Zaloguj się do konta

Wisła w TVP

utworzono: 2013/07/18 13:36
Przemas83

W TVP1 ostatnio emitowali bardzo ciekawy film naukowy na temat rz Wisły. Jeżeli będą powtórki to polecam wszystkim miłośnikom wędkarstwa ale i nie tylko, do oglądania.
[2013-07-18 13:36]

barrakuda81

Świetny.Właśnie oglądalem druga częśc.Szkoda że mnie tam gdzies kamerą nie wyhaczyli jak z wedką po brzegu biegałem :-) Jak się okazuje nawet naukowcy twierdzą że Wisla na ''moim'' odcinku jest przyrodniczo unikatowa.Ewenement na skalę Europy ....tylko że ja o tym zawsze wiedziałem :-) i dlatego nie wyobrażam sobie uprawiania wędkarstwa gdziekolwiek indziej.Film również polecam. [2013-07-18 14:02]

89krzysztof

jaki tytuł ?
[2013-07-18 14:32]

luki79

jaki tytuł ?
''Wisła od źródeł do ujścia''

W pierwszym odcinku fajnie była pokazana zapora na Goczałach z lotu, jezioro zresztą też.

[2013-07-18 14:40]

Świetny.Właśnie oglądalem druga częśc.Szkoda że mnie tam gdzies kamerą nie wyhaczyli jak z wedką po brzegu biegałem :-) Jak się okazuje nawet naukowcy twierdzą że Wisla na ''moim'' odcinku jest przyrodniczo unikatowa.Ewenement na skalę Europy ....tylko że ja o tym zawsze wiedziałem :-) i dlatego nie wyobrażam sobie uprawiania wędkarstwa gdziekolwiek indziej.Film również polecam.

Moim zdaniem kazda rzeka jest unikatowa. Wisla oczywiscie jak na rzeke nizinna w wielu miejscach wspaniale sie prezentuje ale wole jednak gorskie rzeki. 

Co do filmu to bardzo milo sie ogladalo.

[2013-07-19 12:46]

barrakuda81

Przy okazji dowiedziałem sie o tym że gdzieś tam w wodach wielkiej rzeki pływają łososie.Trudno uwierzyć aby próba restytucji tego gatunku się powiodła ale sam fakt zasługuje na uwagę.Z drugiej strony jednak kilkanascie lat temu nawet nie sniło mi się ujrzenie nad Wisłą bobra czy bielika...Trzymam mocno kciuki za ludzi z WWF. [2013-07-20 17:39]

sezam

polecam ciekawy dokument
[2013-07-20 17:54]

movieboxpl

W temacie Wisły i jej unikatowych walorów podsyłamy nasz filmik. Prócz wędkarskiej przygody do zobaczenia malownicze krajobrazy Wisły z okolic Wilkowa. Link do filmu: http://www.movie-box.pl/84/Wislana-rafa.html

Pozdrawiamy,
Movie-box.pl
[2013-10-25 11:01]