Witam-proszę o porady wędkarskie

/ 12 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym abyście mogli mi zaprezentować jak łowić i jak przygotować wędke. Posiadam dwie wedki i jeden splawik i kilka chaczyków oraz błyskotkę (tandem). jak zanęcić ryby, chce łowić na rzece o średniej wielkosci.
Co kupic jakiej firmy (błyskotki, haczyki splawik itd)
fishman13

Witam kolege jak sie nazwał nowicjusza !!! Przede wszystkim jak wybierzesz sie na rybki to postaraj się poobserwować sąsiadów wędkarzy,na co lapią i czego używaja !!! Zawsze możesz popytać co jest CO i po CO! Napewno ci podpowiedzą !!! A sama taktyka na pewno przejdze z biegiem czasu,nikt nie rodzi się z mega talentem,zawsze uczymy się od starszych i bardziej obeznanych w tych dyscyplinach !!! Pozdrawiam i życzę POŁAMANIA ..... jak będziesz coś chciał wiedzieć na temat dyscyp.spławikowej lub spiningu to pisz .... (2012/03/30 16:43)

dendrobena

Najlepiej kol.jak zapytasz doświadczonego wędkarza ze swego otoczenia. A jeszcze lepiej jak wybierzecie się razem na wędkowanie. Porady przekazane Ci na forum w dobrej wierze nic nie wniosą. Będzie ich zapewne dużo i rozbieżne. Życzę sukcesów. Pozdrawiam. (2012/03/30 19:26)

mr Artur

jeden spławik na dwie wędki to trochę za mało :)

o sprzęt na początek pytaj w wędkarskim -- spławiki , stopery , krętliki , ciężarki i całą  resztę
dobry sprzedawca doradzi Ci , a może nawet nauczy kilku wiązań ( tak było ze mną , do dziś korzystam z jego podpowiedzi i porad ) , proś o rzeczy średniej klasy - to ma przełożenie na cenę ,bo na początku straty w tych drobiazgach są znaczne (2012/03/30 20:46)

użytkownik108679

Wędki mam 1.6m, 2.1m. wczoraj pojechałem na rzekę z tą 1.6m posiedziałem 1godz ale potem musiałem uciekać ponieważ zerwał się wiatr i spławik szedł z prądem muszę przyznać że satysfakcja z siedzenia i trzymania wędki jest boska :)
pozdrawiam (2012/03/31 15:31)

mr Artur

ekspertem nie jestem -- jeszcze  :)
 obie wędki nadają się bardziej do spinningu niż na spławik ( zwłaszcza w rzece )
spławikowe powinny być dłuższe (2012/03/31 21:06)

domin77

na początek radzę kupić wędkę,jakąś bolonkę poczytać podpatrzeć sprubować przepływanki,przystawki,nie nastawiać się na wielkie okazy tylko na poczatek płoć,szukać prubować ją podnęcic, zwabić.Wsztstko przyjdzie z czasem

(2012/03/31 21:21)

CZzesio

Cześć :) Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)))  Troche krótkawe te wędeczki ...ale łowić się da od czegoś przecież trzeba zacząć . Na początek zaproponował bym zabawę z okonkami , blisko brzegu .Zmontuj prosty zestaw ze spławiczkiem

, na haczyk czerwonego robala i tyle filozofii na początek.Trzymaj wedkę w ręce i obserwuj spławik ...w momecie jak spławik zatonie lub będzie się przesuwał ciągnięty przez rybę energicznym ale delikatnym ruchem zatnij .Okon głęboko łyka przynętę i żeby temu zapobiec nie trzeba zbytnio zwlekać . Połamania kija życzę

p.s. na początek używaj jednego kija . (2012/03/31 22:08)

Kowal73

Posiadam dwie wedki i jeden splawik i kilka chaczyków oraz błyskotkę (tandem). jak zanęcić ryby, chce łowić na rzece o średniej wielkosci.

no cóż ,,2 wędki a jeden spławik,proponuje uzbroić jedne wędzisko to 2.10 na tzw.lekko czyli spławik ,a drugą na tą //błyskotkę//spining-ując jest wygodniej na krótszą wędkę a łowienie białej ryby na dłuższą,na lekko to żyłka 0.18.spławik jak Czesio wskazał,robak na hak biały lub kopany,no i hej nad wodę.Życzę sukcesu.Poradzisz sobie.
(2012/03/31 23:39)

użytkownik108679

Jutro wybieram się do miasta i pytam co kupić w wędkarskim co będzie potrzebne. (2012/04/01 09:15)

domin77

Kup sobie ze trzy splawiki o róznej gramaturze żyłkę na przypony,haczyki sruciny (2012/04/01 09:25)

użytkownik108679

A polecacie jakieś konkretne firmy spławików itd.? (2012/04/01 09:42)

domin77

kup sobie spławiki rzeczne(bąbki)o niedużej gramaturze w wędkarskim ci doradzą,jeśli chodzi o firmy na rynku jest tego duzo i w różnych cenach,jak trochę połowisz sam dojdziesz do tego jakie wolisz (2012/04/01 09:56)