Zaloguj się do konta

Wisła - obwód rybacki nr5

utworzono: 2014/01/03 22:54
superjaro

Witam.

Może ktoś z Szanownych Kolegów wytłumaczy mi bliżej sytuację z obwodem rybackim nr.5 na rzece Wiśle?To, że w/w obwód przystępuje do przetargu w celu wyłonienia dzierżawcy - to wiem.Ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że w/w obwód jest wyłączony z amatorskiego połowu ryb do czerwca 2014r.Pewnie to nie jest tylko mój problem ale kilku tysięcy wędkarzy wędkujących w tym obwodzie rybackim.Czy RZGW Warszawa wydaje zezwolenia na czas braku dzierżawcy wody?Czy można uzyskać na ten okres jakieś zezwolenie?
Pozdrawiam.
Z góry Dziękuję. [2014-01-03 22:54]

Roxola

Na to wygląda, że nie wolno łowić, chociaż nie wiem, czy jest już wystawiony ten obwód w konkursie ofert, a na stronie RZGW nie znalazłam. Proszę sprawdzić w linku, może przeoczyłam.http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-konkursy_ofert_na_oddanie_w_uzytkowanie_obwodu_rybackiego-ogloszenia_o_konkursach_ofert.html

" 3. Zezwolenie wykupić można maksymalnie na 150 dni, z tym że w przypadku obwodów rybackich będących przedmiotem konkursu ofert dzień otwarcia ofert konkursowych, określony w ogłoszeniach o konkursie ofert na oddanie w użytkowanie danego obwodu rybackiego, jest ostatnim dniem obowiązywania wykupionego zezwolenia w tym obwodzie rybackim. Po tym terminie wykupione zezwolenie obowiązuje wyłącznie w wymienionych w Załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia obwodach rybackich, będących przedmiotem konkursów ofert, na które nie wpłynęła żadna oferta, obwodach rybackich wystawionych do konkursów ofert, w których otwarcie ofert przypada w terminach późniejszych lub obwodach rybackich, które nie są przedmiotem ogłoszonych konkursów ofert. Informacja o terminie obowiązywania zezwolenia (dzień otwarcia ofert w poszczególnych konkursach ofert lub 150 dni od dnia wykupienia zezwolenia) znajduje się w Załączniku Nr 1 do niniejszego zarządzenia."
Cennik RZGW Warszawahttp://www.warszawa.rzgw.gov.pl/upload/browser/_MR/Za%C5%82%C4%85cznik%20Nr%202%20-%20Op%C5%82aty%20za%20amatorski%20po%C5%82%C3%B3w%20ryb.pdf
Wykaz obwodów rybackich, na które można wykupić zezwolenie.
http://warszawa.rzgw.gov.pl/upload/browser/_MR/Za%C5%82%C4%85cznik_nr_1_-_Wykaz_obwod%C3%B3w_rybackich_obj%C4%99tych_zezwoleniem_na_amatorski_po%C5%82%C3%B3w_ryb.pdf


[2014-01-04 00:04]

slapia4

Koledzy tylko jak to się ma do długo terminowej umowy z okręgiem Siedleckim.
Umowa kończy się w 2019r.

slapia
[2014-01-04 09:13]

retek

witam 5 obwodem rybackim gospodaruje rzgw w gdańsku a nie w warszawie  tam poszukaj info [2014-01-04 10:27]

superjaro

RZGW Warszawa  gospodaruje obwodem rybackim nr.5-osobiście dzwoniłem i przekazano mi taką informację.
[2014-01-04 11:32]

superjaro

W tym wykazie wód nie ma ujętego obwodu rybackiego nr.5 na rzece Wiśle aby można było wykupić zezwolenie.
[2014-01-04 11:38]

cierpliwy1

To PZW zniszczyło poprzez rybactwo obwód nr 5 ,więc moim zdanie przyszła umowa z grabieżcą nie powinna mieć miejsca .Może takie postępowanie właściciela wód dało by do myślenia przyszłym uprawnionym . [2014-01-04 11:42]

