Zaloguj się do konta

Wisła w okolicach Konstancina

utworzono: 2011/10/02 20:31
markun

Witam.

Chciałbym rozpocząć wędkowanie na Wiśle, ale nie mam pojęcia o dobrych miejscówkach w okolicy Konstancina. Zależy mi na miejscach, w których mógłbym bez problemu rozstawić moje feeder'y, ponieważ głównie interesuje mnie łowienie na grunt. Byłem dziś w miejscowości Gassy, ale zauważyłem, że wszyscy łowią po lewej stronie główki i nikt na DS. Po prawej stronie zauważyłem, że jest miejsce aby się rozstawić, ale czy jest jakaś przyczyna, że nikt tam nie wędkuje? Proszę o opinię i pomoc w znalezieniu dobrej miejscówki z dobrym dojazdem.

Pozdrawiam
[2011-10-02 20:31]

rob3211

Witam
Byłem wczoraj po drugiej stronie Wisły i lipa. Od strony Gassów wszyscy łowią po lewej, bo jak powiedział miejscowy po prawej jest płytko. poza tym w tym małym zbiorniku przy główce siedzi ryba, a jak ryba to i wędkarze. I tu masz odpowiedź. Proponuję jechać dalej do Dębówki, bo tam lepsze miejsca.
Połamania kija.
[2011-10-03 08:25]

darko1

Ja jestem z Konstancina i Gassy wymęczyłem na wiosnę. Niestety od czerwca biała ryba bierze tam bardzo kiepsko (łowię wyłączenie na DS). Byłem tam jakieś dwa tygodnie temu i na 5h wędkowania 3 lekkie brania drobnicy. Możesz łowić po prawej stronie ale woda jest płytka i jest trochę zaczepów ale czasem jakiś leszek podejdzie.   Jak szukasz głębszych miejsc to proponuję Ci Ciszycę od ujścia Jeziorki w dół jakieś 200m. Są łądne dołki po 4-6m ale jest sporo zaczepów (niestety auto trzeba zostawić sporo wcześniej). Fajnie połapałem w lato na Lisach i Pod Morgami ale i tu sezon się skończył jakiś dobry tydzień temu. Teraz przestawiam się na drapieżniki.

[2011-10-03 14:38]

markun

Co do Dębówki to byłem dziś na "rozpoznaniu" i faktycznie fajne miejsce. Kilka metrów od końca drogi z płyt jest fajny kamienisty brzeg. Pytanie czy bez problemu mogę rzucać w nurt i mam szansę na jakieś branie czy lepiej nastawiać się na łowienie w pobliskim niewielkim zakolu rzeki?
[2011-10-03 18:28]

darko1

Dzień dniowi nie jest równy i miejsce miejscu ;) Moim zdaniem nie da się poznać dobrze wody na takiej rzece za pierwszym czy drugim razem. Może się okazać że dosłownie 1m w bok czy dalej jest jakiś dołek, kamień itp. i ryba lubi tam zaglądać. Sprawdź tą Dębówkę i daj znać bo dawno tam nie byłem.   Co do bezpiecznego wędkowania to niestety trzeba czasem się liczyć z zerwanym zestawem i nie jest to niczym dziwnym nad Wisłą. Jeśli jest tam dość głęboko to szybciej coś złowisz niż na wymienionym zakolu na Gassach ale to też kwestia dnia, pogody itp. Połamania.

[2011-10-03 20:27]

tapi75

panowie i jak ta dębówka jesli ktoś tam połowil prosze o jakies wskazówki
[2013-02-09 23:51]

flacha

witam
jak tam ta Dębówka
wybieram się tam w marcu może ktoś poleci mi jakieś miejsce
Pozdrawiam
[2013-02-13 08:23]