Zaloguj się do konta

Wisła - jak brania?

utworzono: 2011/07/05 09:24
barrakuda81

W dalszym ciągu z uporem maniaka próbuję ustalić czy Wisła odżyła czy też należy postawić znaki wzdłuż brzegu o treści"Martwa strefa-własność głównie PZW":) [2011-07-05 09:24]

endzi63

też jestem ciekaw, o od dwóch tygodni sobie darowałem Wisełkę, ale ciągnie mnie Wisełka jak wilka do lasu, także proszę o informacja z Płocka i okolic.
POZDROWIENIA
[2011-07-05 09:43]

barrakuda81

Ja atakuję dziś popołudniu z feederem(pierwszy raz od dawna).Woda w górę i nadzieja też.Wieczorem postaram sie napisać jakie były efekty mojego polowania.P.S. Jacyś nieśmiali lub nieobecni na forum są wędkarze znad Wisły bo rzadko uczestniczą w tego typu wątkach,a szkoda(może dlatego że ostatnio była taka nędza że nie było się czym pochwalić).Koledzy znad Odry sprawiają w kwestii wymiany informacji wrażenie lepiej zorganizowanych... [2011-07-05 10:11]

west000

Mnie podobnie jak "endzio63" ciągnie nad wodę jak wilka do lasu, ale Wisła odc. nr 5 też jakby zamarła.Przyznać się koledzy: Gdzie te ryby?

[2011-07-05 11:50]

rybak19965

Tydzień temu bylem nad Wisłą ale się wkurzyłem:( zarzucam wędkę a tu od razu branie:0 Co to jest sobie myślę??? wyciągam paczę sum 40 cm. Zarzucam jeszcze raz 5 min branie, znów sum tylko ze 35 cm myślę sobie zarzucę jeszcze, zarzucilem znow sum 38 cm:) Wkurzylem sie jak cholera bo łowic się nie dalo bo jakies maluchy mi podchodzily caly czas:) Łowiłem na rosówkę!! Postanowiłem zmienić przynętę na kuku to tylko małe pyknięcia były:(  Oczywiście wszystkie sumy wypuściłem.
[2011-07-05 13:15]

rybak19965

Aha jeszcze kolega był nad Wisłą i łowił na kuku to karpia 2,5 kilo wyciągnął:D Wisła ma rybę tylko trzeba ją odpowiednio podejść. w okolicach mostu w Górce:) woj małopolskie:)
[2011-07-05 13:18]

barrakuda81

Byłem,wróciłem,przeżyłem-ledwo...Lało jak cholera,złamałem feedera(dobrze że miałem dwa kije)ale do rzeczy:złowiłem 5 płotek 18-25cm i tyle.Przez 5 godz.!Sąsiedzi(a było ich mrowie)mieli jeszcze gorsze wyniki.Coś tam chlapało ale chyba mały boleń.Zero leszczy,krąpi,uklei(o zgrozo!)-słabiutko.Więcej ludzi nad wodą niż ryb-to jakiś fenomen:)Pozdrawiam panowie,połamania(na rybie).Niestety to jeszcze nie czas...:( [2011-07-05 20:49]

mielec

Ostatnie 3 weekendy prócz tegoż z 02.07 bo dowaliło wody. Więc połowione było sporo odcinek w Otałęży jak i w Baranowie. I jazie, trochę płoci, karasie, klenie, leszczyk się trafił 56 cm moja pani złowiła suma około 62 cm na spławiczek, i wiele wiele drobnicy krąpik około 20 cm brzanka. Pogoda mi popsuła plany na drapieżniki, w ten weekend zbiornik był, ale to już nie Wisła.
[2011-07-05 21:35]

robert783

endzi nic ciekawego sie nie dzieje byłem ze trzy dni temu po południu do 24 i nawet brania ale mam nadzieje ze w sobote cos sie połapie a ty jak efekty na jeziorze? [2011-07-06 06:58]

endzi63

na jeziorze obłowiłem się ale drobnicą, nic ciekawego kilka leszczyków ok 1kg, no i jak podejdą płotki to jest co robić,
[2011-07-06 07:59]

zigi751

kolego nad wisłą nędza. piec nocek nad woda tylko krótkie sumki, sandaczyki sporadycznie leszcz i krapie ostatnio ryba dobrze brała w maju a na spinning czerwiec dawał jednego miarowego szczupaka na wyjazd 0 sandacza. tubulcy łowili sporadycznie sumki przedział 5-10kg.takie wyniki sa pod wyszogrodem.w ubiegłym roku byo dużo lepiej.trzeba poczekać do gorących nocy i przyboru wody. [2011-07-06 09:46]

MichalRDM

Na Odcinku od Elektrowni Kozienice do samego Ryczywołu bryndza straszna.3 dni wędkowania i zero rezultatów.Może dzisiaj wybiorę się na drapieżnika bo pogoda jest idealna tylko ten deszcz trochę zniechęca.
[2011-07-06 10:26]

gloi1

Interesuje mnie wisła w miejscowość Świniary w okolicy Sandomierza.

[2011-07-06 11:51]

jarek1970

W Toruniu tez nędza [2011-07-06 12:00]

wodniczeek

Orirntuje sie jaki stan wody na Wisle ok. Pulaw, Janowca i Lucimi?
[2011-07-06 12:24]

mielec

Orirntuje sie jaki stan wody na Wisle ok. Pulaw, Janowca i Lucimi?



Puławy 286 cm i rośnie
[2011-07-06 12:49]

mateuszwos

Orirntuje sie jaki stan wody na Wisle ok. Pulaw, Janowca i Lucimi?

