Wisła - obwód rybacki nr5

/ 38 odpowiedzi
adi23

Pany czyli jak wykupie jednodniówkę na Wisłę zapłacę przelewem i pobiorę potwierdzenie to wystarczy . (2014/01/20 14:27)

cyprinus m

Pany czyli jak wykupie jednodniówkę na Wisłę zapłacę przelewem i pobiorę potwierdzenie to wystarczy .

Trzeba jeszcze wydrukować i wypełnić  swoimi danymi formularz,Jest  do pobrania wraz z regulaminem  na stronie RZGW.do tego dowód wpłaty i można legalnie  łowić.  (2014/01/20 14:45)

adi23

Trzeba jeszcze wydrukować i wypełnić  swoimi danymi formularz,
Jest  do pobrania wraz z regulaminem  na stronie RZGW.do tego dowód wpłaty i można legalnie  łowić.

A gdzie ten formularz się znajduje bo nie widzę.

(2014/01/20 14:52)

adi23

Dobra już wiem wszystko DZIEKUJE (2014/01/20 15:44)

Walczak1937

8 stycznia zamieszczono zarządzenie nr 3 Dyrektora RZGW Warszawa zmieniające zarządzenie nr 27/2012. Do załącznika nr 1 dodano 8 obwodów na które odbędzie się w czerwu przetarg. Pod poz. 57 znajduje się zbiornik włocławski na rzece Wisła nr 5 (nie mylić obwodu 5 na Wiśle w RZGW Gdańsk). Należy wejść na stronę RZGW Warszawa. Zapoznać się z załącznikami 1, 2, 3 i 4. Pobrać dryk. Opłacić i wędkować. Takiej ryby. Ja uważam, że Dyr. jest z mocy art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy uprawnionym do rybactwa i nie ma ustawowego upoważnienia do pobierania opłaty za zezwolenia. Tylko ustawa i rozporządzenie są źródłami obowiązków. Dyr. wydał tylko zarządzenie. W Polsce nie ma obowiązku korzystania z internetu i stosować się do zawartych tam obowiązków w dodatku pod odpowiedzialnością karną. Ciekawe czy tak samo uważają policja i straż rybacka. Zarządzenie to jest sprzeczne z ustawą bo ustawa wymaga zezwolenia na dany obwód za cenę wynikającą z kosztów. Zezwolenie jest horrendalnie drogie bo to cena za wędkowanie jednocześnie na wszystkich 58 obwodach. Szczególne dodatowe warunki wędkowania też muszą być ustalone na poszczególne obwody. Wysoka cena powoduje, że Dyr. pozbawił obywateli prawa do powszechnego korzystania z wędkowania na wodach publicznych.   Wiecej na     rybanaga.blogspot.com    (2014/01/20 16:22)

cyprinus m

8 stycznia zamieszczono zarządzenie nr 3 Dyrektora RZGW Warszawa zmieniające zarządzenie nr 27/2012. Do załącznika nr 1 dodano 8 obwodów na które odbędzie się w czerwu przetarg. Pod poz. 57 znajduje się zbiornik włocławski na rzece Wisła nr 5 (nie mylić obwodu 5 na Wiśle w RZGW Gdańsk). Należy wejść na stronę RZGW Warszawa. Zapoznać się z załącznikami 1, 2, 3 i 4. Pobrać dryk. Opłacić i wędkować. Takiej ryby. Ja uważam, że Dyr. jest z mocy art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy uprawnionym do rybactwa i nie ma ustawowego upoważnienia do pobierania opłaty za zezwolenia. Tylko ustawa i rozporządzenie są źródłami obowiązków. Dyr. wydał tylko zarządzenie. W Polsce nie ma obowiązku korzystania z internetu i stosować się do zawartych tam obowiązków w dodatku pod odpowiedzialnością karną. Ciekawe czy tak samo uważają policja i straż rybacka. Zarządzenie to jest sprzeczne z ustawą bo ustawa wymaga zezwolenia na dany obwód za cenę wynikającą z kosztów. Zezwolenie jest horrendalnie drogie bo to cena za wędkowanie jednocześnie na wszystkich 58 obwodach. Szczególne dodatowe warunki wędkowania też muszą być ustalone na poszczególne obwody. Wysoka cena powoduje, że Dyr. pozbawił obywateli prawa do powszechnego korzystania z wędkowania na wodach publicznych.   Wiecej na     rybanaga.blogspot.com   

Wysoka cena powoduje, że Dyr. pozbawił obywateli prawa do powszechnego korzystania z wędkowania na wodach publicznych. 

