Zaloguj się do konta

Wisła na wysokości Wału Międzeszyńskiego

utworzono: 2012/03/16 10:30
wuszy

Witam serdecznie!
Orientuje się ktoś, czy o tej porze roku jest szansa złapać coś ciekawego z prawego brzegu Wisły na wysokości Wału Miedzeszyńskiego? Jest tam kilka fajnych główek, trochę zatoczek - generalnie ciekawie to wygląda. Zeszłej jesieni trochę tam ze spiningiem chodziłem - bez specjalnych wyników, ale czasem było widać, że jest ryba. 
Czy teraz - w marcu jest na co tam zapolować, szczególnie interesuje mnie spining. Znajdę tam okonia, klenia, albo coś, co można teraz łowić? [2012-03-16 10:30]

batmanbatman87

o ile mi dobrze wiadomo kolego to obecnie prawie każda ryba ma okres ochronny.

Akurat mieszkam w okolicy i bywam w tamtych miejscach ale na spinning polecam drugą stronę wisły "żwirownia" przy moście siekierkowskim jeśli chodzi o sandacza. Po naszej stronie to raczej dawny JachtClub, obecnie nie wiem jak się to nazywa ( pomiędzy siekierkami a mostem łazienkowskim, ewentualnie okolice mostu kolejowego przy stadionie narodowym. Jak chcesz na grubego suma iść to most północny przy zlewni.

[2012-03-16 10:44]

batmanbatman87

okoń i kleń to chyba na całej długości wisły pływa, ale powtarzam sprawdź okresy i wymiary ochronne [2012-03-16 10:46]

wuszy

Okoń, kleń i jaź nie mają okresu ochronnego:
http://www.ompzw.pl/modulesData/files/1068_regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_2011_4mrbpmag.pdf
Zauważyłem, że wszyscy polecają Wisłę na wysokości centrum i bardziej na północ. Zastanawiam się dla czego? Południowe odcinki są moim zdaniem dużo przyjemniejsze - nie czujesz się tam jak w mieście. Są również trudniej dostępne - trzeba kawałek do nich dojść. Brzeg jest bardzo urozmaicony - dużo główek. Na zdrowy rozum wydaje mi się, że nie powinno być tam gorzej z rybami niż w centrum. Ale jakoś nikt nie poleca tych miejsc. Czemu? nie ma tam ryb, czy po prostu nikt się tam nie zapuszcza bo marny dojazd? [2012-03-16 11:27]

JakubUrsynow

Łowisz sandacze pod siekierkowskim?
[2012-03-16 11:39]

wuszy

zeszłej jesieni kilka razy byłem w miejscach o których piszę, ale sam nic nie wyciągnąłem z wody. Raz przy brzegu wypieła mi się ładna rybka - nie wiem niestety co to było. Kumpel raz złapał n żywca małego szczupaka i tyle efektów. Pod siekierkowski nie chodziłem.  [2012-03-16 12:01]

jacenty75

o ile mi dobrze wiadomo kolego to obecnie prawie każda ryba ma okres ochronny.

Akurat mieszkam w okolicy i bywam w tamtych miejscach ale na spinning polecam drugą stronę wisły "żwirownia" przy moście siekierkowskim jeśli chodzi o sandacza. Po naszej stronie to raczej dawny JachtClub, obecnie nie wiem jak się to nazywa ( pomiędzy siekierkami a mostem łazienkowskim, ewentualnie okolice mostu kolejowego przy stadionie narodowym. Jak chcesz na grubego suma iść to most północny przy zlewni.

Piszesz kol. że obecnie każda ryba ma okres ochronny a opisujesz miejscówki na sandacza i suma? Kol. wuszy pyta wyraźnie o miejsca na "tę" porę roku czyli mniemam, że marzec, kwiecień na jazia, klenia, okonia. [2012-03-16 12:09]

Blitz

byłem w zeszłym tygodniu pod mostem siekierkowskim z lekkim spinningiem na klenia, bez efektów. Ale wtedy było zimno bardzo, w ten weekend może być lepiej. Pzdr [2012-03-16 12:20]

batmanbatman87

pod siekierkami, przy północnym też się zdarzało, że koledzy wyciągali

[2012-03-16 15:28]

batmanbatman87

faktycznie na mazowszu nie ma okresu... coś mi się pomyliło [2012-03-16 15:30]