Wisła w Grudziądzu

/ 19 odpowiedzi
Czy to prawda że wisła nie będzie należała do koła wętkarskiego Grudziądz
ksrekin


a kto ci coś takiego powiedział?????????? (2009/12/02 17:39)

aribis


Wielu znajomych (2009/12/02 21:17)

aribis


Ma to się rostrzygnąc w tym roku czy będzie należała czy nie. (2009/12/02 21:24)

krisskowron


Z tego co mi wiadomo - RZGW w Gdańsku dopatrzywszy się - najoględniej mówiąc - nieprawidłowości w dokumentacji przedłożonej przez ZO PZW w Toruniu, dotychczasowego dzierżawcę tej wody - postanowił unieważnić przetarg na dzierżawę na nadchodzące lata 2010 - 2013. Zostanie rozpisany nowy przetarg, w którym jednak PZW już nie będzie mógł uczestniczyć, tak wiec w nadchodzącym czasie nie będzie m.in i ten odcinek Wisły gospodarowany przez PZW. Kto obejmie obwód rybacki i gdzie będzie wnosiło się ewentualne opłaty za wędkowanie - póki co nie wiadomo. Dwa, trzy tygodnie temu opisano sprawę na łamach "Gazety Pomorskiej" (Kujawskiej). (2009/12/04 17:27)

kajko11


Nóż w kieszeni się otwiera. Ciekawe o ile kochane PZW podniesie składki na przyszły rok.  Działacze muszą przecież zrekompensować sobie Taką stratę. (2009/12/10 13:38)

ksrekin


Według informacji które dzisiaj do mnie dotarły (znajomy był na zebraniu w innym kole) wody nizinne na 2010r 285zł, w tym spining, łódka, górskie itp. Wprowadzają całkowity zakaz połowu sieciami (dla rybaków itp), natomiast Wisła...    przechodzi pod Gdańsk, ale Toruń oddaje sprawe do sądu gdyż jak twierdzą wywiązali się z umowy w 100%. Propozycja jaką Gdańsk zaproponował za połów na Wiśle to 200 - 400zł, nie wiem jak dla was, ale dla mnie kosmos, z tym że nie trzeba opłacac żadnych składek aby wykupic samą wisłę (oby nie trzeba było jechac do gdańska wykupic) (2009/12/15 22:03)

u?ytkownik26601


Witam powtórzę się z wątku Okręg toruński-składki 2010.Tu jest coś ciekawszego
http://www.pzwnml.nets.pl/pzw/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=1  Jakie wody zostały w okręgu Toruńskim  w dyspozycji PZW ?
http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/Zarzadzenia/zarz4409.pdf Tu jest niespodzianka na okrągłą rocznicę PZW. (2009/12/16 09:02)

ksrekin


sory, ale nie zakumałem gdzie ta niespodzianka. (2009/12/16 19:28)

kajko11


Poddaję się. Mam dość tego całego PZW. Zna ktoś może jakąś ciekawą prywatną wodę w pobliżu Grudziądza? Jak mam płacić to za wodę w której są ryby a nie za studnię. (2009/12/25 16:07)

ksrekin


Wie już ktoś co z tą naszą Wisłą, bo słyszałem że bydgoszcz się do niej przymierza, a toruń walczy, dziś jest 3.01, ktoś powinien coś wiedziec. (2010/01/03 23:46)

u?ytkownik17616


według moich znajomych z torunia wisełka ma kosztowac 100 zł  oprócz tego PZW stracił również drwęce cała długość a i być może straci kilka jezior ze wzgledu na brak operatu rybackiego pozdrawiam (2010/01/08 08:54)

maromak


Witam w tym wykazie wód nie widzę nic o Wiśle, a z tego co słyszałem to na zezwoleniach wykupywanych jest napisane wody nizinne z Wisłą nr2  której rejon nie płynie koło Grudziądza. To są kpiny że w styczniu jeszcze jest tyle niejasności gdzie będzie można wędkować. Strona PZW Toruń to też porażka brak na niej odpowiednich informacji i jest aktualizowana z bardzo długim opóźnieniem co pokazuje brak szacunku dla wędkarzy. Ja osobiście czekam na wyjaśnienie sprawy naszej Wisły bo za same zarośnięte i zaniedbane jeziora to ja nie reflektuje i z tego co się orientuje to wielu innych też. PZW żenada. (2010/01/08 14:12)

u?ytkownik17616


18 lutego ma się odbyć rozprawa sądowa, z tego co dziś mi powiedziano w kole są prawie pewni wygranej, więc wisła powinna wrócić do PZW (2010/01/14 23:20)

maromak


Czyli wynika z tego że PZW sprzedaje zezwolenia na wody (Wisła) co do których nie ma 100% pewności, że są nadal ich, a na stronie PZW Toruń cały czas brak słowa wyjaśnienia w tej sprawie a jest tam przecież taki dział jak aktualności. Ciekawe jak poczuli bysie wędkarze którzy wykupili zezwolenia za nie małe pieniądze myśląć że w pakiecie mają Wisłę, a potem okaże się że mogą wędkować za te pieniądze tylko nad jeziorami. Czy to nie jest przypadkiem przysłowiowe kupowanie kota w worku? Oczywiście mam nadzieje że do tego nie dojdzie. Drugą skandaliczną sprawą jest połaczenie na przymus wszystkich metod wędkowania. Znam wielu wędkarzy którzy wędkują jedynie metodą spławikową, a teraz muszą płacić za wszystkie metody chociaż z tego nie korzystają. Jeśli tak panowie z zarządu będą podejmować decyzje to wydaje mi się że już niedługo okaże się że działają na szkodę PZW. (2010/01/19 23:19)

u?ytkownik17616


Witam

Opłacenie składki na rok 2010 okręg Toruń upoważnia Cię do połowu na wodach nizinnych, górskich i Wiśle nr2 (odcinek toruński).

Co do kupowania w ciemno nie mogę się zgodzić gdyż w swoim kole uzyskasz informacje na ten temat, mi polecono wstrzymanie sie z zakupem pozwolenia w Gdańsku do czasu wyjaśnienia, natomiast zniesienie zniżek nie było dobrym pomysłem zarządu i masz racje, że wielu to zniechęca i wolą płacić 10 czy 15 złotych za łowiska komercyjne.

 

(2010/01/19 23:37)

ksrekin


Dzisiaj była sprawa o Wisłe, wie ktoś może z jakim skutkiem? (2010/02/18 17:55)

maromak


Podobno nadal nic nie wiadomo co z naszą Wisłą, bo odroczono rozprawę na koniec marca z powodu nie dostarczenia jakiś dokumentów przez jedną ze stron.To są normalnie kpiny, ale cóż nic nie poradzimy na to trzeba czekać na werdykt. (2010/02/19 16:45)