adik21

witam, z tego co mi powiedzieli w kole to do czerwca ma się rozstrzygnąć czy przetarg na Wisłę nr 5 i innych 7 obwodów w okolicy między innymi skrwa prawa i lewa, i okręg mazowiecki ma startować w przetargu tylko że po upadku płocko -włocławskiego mazowiecki miał przejąć automatycznie jego wody a teraz jakieś przetargi wymyślają połowę wód już ma mazowiecki a część tą lepszą nagle jakiś przetarg a dochodzą słuchy że rybacy chcą się połączyć i przystąpić do tego przetargu na Wisłę i ciekawe jak to wyjdzie (czy aby to nie są jakieś grubę przekręty)bo nie wyobrażam sobie aby rybacy przejeli Wisełkę bo to by była jakaś masakra;/, a co do tego czy można do czerwca łapać to podobno można na kartę wędkarską tylko .
[2014-01-04 16:41]

adik21

a co do PZW to mazowiecki okręg jeśli przejmie Wisłę to chce zlikwidować rybaków lub jak najbardziej zminimalizować , to władze Włocławka pozwalały im na wszystko
[2014-01-04 16:44]

Roxola

Na stronie RZGW podany jest użytkownik obwodu rybackiego rzeki Wisła nr 5 i jest to Okręg PZW Gdańsk
http://www.rzgw.gda.pl/cms/fck/uploaded/ZR/041013wykazuzytkownikow.pdf
http://www.rzgw.gda.pl/?mod=content&path=2,10,76
Trudno się w tym odnaleźć...

[2014-01-04 16:50]

adik21

Tam też jest że Wisła nr 4 jest Torunia a 4 rządzi Okręg Mazowiecki więc tam coś jest nie tak
[2014-01-04 17:00]

retek

wisłę obwody rybackie 2,3 i 4 ma ww gospodarowaniu pzw toruń ,jest oficjalnie na stronie pzw toruń , co do rzgw  w gdańsku to jego władanie sięga prawie do wocławka. [2014-01-04 17:44]

rradzio

Coś mi się wdaje że będzie jak z4... w czerwcu pewnie u "rydzyka " będą zezwolenia bo przecież pzw jest biedne. Ja już wykupiłem zezwolenie w pzw jednak po powrocie do domu okazało się że Rzeka Zgłowiączka nr 2 moje ulubione łowisko jest w takiej samej sytuacji jak Wisła nr 5. I CO TERAZ???
[2014-01-04 18:34]

superjaro

Jest problem-ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt Nas wędkarzy nie informuje.
Od wtorku trzeba będzie dzwonić do RZGW Warszawa, PZW OM i zadawać pytania.Co dalej?
Pogoda jaka jest taka jest i każdy z Nas chcę wędkować.
[2014-01-04 19:04]

cierpliwy1





O jakich problemach piszecie ?
Największym problemem jest PZW to oni wygrabili z obwodu nr 5 wszystko co żywe .
Wcześniej kolega z 1 -ynki napisał ,że to winny Włocławek ,szanowny kolego a ci ludzie to czasami nie działacze PZW.
Mi to obojętne kto będzie gospodarował na ob. nr 5 ,bo to co robiło PZW to bandytyzm (27 ekip rybackich ) do tego doprowadził były prezes Lubowiecki a teraz w nagrodę wzięli go do ZG.
Ludzie obudźcie się wreszcie . [2014-01-04 19:19]

cierpliwy1

Chciałem jeszcze dodać ,że jeżeli RZGW ogłosi konkursy to może i dobrze , bo przynajmniej rybki będą miały spokój do połowy czerwca .
Wreszcie się wytrą spokojnie nie nękane przez rybaków jak i wędkarzy .Co roku widzicie jak od maja wszyscy zasadzają się na sumy, to samo dzieje się z sandaczami ,taki odpoczynek rybkom też potrzebny.
[2014-01-04 19:37]

superjaro

A gdzie są kontrole!Ja osobiście byłem na rybkach ok.70razy w 2013r i nikt mnie nie kontrolował.Głównie łowiłem na rzece Wiśle. A to, że łowią sumy w maju to nie wszystkich trzeba wrzucać do jednego worka.Potrzebne są wzmożone kontrole i po temacie.A co do rzeki Wisły to 99% moich wyjść na ryby to właśnie rzeka Wisła, dlatego w moim przypadku a pewnie nie jestem taki sam to stanowi wielki problem, ponieważ nie będę mógł uprawiać swojego hobby.
[2014-01-04 20:00]