To zdanie kojarzy mi się z minioną epoką. Żyjemy w kapitalizmie i pojęcie wysoka cena jest względne.

Dla pana dyrektora i jego urzędników zarabiających po kilka i kilkanaście tysięcy będzie to śmiesznie niska cena A dla wędkarzy mających pobory tysiąc trzysta będzie to cena porowa.

pozbawił obywateli prawa do powszechnego korzystania

Nie prawda - udostępnił zaraz po ogłoszenie konkursu ofert na użytkowanie obwodu.I co kolejny argument przeciwko pany dyrektorowi odrzucony.
Czy są jeszcze chętni aby procesować się z dyrektorem RZGW Warszawa?

(2014/01/20 19:14)

grzeweg

Pozdrowienia .  Teraz niech pomyślą dyrektorzy RZGW . Na Ich wodach nie ma limitu połowowego oprócz węgorza. To ile trzeba zrobić żeby w ciągu kilku miesięcy wytrzebić wodę doszczętnie?Sandacze możemy łowić do marca , bolenie bez okresu ochronnego a białoryb do oporu. Czyli dyszka za dzień łowienia a jak ktoś trafi to kilka setek zarobi na rybkach. Nic innego tylko korzystać z chorego zarządzania. 
Okręg płocko-włocławski nie ogłosił upadłości bo był by przejęty przez syndyka, przeją go okręg mazowiecki i wszystko co przjęło PZW mazowieckie razem z całym inwentarzem należy do PZW Mazowsze. Wisła w obrębie Płocka i Włocławka była dzierżawiona bodaj że do 2023 roku . To znaczy że należy do nowego właściciela . No to wygląda że ktoś chce zrobić wałek na obwodzie rybackim Wisły nr5. A tym kimś może być tylko Rzgw! Jak się okręgi połączyły to wszystko jest wspólnotą.
Może źle myślę ale tak mi się wydaje
Pozdrwaiam (2014/01/20 21:08)

cyprinus m

Pozdrowienia .  Teraz niech pomyślą dyrektorzy RZGW . Na Ich wodach nie ma limitu połowowego oprócz węgorza. To ile trzeba zrobić żeby w ciągu kilku miesięcy wytrzebić wodę doszczętnie?Sandacze możemy łowić do marca , bolenie bez okresu ochronnego a białoryb do oporu. Czyli dyszka za dzień łowienia a jak ktoś trafi to kilka setek zarobi na rybkach. Nic innego tylko korzystać z chorego zarządzania. 
Okręg płocko-włocławski nie ogłosił upadłości bo był by przejęty przez syndyka, przeją go okręg mazowiecki i wszystko co przjęło PZW mazowieckie razem z całym inwentarzem należy do PZW Mazowsze. Wisła w obrębie Płocka i Włocławka była dzierżawiona bodaj że do 2023 roku . To znaczy że należy do nowego właściciela . No to wygląda że ktoś chce zrobić wałek na obwodzie rybackim Wisły nr5. A tym kimś może być tylko Rzgw! Jak się okręgi połączyły to wszystko jest wspólnotą.
Może źle myślę ale tak mi się wydaje
Pozdrwaiam

Zgadzam się z kolegą.W naszym pięknym kraju o  nie ograniczonych możliwościach  wszystko jest możliwe. Każdy morze odnieść wielki sukces.
Nie  należy się niczemu dziwić bo można  wyjść  na jakiegoś zacofańca.Należy iść z duchem czasu.
Niestety naszymi głosami wybrany ustawodawca uznał inaczej.Racjonalna gospodarka rybacka na obwodach rybackich ponad wszystko.
A wędkarze to jakaś zgraja oszołomów  z kiami i jeszcze ma stale pretensje do rybaków co uczciwie pracują na utrzymanie swoich rodzin i  płacą podatki,   ze im ryby wyławiają .
A to przecież rybacy prowadzą zarybienia dla wspólnej korzyści .

