Wisła w Toruniu miętus połów miętusa

/ 6 odpowiedzi
Witam w tym roku mam zamiar wybrać się na miętusa w Toruniu a dokładnie na rubinkowie ma ktoś jakieś cenne rady lub uwagi ? nigdy nie łowiłem tej ryby i dlatego pytam szczególnie interesuje mnie w jakich godzinach ta ryba najlepiej bierze, wybór stanowiska oraz jaka pogoda najlepsza  do połowu tej ryby z góry dziękuje
jacek34


Gdy mieszkałem na rubinkowie a było to ponad 15 lat temu łowiłem miętusy tam gdzie była zwirownia i brały naprawde duze sztuki mój najwiekszy tam złowiony to 1,64 kg teraz to łowie miętusy koło oczyszczalni ale juz nie takie duze ale zawsze kilka bran jest i przewaznie brania mam od 18 do 20 łowie na kawałki ukleji i wątróbke spróbuj a napewno złapiesz miętusa (2011/11/04 15:36)

Rool


dobra dzięki za podpowiedzi jutro spróbuje :D (2011/11/04 15:51)

jarcyk18


A jak z połowem białej ryby na wiśle, bierze cos o tej porrze roku? Pozdrawiam miętusa ostatnion widziałem 10 lat temu na mazurach. (2011/11/04 17:05)

u?ytkownik91939


Dobre miejscówki były w okolicach mostu autostradowego od strony Grabowca, ale teraz brak dojazdu,pogoda jak najgorsza,wiatr śnieżyca zacinający deszcz dobre brania w godz 17 do 21 zaznaczam że nie były to jakieś duże okazy. (2011/11/04 17:18)

Rool


Po1. to biała ryba juz nie bierze a to mnie dziwi w zeszlym roku kapitalnie brala plotka jesienia a w tym roku bardzo słabiutko teraz to tylko sandacz i miętus wczoraj widziałem ze jeździło dużo samochodów nad wisła ale nie bylem bo akurat miałem gości ale dziś już jestem umówiony
Po2. to do kiedy miętus bierze chodzi mi o miesiąc do grudnia ? (2011/11/05 07:26)

Rool


Byłem wczoraj na rybach i nic nie złapałem nawet brania łowiłem na filety z karasia tak jak mi doradził sprzedawca w wędkarskim. Może dlatego że było dosyć ciepło siedziałem do 22 nad wodą i jak widziałem ze dożo osób się zbiera z nad wisły to tez postanowiłem zakończyć ;/ (2011/11/06 20:39)