retek

Pamiętam jak jak kilka lat temu podobna sytuacja była na Wiśle w obwodach rybackich 2,3,4, jak RZGW wdał się w spór z PZW Toruń  i też nie można było wędkować ale na trzech obwodach rybackich Wisły oraz Drwęcy .Obecnie gospodarka rybacka podobno jest dość sensowna ,a z tego co się orientuję  w przetargu oferent musi w sposób dość szczegółowy przedstawić finansowanie plan zarybień i odłowów . Po zatym PZW odchodzi od  odłowów gospodarczych , tak przynajmniej jest w Bydgoszczy i Toruniu [2014-01-04 21:17]

adik21

Tak owszem to ludzie PZW i były prezes Lubowiecki tak działał na wodach 5 tylko są i ludzie normalni w PZW. Mazowiecki Okręg u siebie na Wiśle nie ma rybaków i jeśli przejmą naszą Wisłę zrobią to samo czyli pozbędą się rybaków a nie tak jak teraz było ze prawie 30 ekip pustoszyło Wisłe nie ściągając nawet siatek bo stały 24h na dobę. A nie wyobrażam sobie żeby te ekipy albo jakaś inna spółka rybacka lub prywaciarz wygrał przetarg na Wisłę bo to by była masakra.
[2014-01-05 09:37]

cierpliwy1

Kolego adik21  straciłem definitywnie zaufanie do PZW ,kilka lat wstecz a uwierz  mi,poznałem mechanizmy działania stowarzyszenia .Robię opłaty tylko dlatego ,ponieważ w naszym rejonie nie ma wód ,którymi nie zawiaduje PZW ,jako wędkarz jestem w sytuacji bez wyjścia i to jest jeden ze sposobów (mechanizmów) . Co do ludzi działających , to masz rację nie wszyscy są źli ,ale ci co chcieli by lepszego jutra nie mają nic do powiedzenia. [2014-01-05 10:26]

cyprinus m

Tam też jest że Wisła nr 4 jest Torunia a 4 rządzi Okręg Mazowiecki więc tam coś jest nie tak

---------------------------------------------------------------------------------WitamKażdy RZGW ma swoją numeracje obwodów rybackich. dlatego nr4 ma warszawski RZGW jak i Gdański .tam gdzie kończy się obwód rybaczki nr 5 zarządzany przez RZGW warszawa. zaczyna się obwód rybacki nr 1 na rzece Wisła zarządzany przez RZGW Gdańsk użytkownikiem tego obwodu od kilu lat  jest Prywatne Gospodarstwo Rybackie pana Kaczmara. http://www.wedkowaniekoronowo.pl/wykaz_wod.htmlObwód ten użytkował wcześniej Płocko-włocławski  okręg PZW przegrał go jednak w ogłoszonym konkursie ofert na użytkownika w/w wody.
Dalej w dół Wisły są  dalsze obwody rybackie  nr2 nr3 nr4 itd.
Ustawodawca w Polsce na wodach płynących będących w posiadaniu skarbu państwa ustanowił obwody rybackie w celu prowadzenia na nich racjonalnej gospodarki RYBACKIEJ.Administratorem ustanowił RZGW
Amatorski połów ryb jest tylko dodatkiem w ramach rekreacji społeczeństwa po pracy. Nie lodźmy się konkurs ofert na użytkowanie obwodu nr5 wcale nie musi wygrać mazowiecki okręg PZW.  

[2014-01-05 11:34]

cyprinus m


Do tego czasu R.Z.G.W. Reprezentujący Skarb Państwa właściciela wód płynących na których są ustanowione obwody rybackie. Ustala swoje opłaty za amatorski połów ryb  na w/w. wodach.   Na stronie R.Z.G.W. jest podany nr. konta i stawki  - 1dzien = 10zł.          3dni = 25zł.         30dni = 90zł     regulamin połowu zgodny z ustawą o rybactwie w Polsce.   Po wpłacie  możemy łowić   do woli choćby od jutra. Życzę połamania kija na medalowych rybach.     


[2014-01-05 11:43]

irex

Na miejscu wędkarzy z byłego już okręgu p-w nie liczyłbym na to ,że władze mazowieckiego oszczędzą ich wody przed odłowami sieciowymi.Będą tak samo czyścić jak Zalew Zegrzyński. [2014-01-05 13:00]

cyprinus m

Na miejscu wędkarzy z byłego już okręgu p-w nie liczyłbym na to ,że władze mazowieckiego oszczędzą ich wody przed odłowami sieciowymi.Będą tak samo czyścić jak Zalew Zegrzyński.




