglądania chaszczy i dokładnej analizy danego zbiornika to szybko zauważy się te truposze. Choć o to akurat ciebie nie podejrzewam. Przynajmniej sądząc po tych postach.

Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że nie jestem dobrym obserwatorem. Proszę o konkrety.

Więc nie pierdocz mi bzdur bo gie wiesz. Zresztą po takich wpisach aż odechciewa się nawet zaglądać na to forum. A tym bardziej cokolwiek pisać...

W którym miejscu napisałem bzdury. Znowu proszę o konkrety. Nikt nie każe ci zaglądać na forum.

Zresztą wyjaśnij dlaczego w znakomitej większości krajów cywilizowanych taki zakaz występuje od wielu lat? Nie dasz rady! Więc mam pełne prawo do krytyki tej metody.

Które kraje są według ciebie cywilizowane? Dla przykałdu podam Hiszpanię i korridę. Zanim byk zdechnie jest długo męczony. Proszę bardzo Hiszpania to raczej kraj "cywilizowany" a takie praktyki stosuje się od wieków, dokładnie od 1133 roku.

Więc nie pierdocz mi bzdur bo gie wiesz.

To zdanie powinieneś skierować w swoją stronę. (2018/11/01 12:15)

Sith

Młodziutki i nie dopiszę jeszcze jaki @koordian92 (...)
Osobiście praktycznie całkowice zrezygnowałem z żywcowania gdy Ty jeszcze myślałeś że penis służy tylko do sikania.(...)
Inna sprawa że kiedyś w PL też był przez pewien czas zakaz żwywcowania. I w tym czasie na moich łowiskach populacje szczupaków bardzo mocno się odrodziły. Dziwne co? Potem durny powrót do starych przepisów i zębacze jak by się zapadły. A dokładniej zostały zeżarte i pozabijane w okrutny sposób. Dziad haka przecież nie odetnie tylko wydrze z żołądka. Więc nie pierdocz mi bzdur bo gie wiesz. (...)
Nic dodać, nic ująć. Tomaszu, w pełni podpisuję się pod tym co napisałeś!
Inna sprawa, że szkoda strzępić język na spory z takimi "fachfffcami" jak Kordian, który swoje "doświadczenie" udowadnia zasypując Forum (nie tylko to) stosem pytań w zakresie podstaw wędkarstwa... :(( (2018/11/02 08:41)

użytkownik228759

Widze robisz za adwokata. Sam piszesz bzdury, że Palomar ma 80% wytrzymałości linki i jeszcze się spierasz, że masz rację a twoje zdanie to ma charakter absolutny. Tacy znawcy. Akurat na żywca łowię od ponad dekady i wiem co nieco. Nie mam się za fachowca. Ty i Tomas81 nie macie żadnych argumentów i nie podajecie żadnych konkretów. Dwa osiołki z klapkami na oczach, którzy do nie przyjmują do swoich ociężałych umysłowo łepetyn nic a nic. (2018/11/02 10:20)

użytkownik228759

Sith i Tomas81 sami sobie zaprzeczacie. Najpierw Tomas81 pisze, że

dziad wypuszcza niewymiarka bo ktoś nad nim stoi

czyli w większości przypadków nie wypuszcza. Potem widzi setk szczupaków. Może wkrótce będzie widział tysiące lub miliony. Obawiam się też, że ciągle widzi białe myszki. Pochwalcie się co jeszcze widzicie.

Osobiście praktycznie całkowice zrezygnowałem z żywcowania gdy Ty jeszcze myślałeś że penis służy tylko do sikania.

Co do czego? Zdanie co najmniej godne pożałowania. Odpiszcie mi chociaż raz sensownie podając argumenty, konkrety. Zadałem wcześniej pytanie, które kraje są cywilizowane. Co rozumiecie pod tym pojęciem. Odpowiedzi nie dostałem. Nawet nie rozumiecie o czym piszę. Reprezentujecie umysłowo straszną biedę. (2018/11/02 10:42)

użytkownik228759

Inna sprawa, że szkoda strzępić język na spory z takimi "fachfffcami" jak Kordian, który swoje "doświadczenie" udowadnia zasypując Forum (nie tylko to) stosem pytań w zakresie podstaw wędkarstwa... :(( ( Powiedz mi na którym jeszcze forum zadawałem pytania? Mam konto tylko na tym forum więc nie wymyślaj bzdur.
(2018/11/02 10:52)

użytkownik228759

Muszę dodać jeszcze jedno zdanie a propos stosu pytań. Do tej pory na forum zadałem 4. Dwa dotyczące spinningu, jedno dotyczące wymiarów szczupaka w stawie oraz kołowrotka. Na pytanie jak poprawnie określić wielkość kołowrotka de facto nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Jeśli chodzi o pytania dotyczące spinningu to pytałem o wędkę na sandacza oraz plecionkę. Plecionki nigdy nie używałem oprócz żywcówki jakieś 10 lat temu więc prosiłem o rady, żeby zakupić odpowiednią.
(2018/11/02 13:47)

użytkownik228759

Taka prawda! Zresztą wyjaśnij dlaczego w znakomitej większości krajów cywilizowanych taki zakaz występuje od wielu lat? Nie dasz rady! Więc mam pełne prawo do krytyki tej metody.

W Hiszpanii sumy to pewnie na kukurydzę się łowi. W Polsce niedawno rekord padł też na kukurydzę?

Inna sprawa że kiedyś w PL też był przez pewien czas zakaz żwywcowania. I w tym czasie na moich łowiskach populacje szczupaków bardzo mocno się odrodziły. Dziwne co? Potem durny powrót do starych przepisów i zębacze jak by się zapadły.

Widzę, że dysponujesz wynikami badań potwierdzającymi, że po wprowadzeniu zakazu połowu na żywca populacja szczupaka się zwiększyła. Podziel się albo podaj źródło w przeciwnym razie skończ głupoty wypisywać. Istotną różnicą pomiędzy mną a Sith'em i Tomasem81 jest to, że ja operuję faktami a nie bajkami. (2018/11/02 17:43)

Sith

Teatr jednego aktora, czy narcyzm???
:)) (2018/11/02 19:35)

Sith

(...) W Polsce niedawno rekord padł też na kukurydzę?(...)
Gdybyś nie miał nadmiaru mniemania o sobie, to pewnie doczytałbyś, że nie na kukurydzę, ale i nie na żywca:
"Nie ma wątpliwości. To największa słodkowodna ryba, która została złowiona w Polsce przez wędkarza i zgłoszona do "Wiadomości Wędkarskich", czasopisma, które zbiera oficjalne rekordy Polski. Skuteczną przynętą okazał się 25 centymetrowy filet z leszcza.(...)
Więcej: http://www.sport.pl/inne/7,64998,22523291,nowy-rekord-polski-sum-wylowiony-w-rybniku-mial-259-cm-i-105-5.html"

(2018/11/02 19:45)

użytkownik228759

Na filet z leszcza o długości 25 cm to można co najwyżej szczupaka złapać. W tym roku na krąpia 25 cm złapałem szupaka o długości około 51 cm (lewdo wymiarowy) i masie 0,9 kg. (2018/11/02 20:21)