O to widzę, że łowisz naprzeciwko mnie:):) pomacham ci z Krowiej Wyspy:)

Mielec słusznie zauważył woda cały czas w górę aż do soboty. Potem zacznie opadać. Trochę przydużo by wędkować.
[2011-07-06 12:53]

wodniczeek

Orirntuje sie jaki stan wody na Wisle ok. Pulaw, Janowca i Lucimi?

O to widzę, że łowisz naprzeciwko mnie:):) pomacham ci z Krowiej Wyspy:)

Mielec słusznie zauważył woda cały czas w górę aż do soboty. Potem zacznie opadać. Trochę przydużo by wędkować.



hehe:-) bylem tydzien temu. maly sumik, plocie i okonek.
teraz mam plan a zaliczenie nocki /sobota/ niedziela. chcialbym powedkowac wwlasnie w tych okolicach, ale dojscie do lepszego lowiska masakrycznie utrudnione, bo miejscowki z luznym dojazdem nie wiaza sie z owocnymi polowami :/


[2011-07-06 13:05]

mateuszwos

Orirntuje sie jaki stan wody na Wisle ok. Pulaw, Janowca i Lucimi?

O to widzę, że łowisz naprzeciwko mnie:):) pomacham ci z Krowiej Wyspy:)

Mielec słusznie zauważył woda cały czas w górę aż do soboty. Potem zacznie opadać. Trochę przydużo by wędkować.



hehe:-) bylem tydzien temu. maly sumik, plocie i okonek.
teraz mam plan a zaliczenie nocki /sobota/ niedziela. chcialbym powedkowac wwlasnie w tych okolicach, ale dojscie do lepszego lowiska masakrycznie utrudnione, bo miejscowki z luznym dojazdem nie wiaza sie z owocnymi polowami :/



No oczywiści że im trudniej dojść tym lepsze wyniki. Niestety ten weekend będzie kiepski. Za duża woda o jakiś metr. Na kolejny może już woda opadnie to zastawię się na suma.
[2011-07-06 13:10]

wodniczeek

Czyli na rozstawienie sie z glowki nici??
Mam nadzieje wielka, ze woda jednak opadnie chociaz o 0,5 m bo jestem spragniony wedkowania, gdyz ostnimi czasy mialem pelno zajec i projektow do ogarniecia. Teraz kazda wolna chwile chce spedzac nad woda ;-)

A jak z sanaczem na naszej Wiselce? Szczupaka tez malo cyba jest?
W maju mialem rewelacyjne wyniki szczupaka na rzecze Ilzance :-) teraz sie troche uspokoily i nie chca brac :-)
[2011-07-06 13:16]

sebas93

u mnie tak samo w tym roku na Wiśle jedna wielka porażka
w tamtym roku mimo że powódź wykluczyła z łowienia ze 3 tygodnie to i tak miałem już w tym czasie na koncie kilka razy więcej ryb niż w tym roku tragedia..............
[2011-07-06 13:23]

wodniczeek

u mnie tak samo w tym roku na Wiśle jedna wielka porażka
w tamtym roku mimo że powódź wykluczyła z łowienia ze 3 tygodnie to i tak miałem już w tym czasie na koncie kilka razy więcej ryb niż w tym roku tragedia..............

a gdzie wedkujesz? na jakim odcinku Wisly?
[2011-07-06 13:33]

MrCrasny

Weekend 26 czerwiec godziny wczesnoporanne Gassy gm. Konstancin-Jeziorna mała główka pod Wierzbami (kto tam wędkuje to wie gdzie). Na zanętę własnej roboty (płatki górskie, bułka tarta, kasza manna, otręby, wanilia, gotowany w miodzie pęczak oraz pinka) oraz na haku kanapka- 2 białe i ziarenko kukurydzy miodowej kilka ładnych płotek i krompików- u kolegi trzy malutkie leszczyki i kilka krompi. [2011-07-06 14:47]

rybak19965

Byłem wczoraj na Wiśle to brania były tylko woda wysoka taka ze siedziałem z Braciakiem w gąszczu:) Złowiłem certę:) nic dziwnego ale wzięła na 4 kuku i 3 białe na haku nr3 zamoczyłem je w dipie truskawkowym:) Miała 30 cm:) moja pierwsza certa:)a Braciak złowił suma (sumika) 28cm:)  Zdradzę wam tajemnice na wiślanego suma sam ją odkryłem z bratem:) bierzemy hak dowolny rozmiar zakładamy rosówki 1, 2, 3 nie więcej i zamaczamy je w dipie HALIBUT brania będą na pewno:)kiedys złowiłem 6 sumów po 52 cm w 1,5 godz:) tylko że ja zakładam po jednej rosówce bo mam slabom żyłkę 0,27:) na suma trochę za słaba:) Połamania
[2011-07-10 23:49]

damek2010

2 dni temu byłem na Wisełce ( Płock - Nowy Most). Hmm jak by to powiedzieć woda cała zasyfiona, pływały jakieś kawałki drzew (straciłem przez nie około 5 zestawów) oraz straszliwie szybki prąd wody ( otworzyli tamę we Włocławku ). Tak, że mam wrażenie, że w okolicach płocka na większą rybę to nie ma co za bardzo w tej chwili liczyć.
[2011-07-11 09:44]

lucus

Witam.
Byłem w ten weekend 9/10.07.2011 na tym odcinku tzn. na główce Nocka nie przespana na żywcu 3 zacięcia ale puste :( chyba brak doświadczenia tu zrobił swoje a na feederku jedno skubnięcie na czerwonego próbowałem na pinkę białego kuku i nic może w ten weekend będzie lepiej i zamierzam właśnie pod tym drzewkiem się rozstawić pozdrawiam
[2011-07-11 10:25]