Okręg PŁ-Włocławski  i Okręg Mazowiecki to tak jakby dwie oddzielne firmy pod jednym  sztandarem.A ustawodawca nie pozwala przenieść praw na użytkowanie bez konkursu ofert. A wszystko aby wyeliminować : przewałki , przekręty , ustawki. zmowy, itp.
Dlaczego tak wielka siła jaką jest Wędkarska brać nie potrafi się zjednać i przy okazji wyborów do parlamentu wybrać swoich przedstawicieli , którzy będą pracować  na naszą korzyść a nie na   bogate  lobby rybaków.

(2014/01/20 23:10)

cierpliwy1

Jak sądzicie, dlaczego inne obwody np (jez. Górskie i Ciechomickie ) nie poszły do przetargu (2014/01/20 23:28)

cyprinus m

Jak sądzicie, dlaczego inne obwody np (jez. Górskie i Ciechomickie ) nie poszły do przetargu

Czy na tych akwenach zostały ustanowione obwody rybackie?.Czy przez te jeziora przepływa jakiś ciek wodny?
Jak jest napisane w wykazie wód  jeż. Górskie czy obwód rybacki na j. Gótskie?  (2014/01/21 14:59)

sodrobinski

Tobie trudno jest się w tym odnaleźć ? Przecież nie tak dawno wychwalałaś PZW- Twoich "och i ach" jaka to porządna i prawa organizacja nie było końca. Pamiętam jak wszystkich amatorów uznawałaś za kmiotów i mięsożerców- bo przecież gdzie nam do waszej "elity wędkarstwa zawodowego". Powinnaś mieć satysfakcję- jesteś teraz prawnie klasyfikowana jako "zawodnik" bo należysz do związku sportowego. Więc przestań teraz zabierać głos na temat amatorskiego wędkowania, bo sama przyczyniłaś się do tego co teraz mamy. A co mamy to widać- amator mający kartę wędkarską do dziś nie wie jak to "prawo interpretować". Bo do kogo mam teraz zgłosić się - do Warszawy czy do Gdańska. Bądż konsekwentna i wyjaśnij mi to co zrobiliście " Wy zawodowcy- zwolennicy PZW". 

Ja zawieszam swoje wędki na kołki i nie będę płacił ani 1 zł dla - no właśnie- dla kogo?

Proponuję wszystkim amatorom zrobić to samo- działacze i ich poplecznicy /tacy jak TY/- nie się sami utrzymują z własnych składek- zobaczymy jak długo.

Pozdrawiam - amator -emeryt!!!!

(2014/01/28 04:20)

jedrzej53

Tak to niestety jest,totalny bałagan i interpretacja prawa jak komu wygodnie,a jak nie wiadomo o co chodzi to ...... :( (2014/01/28 19:14)

cyprinus m

Tobie trudno jest się w tym odnaleźć ? Przecież nie tak dawno wychwalałaś PZW- Twoich "och i ach" jaka to porządna i prawa organizacja nie było końca. Pamiętam jak wszystkich amatorów uznawałaś za kmiotów i mięsożerców- bo przecież gdzie nam do waszej "elity wędkarstwa zawodowego". Powinnaś mieć satysfakcję- jesteś teraz prawnie klasyfikowana jako "zawodnik" bo należysz do związku sportowego. Więc przestań teraz zabierać głos na temat amatorskiego wędkowania, Przecież nie tak dawno wychwalałaś. A co mamy to widać- amator mający kartę wędkarską do dziś nie wie jak to "prawo interpretować". Bo do kogo mam teraz zgłosić się - do Warszawy czy do Gdańska. Bądż konsekwentna i wyjaśnij mi to co zrobiliście " Wy zawodowcy- zwolennicy PZW". 

Ja zawieszam swoje wędki na kołki i nie będę płacił ani 1 zł dla - no właśnie- dla kogo?

Proponuję wszystkim amatorom zrobić to samo- działacze i ich poplecznicy /tacy jak TY/- nie się sami utrzymują z własnych składek- zobaczymy jak długo.

Pozdrawiam - amator -emeryt!!!!

Przecież nie tak dawno wychwalałaś        Powinnaś mieć satysfakcję                            Bądż konsekwentna i wyjaśnij mi to co zrobiliście

Przepraszam ale nie wiem o kogo chodzi autorowi? (2014/01/28 19:37)