Zaloguj się do konta

Wisła koło Góry Kalwarii

utworzono: 2012/09/13 19:23
14371

Witam Panowie po kiju jak woda na wisle i czy cos bierze w tej okolicy.dziekki.

 

[2012-09-13 19:23]

tstaros

Woda bardzo niska, szczerze przyznam że tak niskiego stanu nie pamiętam jak żyję. A co do ryb, to coś się ostatnio ruszyło. Ja nie miałem za bardzo okazji połowić w ostatnich dniach, ale koledzy chwalili się połowami znacznie lepszymi od tych wakacyjnych. [2012-09-13 20:55]

Adam01

Wisełka najniższa od min 15 lat, mimo to rybki troche buszują. Bywały lepsze dni, ale nie ma tragedii. Wisła koło Czerska dażyła mnie dobtymi wynikami. Teraz próbuj, dziś popadało to troche si eruszy. Im więcej godzin nad wodą, tym więcej ryb- nawet przy niskim stanie.
[2012-09-13 21:43]

tstaros

Ja dzisiaj wieczorkiem mam zamiar wybrać się na chwilę i pochodzić ze spinem. Dam znać jak było. [2012-09-14 15:11]

14371

Dzieki panowie w przyszłym tygodniu sie wybiore, [2012-09-14 19:07]

14371

panowie byłem dzisiaj cały dzień polowałem z gruntu i nic.na spining i dwa szczupaki 55 i 65. [2012-09-19 18:50]

14371

witam . dzisiaj byłem cały dzień nad woda w tej okolicy polowałem na leszcza z gruntu i NIC.Na spinning dwa szczupaki 55 i 65.
[2012-09-19 18:56]

dafon

panowie słyszałem wiele dobrego na temat wisły w tych oklicach , szczególnie w miejscowości Piaski, ponoć łowne miejsce sandaczowe, mam zamiar się się w najbliszym czasie wybrać ze spinem i pobadać okolice, powiedzcie tylko z której strony wisły ciekawsza woda?

pzod

[2012-09-20 10:34]

tstaros

Piaski to jest w okolicach Konstancina, od G.K. to bite 10 km w stronę Warszawy.

 

A z której strony ciekawsza woda? To różnie, raz ciekawszy jest brzeg wschodni, raz zachodni, zależy przy którym brzegu akurat nurt płynie, gdzie są główki...Ze spinem jest o tyle fajnie, że jak pochodzisz i przejdziesz te kilka kilometrów to na pewno kilka ciekawych miejscówek namierzysz.

[2012-09-20 16:37]

mirek788w

Byłem osobiście w ubiegłą sobotę w Ostrówku koło Góry Kalwarji , lipa nie miałem ani jednego brania po za sumkiem 20cm. [2012-09-20 16:50]

dafon

właśnie dokładnie chodzi mi o ten odcinek wody G.K.- piaski, gadałem z przypadkowym gościem ,wspominał że tam w tamtym roku połapał troche sandacza, tyle że inny był stan wody.

teraz przy takim niskim stanie mogło się wiele pozmieniać, chce jutro pobrodzić trochę i poszukać przygód nie wiem tylko czy jest sens jechać???

za wypowiedź z gry dzięki.

 

[2012-09-21 09:36]

tstaros

Powiem Ci że w tym roku w czerwcu, lipcu i początku sierpnia łowiłem na tym odcinku wielokrotnie, zaliczyłem dwie nocki i ogólnie była jedna wielka LIPA.

Od połowy sierpnia nie łowiłem na Wiśle na grunt, może teraz coś się ruszyło. Byłem za to dwa razy na spining: raz połowiłem okoni, a raz wróciłem o kiju.

Ogólnie ten odcinek jest z roku na rok coraz mniej rybny, w czym zasługa m.in.grasującego na tym terenie rybaka (inaczej: kłusola dokonującego legalnych odłowów, bo tak trzeba nazwać gościa który łamie większość obowiązujących go zakazów).

 

[2012-09-21 15:21]

14371

PANOWIE  morze znacie dobre i tani e miejsce na Mazurach.do wędkowania i na odpoczynek.DZIĘKUJE.    [2012-10-06 23:21]

dafon

cholerka bida , byłem tez ostatnio , totalne bezrybie.

Zadnego brania, inna sprawa że za głęboko też nie było. może źle miejsce, zła pora ,

trzeba szykać dalej a jak w październiku ogólnie?

ruszyło się coś ?

[2012-10-09 17:19]

14371

Witam Panowie jak tam drapieżnik w tej okolicy bierze ryba czy tak jak latem.
[2012-11-15 08:50]

jacenty75

Powiem Ci że w tym roku w czerwcu, lipcu i początku sierpnia łowiłem na tym odcinku wielokrotnie, zaliczyłem dwie nocki i ogólnie była jedna wielka LIPA.