Obwód rybacki rzeki nr 5 Wisły  nie mylić WĘDKARSKI  we Włocławku na ulicy Toruńskiej pięknie oddaje  rybę, głównie bierze  dorodna certa.
Przypłynęła tu z Zalewu Wiślanego , z  Zatoki Gdańskiej i nie tylko. powodem jest przezimowanie a na wiosnę odbycie tarła.
Zanim wybudowano tamę na Wiśle we Włocławku te ryby wędrowały w górę rzeki aż do Karkowa.
Zła przepławka na tamie uniemożliwia im to teraz muszą się wytrzeć we Włocławku.
Nawet państwowa spółdzielnia RYBACKA we Włocławku przyjęła szlachetną nazwę CERTA.Dlatego  że odławiała grube  TONY ryb tego gatunku uwięzionego przez  tamę we Włocławku.oczywiście z roku  na rok coraz mniej  ze względu na nie właściwe warunki tarłowe dla tego gatunku. aż spółdzielnię rozwiązano bo stała się nie rentowna. Wtedy pan główny ichtiolog pan Łojko przeszedł do Zarządu  Okręgu PZW
Teraz resztki populacji certy odławia wędkarska brać  itp.........
Naj lepiej  bierze na żelazną  ochotkę trój ramienną,  chętnych zapraszamy. 

Ps. tylko proszę nie pisać że nikt nie zgłasza.  Było w prasie lokalnej, na stronie policji  kilka razy PZW, SSR. PSR. wszyscy o tym wiedzą. I co, 
jest przyzwolenie aby wybić resztę populacji Certy na zimowisku.   





[2014-01-12 21:25]

tstaros

Tak owszem to ludzie PZW i były prezes Lubowiecki tak działał na wodach 5 tylko są i ludzie normalni w PZW. Mazowiecki Okręg u siebie na Wiśle nie ma rybaków i jeśli przejmą naszą Wisłę zrobią to samo czyli pozbędą się rybaków a nie tak jak teraz było ze prawie 30 ekip pustoszyło Wisłe nie ściągając nawet siatek bo stały 24h na dobę. A nie wyobrażam sobie żeby te ekipy albo jakaś inna spółka rybacka lub prywaciarz wygrał przetarg na Wisłę bo to by była masakra.

I tu jesteś w błędzie: na wodach w okolicach Warszawy legalnie działają rybacy. Jest ich zapewne znacznie mniej niż u Ciebie, ale są. W moich okolicach na Wiśle jest jeden, ale przez kilkanaście lat dość skutecznie przetrzebił rybostan.

[2014-01-13 16:56]

cyprinus m

WitamNews z wczorajszego dnia.Włocławek Wisła ul. Toruńska 
WRESZCIE  Jest reakcja połączonych sił  PSR i Policji Wędkarze którzy opłacili składki w PZW Mazowieckie są spisani i pouczeni,przy następnej kontroli mandat 300zł do 500zł.
Wędkarze bez opłat zatrzymanie sprzętu Wędkarskiego i zobaczymy się w sądzie
Wędkowało również małżeństwo .Strażnik podchodzi do pani i prosi o dokumenty i pozwolenie na połów.Kobieta ma kartę i stosowne opłaty wniesione do RZGW.Kontrolujący na odchodne pyta na jaką rybę pani się nastawia tak namiętnie swingując.Pani odpowiada z uśmiechem że na sandacza.Obruszony strażnik odpowiada ale przecież sandacz ma okres ochronny.
Kobieta odpowiada - proszę pana na  tym akwenie nie odwiązuje regulamin PZW A według regulaminu RZGW to sandacz ma okres ochronny od 01 marca do 31 maj.Proszę poczytać , pouczyć się a potem przyjść na kontrolę.

W tym momencie widok miny strażnika  - Po prostu  Bezcenne

Proszę napiszcie jakie kwiatki mogą nas jeszcze  spotkać  w okresie rządów uprawnionego do rybactwa Pana Dyrektora RZGW Warszawa .     [2014-01-19 21:17]