Zaloguj się do konta

Wisłok i Strug w Rzeszowie

utworzono: 2010/11/12 04:37
kris2682

Witam mam kilka pytan co do rzek Strug i Wislok w Rzeszowie i jego okolicach.
Mieszkam w niemczech od kilku lat, a pochodze z pomorza, konkretnie z pojezierza drawskiego i zupelnie nie znam tych lowis. Za miesiac wracam do Polski na stale i chialbym wedkowac w Strugu i Wisloku. Tu moje pytania: kto jest gospodarzem tych lowisk, jakie zezwolenia trzeba miec, jakie gatunki ryb mozna tam zlowic, jaka jest populacja tych ryb, polowy, jak z jakoscia wody, jak wyglada wedkowanie na tych rzekach(bezpieczenstwo- mozna sie wybrac na samotna nocke czy lepiej nie ryzykowac).
Jestem raczej wedkarzem sportowym, ale raz na jakis czas chcialbym zabrac zlowiona rybe do domu, nadaja sie do konsumpcji?
Tu w niemczech mieszkam nad jedna z czystszych i rybniejszych rzek w niemczech( Sieg), a i na Renie zdarzalo mi sie wedkowac( czysta moze nie ale rybna).
Bardzo jestem ciekaw jak to wyglada na tych Rzeszowskich lowiskach.
Pozdrawiam
[2010-11-12 04:37]

kaban

Strug to woda górska,do dyspozycji zalew w Rzeszowie i Wisłok powyżej i poniżej tegoż bajorka(tak mi się kojarzy).Wody należą do Okręgu rzeszowskiego.Rybostan dość bogaty,ale poniżej zapory istnieje możliwość łowienia węgorzy i miętusów na które w górze rzeki bym się nie nastawiał.To tak pokrótce.
[2010-11-12 09:51]

kris2682

Wiem, ze Strug to woda gorska ale chyba wolno tam wedkowac i jest wogole co lowic?
Czy nikt wiecej nie wedkuje w Strugu i Wisloku? Prosze napiszcie cos.
[2010-11-14 02:03]