Od połowy sierpnia nie łowiłem na Wiśle na grunt, może teraz coś się ruszyło. Byłem za to dwa razy na spining: raz połowiłem okoni, a raz wróciłem o kiju.

Ogólnie ten odcinek jest z roku na rok coraz mniej rybny, w czym zasługa m.in.grasującego na tym terenie rybaka (inaczej: kłusola dokonującego legalnych odłowów, bo tak trzeba nazwać gościa który łamie większość obowiązujących go zakazów).

 


Masz na myśli "rybaka" z Podłęcza?Ja ostatnio cztery dni pod rząd po pracy wieczorową porą ze spinem na Brześcach i bez jakiegokolwiek kontaktu. [2012-11-16 11:04]

tstaros

Jacek,

 

on jest z Wólki Dworskiej, ale podejrzewam że mówimy o tym samym gościu, Panu Piotrze J. Choć z tego co słyszałem, to ostatnio zmniejszył swoją aktywnośc. No cóź, już wyłapał, co się dało wyłapać.

[2012-11-16 11:12]

jacenty75

Tak to na pewno ten sam pan J. ale nawet na targu w G.K. ostatnimi czasy nie bardzo ma czym handlować - większość to karpie ze stawów. [2012-11-16 18:04]

tstaros

Ogólnie na targu w Górze to chyba rzadko handluje, ponieważ okoliczni wędkarze dobrze go znają i nie wiadomo czy by przypadkiem od kogoś w mazak nie oberwał - nie pierwszy raz z resztą ;-)

Ale w Konstancinie jest tam bardziej incognito, więc na tamtejszym targu ponoć można było od niego kupić np. piękne leszcze wypchane ikrą. Ale to było kilka lat temu, jak jest teraz - nie wiem.

Fakt jest faktem, że spustoszył Wisłę w naszych okolicach strasznie. Nie wiem jak Ty Jacku, ale ja w tym roku miałem zero wyników i prawdopodobnie w przyszłym roku nie opłacam karty i odpuszczam całkowicie wody PZW. Szkoda czasu i kasy.

[2012-11-16 18:37]

jacenty75

Ja na samą Wisłę to chodzę bardzo rzadko, moje podstawowe łowiska w Górze to j. Czerskie i Port. Na porcie w tym sezonie coś tam na spina połapałem (pomimo niskiej wody) ale szału nie było, przeważnie okonie i w maju trafiła się rapka 55 cm. Sandacza w tym sezonie na porcie żadnego - nawet małego a szczupaki same krótkie.  [2012-11-19 12:49]

tstaros

A jak z wynikami na czerskim? [2012-11-19 14:55]

jacenty75

Praktycznie za każdym wypadem szczupak, czasami dwa i to zarówno na spina jak i na żywca ale do KU......Y NĘ.....Y każdemu sporo brakuje do 40 cm!!! I to tak już od kilku ładnych lat. Gdybym nie widział ładnych szczupłych u innych to już bym dawno sobie odpuścił a tak cały czas czekam na swój dzień... [2012-11-19 16:52]

Artus

Ja w porcie byłem ze spinningiem z 10 razy, na nocny grunt z 6-8 razy (wszystko od października) i sandacza zero. W tamtym roku ostatniego złowiłem 22 grudnia o 1 w nocy.
[2012-11-28 21:54]

dizzy76

Praktycznie za każdym wypadem szczupak, czasami dwa i to zarówno na spina jak i na żywca ale do KU......Y NĘ.....Y każdemu sporo brakuje do 40 cm!!! I to tak już od kilku ładnych lat. Gdybym nie widział ładnych szczupłych u innych to już bym dawno sobie odpuścił a tak cały czas czekam na swój dzień...


Kolego a dlaczego do 40???Wymiar szczupaka to 50 cm ... [2012-11-29 08:30]

jacenty75

Wiem, że wymiar to 50 cm ale tym co mi biorą nadal "każdemu sporo brakuje do 40 cm" tak po prostu określiłem ich rozmiar więc nie rozumiem Twojego zdziwienia???  [2012-11-29 08:51]

dizzy76

Wiem, że wymiar to 50 cm ale tym co mi biorą nadal "każdemu sporo brakuje do 40 cm" tak po prostu określiłem ich rozmiar więc nie rozumiem Twojego zdziwienia??? 



No bo to tak zabrzmiało dziwnie... Ale ok spoko. :)Ale wracając do tematu nie martw się wszędzie ostatnio tak się porobiło, ja jeżdżę na Pilicę i dokładnie ta sama sytuacja 30-35 cm standard ... co prawda ich dużo jest ale nie wiem czy zdążą dorosnąć, bo wg niektórych "wymiar ma" jak zapytasz, i biorą takie przedszkolaki...  [2012-11-29 12:01]