Wisła - jak brania?

/ 68 odpowiedzi
endzi63


nie chcę Cie wprowadzać w błąd,musisz to dokładnie sprawdzić ,według mnie woda Kaczmarka to od Korabniki przy oczyszczalni , po drugiej stronie Witoszyn nowy, i faktycznie wygląda to tak, jak by te pierwsze główki nie były Kaczmarka ,mówimy oczywiście o 684 km Wisły. (2011/07/13 22:19)

smilo81


nie chcę Cie wprowadzać w błąd,musisz to dokładnie sprawdzić ,według mnie woda Kaczmarka to od Korabniki przy oczyszczalni , po drugiej stronie Witoszyn nowy, i faktycznie wygląda to tak, jak by te pierwsze główki nie były Kaczmarka ,mówimy oczywiście o 684 km Wisły.


napewno nie,kilometry trzeba by bylo sprawdzic ale jestem przekonany ze na oczyszczalni spokojnie mozna lapac i na przeciwko oczyszczalni tez.w karcie jest napisane ktory kilometr jest poczatkiem zakazu. (2011/07/14 11:56)

smilo81


na oczyszczalnie jedziesz jak na azoty,na krzywa gore,gabinek,tylko przy serwisie skani skrecasz w prawo i jedziesz az do walow,skrecasz jeszcze raz w prawo i do samego konca wzdloz walu.wiem ze dziwnie ta moja nawigacja brzmi,ale tak najprosciej wytlumaczyc.a tak wogole to sobie zobacz na tym portalu mapke,wpisz czego szukasz w skrypcie lowiska i rzeki wielkie,jest cala mapa,mozna sobie spokojnie zobaczyc.



Jeszcze raz wielkie dzieki Smilo. Uratowałeś mi skóre. Jak wróce to napisze jakie efekty :)
Powiedz mi jeszcze jak możesz jak wygląda sprawa po drugiej stronie Wisły (na wysykości oczyszczalni) .Patrzyłem na mape w google i widać bardzo fajne główki. Nie wiem tylko czy przy dużym stanie wody jest do nich dojscie? Łapałeś tam może?


i jak tam kolezko byles na rybkach?trafiles na oczyszczalnie (2011/07/14 15:54)

mati3


tydzień temu łowiłem na wisle koło solca kujawskiego i też lipa podszedł tylko 1 leszczyk ok 1 kg i 2 sumiki które miały 20 cm długości (2011/07/14 16:56)

okonek06


wisła(jabłonna) feder mój rekord piękny pełnouski 45cm i 2,5kg wagi,tło brzydkie ale tak wyszło (2011/07/15 20:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

gruby12345


pan kaczmarek ma wode od oczyszczalni we wloclawku do ujscia tezyny w okolicach aleksandrowa zezwolenie kosztuje 110 zl i mozna je kupic w niektorych sklepach wedkarskich bez zadnego problemu pozdrawiam (2011/07/15 21:04)

gary134


Wczoraj nocka na Wiśle nr6 w okolicy Kiezmarka zaliczona do udanych. Około 18 ładne branie i wyciągnąłem sumika 45cm, około 20 sandaczyk około 30cm. W nocy kilka ładnych brań ale niestety puste zacięcia aż o godzinie 3.15 konkretne branie i na brzegu ląduje węgorz 89cm o wadze 2.15kg. Wisła odżyła, a woda bardzo wysoka swoją drogą nie ma gdzie stanąć chociaż w ciągu nocy opadła około 15-20cm. Pozdrawiam (2011/07/16 18:53)

barrakuda81


Dalej nędza.Nie oszukujmy się(u mnie oczywiście).Jak kupuję towar w sklepie to płacę i wymagam a jak kupuję zezwolenie na połów od PZW to już widocznie takiego przywileju nie mam!Rozumiem uwarunkowania naturalne i czynniki niezależne typu:przybór,pełnia księżyca itp.ale jest coraz gorzej i w zasadzie powinienem powiedzieć:ale co to mnie właściwie obchodzi?!Jak 30 raz jade na ryby i nic to daje do myślenia.Płacę więc wymagać też powinienem bo mnie za opieke nad wodami nie płacą a jak jest każdy widzi.Dzięki Bogu są łowiska specjalne bo chyba czas rozważyć opuszczenie szeregów tej niewydolnej organizacji która powinna wziąśc na siebie odpowiedzialnośc za bezrybie. (2011/07/17 16:48)

