Wisła - porady

/ 8 odpowiedzi

Witam serdecznie.

W tym sezonie zaczołem aktywnie jeździć na Wisłę a okolicach Gdańska.

Pewny jestem że płacę 'frycowe' :)), i chciał bym temu jakoś zaradzić.

Wiadomym jest że zestawy gruntowe powinny byc cięzkie....

Ale czy łapać w silnym nurcie?

Czy w zatoczkach między główkami?

I jak odpowiednio zaczaić się i stabilnie skomponowac zestaw na sandacza ? skoro nurt jest bardzo silny i opcja z otwartym kręciołkiem odpada?

Licze na pomoc ludzi którzy wędkują na Wisle nie koniecznie w okolicach Gdańska.Kazda rada jak złoto.

 

Z góry dziękuję za rady.

 

Pozdrawiam

baloonstyle


nikt nie łapie na Wisle? Hmmmmm...... (2010/08/19 12:16)

mopsik2


często łapię na Wiśle...właśnie w okolicach gda...biorą sandały nawet na białe robale.. :)).ja mam kołowrotek z wolnym biegiem..jak narazie sandały nie porzucają ulejki...nawet na sztywny kij też nie porzuca...tylko trzeba kija mocno pilnować :) .Spóbuj na otwarty kabłąk...a żyłkę zahacz za pomocą gumki do kija lub kołowrotka..jak sandał zacznie ucieczkę to gumka puści żyłkę ...odczekasz 10 s i zacinasz (2010/08/19 12:46)

baloonstyle


Zaczeło się :))

Wszystko super tylko gdzie zarzucasz zestaw? w nurt? czy zatoczki?

bo jeżeli w nurt to nie ma szan tak łapac bo nurt ciagle pobiera zyłkę....

(2010/08/19 12:58)

u?ytkownik38976


@mopsik2 dobrze Ci radzi. Podaj w nurt z większym obciązeniem i żyłkę zaczep na wędce przy kołowrotku na gumkę recepturkę. (2010/08/19 13:04)

baloonstyle


W jaki sposób ja zaczepic /

bo ostatnio ze znajomym próbowałem ale więcej smiechu było niż wiedzy jak to uczynić ....

(2010/08/19 13:07)

u?ytkownik38976


No nawlekasz normalnie gumkę na wędkę od strony rękojeści, dość ciasno, po zarzucie i ustawieniu zestawu w wodzie, wybierasz trochę żyłki zginasz w takie oczko i wkładasz je pod gumeczkę. Jeśli gumka będzie ciasno założona, to żyłkę napewno dobrze zablokuje, a ryba ją napewno wyszarpnie z gumki jak weźmie. (2010/08/19 13:13)

baloonstyle


O super.

dzięki za rade juz chyba rozumiem jak to zrobic :)

Myslisz ze nurt nie wyciągnie zyłki z tej recepturki nawet jesli bedzie to mocno zamocowane?

(2010/08/19 13:22)

mopsik2


nie powinien...rzucaj na pogranicze nurtu i spokojnej wod.Super jak znajdziesz jakąś łachę...np z cofką...drobnica tam się gromadzi a pod nią sandacz i boleń..Fajne widowisko... (2010/08/20 17:13)