Wisła w katowickim

/ 10 odpowiedzi
Czy warto jechać na wisłę na sląsku na noc?? Jaka tam jest ryba i czy w ogóle jest.Bo w tamte rejony jeszcze nie wyjezdzałem.I gdzie najlepiej tam zasiąść?
pisaq


Znajomy często jeździ na Wisłę, ale gdzie to Ci nie powiem bo nie wiem. Pewnym jest fakt, że jest to "nasza" Wisła, PZW Katowice.
Ostatnio złowił wieeelkiego leszcza, widziałem. Gość generalnie łowi białoryb, mówi, że lubi tam jeździć. Skoro lubi jeździć tyle km to chyba nie tylko dla samego wypoczynku :p (2009/09/29 19:18)

u?ytkownik1805


Oczywiście! Od żródeł do Strumienia jest łowiskiem specjalnym i obowiązuje dodatkowa opłata na odcinek nizinny i górski. Nizinny 18 zł za dzień. Łowisko nazywa się Mała Wisła nizinna 1. Po niżej jeziora Goczałkowickiego już jest dozwolona każda przynęta woda należy do PZW. Rzeka jest rybna. Wszystkie ryby rzeczne ,oraz karp,sum duże leszcze itd. Dobrym miejscem jest ujście kanału Dwory koło Oświęcimia do Wisły. Ujścia obu rzek Soły i Skawy,ale zawsze okupowne, lużniej w tygodniu. Właściwie na całej długości w woj. śląskim Wisła jest dobrym łowiskiem, mimo że woda jeszcze nie grzeszy zbytnią czystością. (2009/09/29 19:45)

bonek18


dziękuje bardzo za tą wiadomość.Jak ktoś zna jeszcze jakieś dobre miejscówki to piszczie:P Jeśli dobrze pójdzie to podjade tam w sobote na noc jeżeli pogoda dopisze to zapowiada się obiecująco (2009/09/29 21:54)

lpouj


ja też dziękuje jestem ze śląska a nakło juz mi się znudzło

a i jeszcze jedno. chciałem się wybrać na zb. goczałkowicki ale nie wiem gdzie można tam dopłacić ? bo to jest łowisko specjalne

pozdrawiam (2009/09/30 18:26)

bonek18


a na co proponujecie się tam na stawić.Za ciepło to już nie jest.No chodzi mi tu raczej o grunt. (2009/10/02 18:20)

pisaq


Ja bym się nastawiał na sandacza i suma.
Na jednej wędce uklejka albo płotka, na drugiej wątróbka albo pęczek czerwonych tudzież rosówek i jazda ;) (2009/10/02 18:50)

bonek18


tylko że nie mam ani płotki ani uklejki.Chyba że nie będzie problemu ze złapaniem uklejki lub płoci na wiśle.Ale tego nie wiem. (2009/10/02 20:46)

pisaq


Ostatnio jak byłem na Sanie to uklejek złapałem ~300, część nawet nie zapięła się na haku, tylko na robaku wyciągnąłem :D
Nie powinno być problemu.
Nawet u mnie, gdzie bywają dni bez pojedynczego brania płotki nie powinno być problemu z pozyskaniem żywca.
Za błędy przepraszam - %. (2009/10/03 01:05)

siri34


Panowie jak na Wisełce w okolicach oświęcimia się sprawa ma?Był ktoś? (2012/03/10 13:09)

wojtal


Czy ktoś z kolegów odwiedza katowicką Wisłę? Warto się już wybrać z feederem? (2012/03/10 13:35)