Ginguss


Brawo Kolego !!! Wszyscy wiemy ilu PASOŻYTÓW jest w PZW. Jeżdżą za naszą kasę na wycieczki zagraniczne i mają nas w d... .  Zamiast zarybiać to jeszcze odławiają, jest to niby odłów selektywny do badań. Wymyślają tylko jakieś wpisy w karcie ?!?! Dążą do tego aby wszystkie łowiska były komercyjne. Kończę bo już się wku... . (2011/07/17 20:24)

okonek06


mimo dużej wody to efekty jak na 6 godz łapania 14-20 niezłe 2 japońce jeden 23 cm i 31cm, jeden leszczyk 35 cm i parę mniejszych jeden japoniec ładny poszedł,wszystkie odzyskały wolność (2011/07/21 21:54)

barrakuda81


 Znowu duża woda idzie.Sam nie byłem ale podobno bez rewelacji. (2011/07/23 11:41)

damek2010


Dalej nędza.Nie oszukujmy się(u mnie oczywiście).Jak kupuję towar w sklepie to płacę i wymagam a jak kupuję zezwolenie na połów od PZW to już widocznie takiego przywileju nie mam!Rozumiem uwarunkowania naturalne i czynniki niezależne typu:przybór,pełnia księżyca itp.ale jest coraz gorzej i w zasadzie powinienem powiedzieć:ale co to mnie właściwie obchodzi?!Jak 30 raz jade na ryby i nic to daje do myślenia.Płacę więc wymagać też powinienem bo mnie za opieke nad wodami nie płacą a jak jest każdy widzi.Dzięki Bogu są łowiska specjalne bo chyba czas rozważyć opuszczenie szeregów tej niewydolnej organizacji która powinna wziąśc na siebie odpowiedzialnośc za bezrybie.



W pełni popieram tego Pana. Nic konkretnego nie podchodzi ani z gruntu, spławika, spiningu, z łódki, z brzegu. KOMPLETNE 0. Parę lat temu było DUŻO LEPIEJ, a teraz to szkoda kasy na opłaty PZW bo pójdzie się do sklepu i dużo taniej kupi ryby. (2011/07/24 11:39)

przestrzala


Co się dzieje na Wiśle jak brania ( wczoraj byłem na odcinku Starego Fordonu ) Bydgoszcz - woda cały czas opada sporadycznie z gruntu uczepił się okoń płotka.Co u was przyjaciele wędkarze :) (2013/07/28 10:08)

u?ytkownik41714


Grudziądz nocka z 26/27.07.12 również kicha tylko jakieś krapie. Nawet leszczyka nie było. (2013/07/28 11:24)

przestrzala


Dzisiaj Trzęsacz nad Wisłą mnóstwo komarów słaby dojazd po deszczu samochodem - musiałem zrezygnować do następnego razu :)  (2013/07/29 23:21)

cierpliwy1


W Płocku katastrofa ryb zabrakło o czym pisałem wcześniej .Co do powiedzenia mają obrońcy PZW ,bo jakoś nie zabierają głosu (2013/07/30 12:52)

przestrzala


Dzisiaj wędkowałem nad Wisła na wysokości Solca Kujawskiego ( nęciłem przenicą ) na spławik uczepiły się dwa leszczyki 0,7 KG Na grunt dokuczał mały okoń na spining trafiłem małego bolenia. ( Brania raczej słabe )  (2013/07/31 12:50)

barrakuda81


Ktoś próbował ostatnio szczęścia ze spinningiem na Wiśle? Głównie chodzi mi o bolenia czy się pokazuje bo ostatnio kiepsko z tym było. (2016/05/04 16:47)