Zaloguj się do konta

Witam-proszę o porady wędkarskie

utworzono: 2012/03/30 17:54

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym abyście mogli mi zaprezentować jak łowić i jak przygotować wędke. Posiadam dwie wedki i jeden splawik i kilka chaczyków oraz błyskotkę (tandem). jak zanęcić ryby, chce łowić na rzece o średniej wielkosci.
Co kupic jakiej firmy (błyskotki, haczyki splawik itd)
[2012-03-30 17:54]

fishman13

Witam kolege jak sie nazwał nowicjusza !!! Przede wszystkim jak wybierzesz sie na rybki to postaraj się poobserwować sąsiadów wędkarzy,na co lapią i czego używaja !!! Zawsze możesz popytać co jest CO i po CO! Napewno ci podpowiedzą !!! A sama taktyka na pewno przejdze z biegiem czasu,nikt nie rodzi się z mega talentem,zawsze uczymy się od starszych i bardziej obeznanych w tych dyscyplinach !!! Pozdrawiam i życzę POŁAMANIA ..... jak będziesz coś chciał wiedzieć na temat dyscyp.spławikowej lub spiningu to pisz .... [2012-03-30 16:43]

dendrobena

Najlepiej kol.jak zapytasz doświadczonego wędkarza ze swego otoczenia. A jeszcze lepiej jak wybierzecie się razem na wędkowanie. Porady przekazane Ci na forum w dobrej wierze nic nie wniosą. Będzie ich zapewne dużo i rozbieżne. Życzę sukcesów. Pozdrawiam. [2012-03-30 19:26]

mr Artur

jeden spławik na dwie wędki to trochę za mało :)

o sprzęt na początek pytaj w wędkarskim -- spławiki , stopery , krętliki , ciężarki i całą  resztę
dobry sprzedawca doradzi Ci , a może nawet nauczy kilku wiązań ( tak było ze mną , do dziś korzystam z jego podpowiedzi i porad ) , proś o rzeczy średniej klasy - to ma przełożenie na cenę ,bo na początku straty w tych drobiazgach są znaczne
[2012-03-30 20:46]

Wędki mam 1.6m, 2.1m. wczoraj pojechałem na rzekę z tą 1.6m posiedziałem 1godz ale potem musiałem uciekać ponieważ zerwał się wiatr i spławik szedł z prądem muszę przyznać że satysfakcja z siedzenia i trzymania wędki jest boska :)
pozdrawiam
[2012-03-31 15:31]

mr Artur

ekspertem nie jestem -- jeszcze  :)
 obie wędki nadają się bardziej do spinningu niż na spławik ( zwłaszcza w rzece )
spławikowe powinny być dłuższe
[2012-03-31 21:06]

domin77

na początek radzę kupić wędkę,jakąś bolonkę poczytać podpatrzeć sprubować przepływanki,przystawki,nie nastawiać się na wielkie okazy tylko na poczatek płoć,szukać prubować ją podnęcic, zwabić.Wsztstko przyjdzie z czasem

[2012-03-31 21:21]

CZzesio

Cześć :) Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)))  Troche krótkawe te wędeczki ...ale łowić się da od czegoś przecież trzeba zacząć . Na początek zaproponował bym zabawę z okonkami , blisko brzegu .Zmontuj prosty zestaw ze spławiczkiem

, na haczyk czerwonego robala i tyle filozofii na początek.Trzymaj wedkę w ręce i obserwuj spławik ...w momecie jak spławik zatonie lub będzie się przesuwał ciągnięty przez rybę energicznym ale delikatnym ruchem zatnij .Okon głęboko łyka przynętę i żeby temu zapobiec nie trzeba zbytnio zwlekać . Połamania kija życzę

p.s. na początek używaj jednego kija .
[2012-03-31 22:08]

Kowal73

Posiadam dwie wedki i jeden splawik i kilka chaczyków oraz błyskotkę (tandem). jak zanęcić ryby, chce łowić na rzece o średniej wielkosci.

no cóż ,,2 wędki a jeden spławik,proponuje uzbroić jedne wędzisko to 2.10 na tzw.lekko czyli spławik ,a drugą na tą //błyskotkę//spining-ując jest wygodniej na krótszą wędkę a łowienie białej ryby na dłuższą,na lekko to żyłka 0.18.spławik jak Czesio wskazał,robak na hak biały lub kopany,no i hej nad wodę.Życzę sukcesu.Poradzisz sobie.


[2012-03-31 23:39]

Jutro wybieram się do miasta i pytam co kupić w wędkarskim co będzie potrzebne.
[2012-04-01 09:15]

domin77

Kup sobie ze trzy splawiki o róznej gramaturze żyłkę na przypony,haczyki sruciny [2012-04-01 09:25]

A polecacie jakieś konkretne firmy spławików itd.?

[2012-04-01 09:42]

domin77

 kup sobie spławiki rzeczne(bąbki)o niedużej gramaturze w wędkarskim ci doradzą,jeśli chodzi o firmy na rynku jest tego duzo i w różnych cenach,jak trochę połowisz sam dojdziesz do tego jakie wolisz [2012-04-01 09:56]