Witam kolegow karpiarzy Jestem poczatkujacy I chci

/ 2 odpowiedzi
Witam kolegow karpiarzy Jestem poczatkujacy I chcialbym sie dowiedziec jakie najprostsze I najskuteczniejsze zestawy wiazac jakie kulki czy pelet staosowac jaka zylks I jakie Dougie wedziska najlepiej Z gory dzieki I oczywiscie polamania. Akwen: Jezioro Wichulec
klusek652

witam
jeśli chodzi o kulki i pelety to zleży od łowiska. na niektórych łowiskach sprawdzają się śmierdziuchy np.crab czy halibut a na innych słodkie smaki np.truskawka,ananas czy tuti-fruti. żyłke o średnicy 0,30-0,35. Jeśli chodzi o długość wędki to zleży od ciebie jak jest dla ciebie wygodniejsza ale pamiętaj żeby była dwu ewentualnie trzy częściowa. A jeśl chodzi o zestaw to polecam przelotowe ciężarki które baz problemu kupisz w każdym sklepie wędkarskim, łącznik może być to krętlik z agrafką a przypon z plecionki, ja przypony kupuje gotowe ale możesz sam spróbować związać, haczyk 4-2 z włosem. Połamania. (2018/06/22 17:44)

klusek652

https://www.youtube.com/watch?v=qpY2CJhshw4 to jeszcze link do węzłów ja z tych przedstawionych na filmiku używam 4"polomar" i nie nażekam (2018/06/22 17:51)